Irlandia Północna znosi prawie wszystkie obostrzenia. Omikron nie taki groźny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Władze Irlandii Północnej zniosły niemal wszystkie obostrzenia, które wprowadzono w związku z pandemią koronawirusa. Kraj ma już za sobą szczyt zakażeń Omikronem. Kolejne kraje dochodzą do wniosku, że nowy wariant wcale nie jest taki groźny.

 

Irlandia Północna w sobotę zniosła ograniczenia dotyczące spotkań w gospodarstwach domowych, a restauracje i inne lokale gastronomiczne wróciły do normalnego trybu funkcjonowania. Rząd zniósł obowiązek zachowywania dystansu społecznego, a także limit osób mogących uczestniczyć w imprezach masowych na otwartej przestrzeni i w pomieszczeniach zamkniętych. Od poniedziałku Irlandia Północna będzie stopniowo przywracała pracę stacjonarną, a od środy klienci gastronomii nie będą musieli już okazywać certyfikatów covidowych.

Rząd nie zniósł jednak obowiązku noszenia masek w transporcie publicznym i większości budynków publicznych, a przy podróżach zagranicznych nadal będzie wymagany paszport covidowy. Nie wiadomo, kiedy te restrykcje zostaną zniesione. Irlandia Północna wciąż notuje wysoką liczbę dziennych zakażeń, ale szczyt infekcji Omikronem ma już za sobą.

 

Na złagodzenie obostrzeń zdecydowała się również Anglia i Dania. Hiszpania rozważa, czy zacząć traktować COVID-19 jak zwykłą grypę. Natomiast szef Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (RIVM) Jaap van Dissel przyznał, że obawy przed Omikronem były zbyt pesymistyczne - choć nowy wariant odpowiada za 95% nowych infekcji w Holandii, obłożenie szpitali się zmniejszyło. Coraz więcej wskazuje na to, że pandemia może dobiec końca już w 2022 roku.

 

Ocena: 

Średnio: 4.3 (6 votes)

Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Jedyne co powinien dostać to

Jedyne co powinien dostać to mniejszy wyrok, nie powiedział nic nowego wszyscy już o tym od dawna wiedzą.

Pierwszy raz o zarobkach oficjalnie powiedział Braun w 2020 roku jak to z dobrych źródeł dowiedział się, że ratownik medyczny do domu przyniósł kilkadziesiąt tysięcy złotych w ciągu jednego miesiąca.

Portret użytkownika Abnegat

Za co ? Ponieważ ujawnił zgon

Za co ? Ponieważ ujawnił zgon poszczepienny? Bo to, że przewoził pacjentów z jednego szpitala do drugiego to chyba przestępstwem nie jest. Jeśli natomiast, masz na myśli uczestnictwo (nawet jeśli nieświadome) w tej hucpie to może sami przeprowadzimy depopulację w/g "foliarzy" bo to godne będzie. Proszę przestań mówić o tym człowieku (Braun) i jego koleżkach z konfederacji ten facet wysłuchał Fuellmich'a podczas komisji covidowej i nic z tym nie zrobił. Pominę co Winnicki o miedzi wygadywał kiedy oddawali nasze złoża w eksploatację kanadyjczykom a Mikkego nawet dwumetrowym kijem nie tknę.

Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam 

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Nie wiem kim tak naprawdę

Nie wiem kim tak naprawdę jest Braun można się tylko domyślać tak samo jak trudno powiedzieć kim tak naprawdę jest Putin natomiast wiem kim jest ten ratownik medyczny, a jest kolesiem który przez 2 lata siedział cicho i powiedział o czymś o czym każdy kto interesuje się tym tematem wie już od dawna. Natomiast to co powiedział Braun w 2020 roku o tych zarobkach to fakt i to nie ma znaczenia kim on jest, a teraz nagle niektórych to dziwi co jest już od dawna wiadome.

W innych krajach pełno już było takich wystąpień, a i tak karawana jedzie dalej.

Portret użytkownika Abnegat

Oczywiście nie jest ważne kim

Oczywiście, nie jest ważne, kim jest (chociaż z drugiej strony nie jest wykluczone, że to jednak istotne), jak dla mnie liczy się co robi - a robi mało, gada dużo, tylko nie o tym, o czym należy. Widzisz, w moim mieście niedawno obył się protest ratowników medycznych z powodu skandalicznie niskich zarobków - tak mi się coś wydaje, że gdyby zarabiali po kilkadziesiąt tysięcy na miesiąc to nikt by nie protestował. Może Pan Braun pomylił lekarzy z ratownikami medycznymi a może pomyliłeś ich Ty.  Tak, czy owak, jakiś czas temu (jeszcze o sars cov2 nikt nie słyszał) rozmawiałem o zarobkach ze znajomym neurochirurgiem dowiedziałem się, że pracując w kilku placówkach zarabia 17 tys. więc te 30 tys. to jakaś kwota z kosmosu wzięta dla rat. med.  - ktoś tu kłamie.

Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam 

Portret użytkownika Abnegat

nawet poradnik przedsiębiorcy

nawet poradnik przedsiębiorcy podaje, że zarobki ratownika medycznego oscylują w okolicy 4 tysięcy nawet wliczając w to premię za pacjentów "covidowych" myślę że daleko byłoby do nawet 10 tys. nie wspominając o kilkudziesięciu.

Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam 

Portret użytkownika Rumcajs

Bardzo mądrze - siedział

Bardzo mądrze - siedział koleś cicho do momentu az go zwolnili. W ramach odwetu zaczął gadać to co i tak wszyscy zainteresowani wiedzą - a tacy nie potrzebują dowodu kolejnego numer 1001 - dla mnie jak to słuchałem to stwierdziłem że: skoro go wyjebali to czas ochronić swoją dupę i przejść na drugą stronę barykady bo stara barykada i tak pierdolnie na pysk - i to jest już tylko kwestia czasu... 

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Abnegat

ok, nie będę bronił tej grupy

ok, nie będę bronił tej grupy, bo nie mam w tym żadnego interesu chociaż nadal jesteśmy daleko od kilkudziesięciu tysi a i to podejrzewam w wielkich miastach. Natomiast należałoby kwestię ich zarobków zweryfikować, gdyż niie popieracie się żadnymi dowodami poza słowami przedstawiciela skompromitowanej w moich oczach klasy politycznej. Jeśli milczeli celowo - wyciągnąć konsekwencje  edit: Zastosujmy do wszystkich sprzedawczyków regułę follow the money - hmmm ...tylko kto będzie nas później leczył? A tak wogóle to troszkę podzieliliśmy skórę na niedźwiedziu co jeszce nawet w lesie nie jest tylko smacznie w gawrze śpi.

Nikogo już nie zabijam, ani nie naprawiam 

Strony

Skomentuj