Iran wyraża zaniepokojenie izraelskim programem nuklearnym

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Irański przedstawiciel przy organizacjach międzynarodowych w Wiedniu Kazzem Qaribabadi skrytykował Międzynarodową Agencję Energii Atomowej za pozwalanie Izraelowi na realizację jego tajnego programu nuklearnego, dzięki któremu państwo syjonistyczne, według szacunków, posiada obecnie od 200 do 400 głowic nuklearnych.

 

Krytyka społeczności międzynarodowej ze strony irańskiego dyplomaty jest odpowiedzią na zarzuty ambasadora Izraela przy ONZ Gilada Erdana, który zarzuca MAEA opieszałość wobec irańskiego programu jądrowego. Qaribabadi uważa, że jest rzeczą absurdalną, iż reżim, który sam nie jest członkiem żadnych traktatów rozbrojeniowych ani umów o zakazie rozprzestrzeniania broni nuklearnej, oskarża MAEA o przymykanie oczu na działania jego kraju.

 

Stwierdził także, że kłamstwem jest jakoby Iran nie pozwalał międzynarodowym organizacjom na monitorowanie swojego programu jądrowego.

 

Przypomnijmy, że kilka dni temu izraelskie media zakomunikowały, iż Iran, według waszyngtońskiego Instytutu na Rzecz Nauki i Bezpieczeństwa, za około miesiąc będzie posiadał wystarczającą ilość wzbogaconego uranu do wyprodukowania jednej bomby atomowej. Jednak sama budowa głowicy, według doniesień New York Timesa, potrwa jeszcze długi czas - od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Trudno jednak ocenić na ile wiarygodne są to informacje.

 

 

Na podstawie:

https://www.nytimes.com/2021/09/13/us/politics/iran-nuclear-fuel-enrichment.html

https://www.farsnews.ir/en/news/14000625000213/Iran-Vices-Cncern-ab-Israel's-Unspervised-Miliary-Amic-Prgram

https://www.haaretz.com/israel-news/iran-one-month-away-from-weapon-grade-uranium-for-nuke...

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika irfy

Adolf - to są standardowe

Adolf - to są standardowe wzajemne umizgi Iranu i Izraela Smile Zamiast tego może napisz artykuł o tym, jakim cudem ispina się zraelski budżet. Jakim cudem państwo o liczbie ludności zbliżonej do Czech i obszarze trochę mniejszym od Sycylii było w stanie sfinansować budowę 200 bomb atomowych, systemu "żelazna kopuła" i jednej z najpotężniejszych armii świata. Bez poważniejszych źródeł ropy naftowej, bogactw naturalnych, dobrej jakości gleb czy uprawy czegokolwiek, z czego można by takie wydatki sfinansować. A wszystko to mając dodatkowo 15% obywateli w wieku nieemerytalnym, zajmujących się wyłącznie "studiowaniem Tory" i utrzymywanych z państwowych zasiłków.

Jeżeli uda ci się zrobić na ten temat rzetelne opracowanie, to przy okazji będziesz w stanie określić szacunkowy termin jakiejś większej zawieruchy, która zostanie wywołana w celu "zresetowania" zadłużenia i innych machlojów Smile

Portret użytkownika sekator

Ten kraj jest największym

Ten kraj jest największym złodziejem i rabusiem. Egzystuje z dojenia innych krajów i mnożenia przez 10 do 20, liczby ofiar holocaustu. Niemcy spłacili swój haracz w 1965 roku i od tej pory szukane są nowe dojne krowy. Krajr skandynawskie, Szwajcaria i kraje Europy. Dziś na tapetę wchodzi Polska, jako "nazistowski zbrodniarz" i szansa zaspokojenia roszczeń. Najlepiej oddaniem najbardziej rozwiniętych rejonów Polski centralnej, pod twór rakowaty POLIN!

Portret użytkownika uytyu

Wiadomo że to Rotszyldzi

Wiadomo że to Rotszyldzi stworzyli izrael i trzęsą ameryką już ze 100 lat, więc masz odpowiedź skąd mają kasę- od amerykańskiego podatnika, polskiego podatnika, i całego świata używającego dolarów w rozliczeniach międzynarodowych.

Portret użytkownika baca

rządy izreale i iranu to dwie

rządy izreale i iranu to dwie strony tego samego szekla - to kolesie szkolni niemal z jednej szkolnej ławki "wykształcone" w przedmiocie "dziel i rządź" w dokładnie tych samych szkockich i angielskich "szkołach" - wylęgarniach masońskich satanistycznych biorobotów...

nauczyli się tam szczuć nieświadomych żydów na nieświadomych irańczyków tak jak pis nauczył się szczuć na po - a tak naprawdę kiwają się do tej samej ściany płaczu....

ta plandemia już udowodniła że oprócz Białorusi tylko w afryce jeszcze można znaleźć nieskorumpowanych i nie szantażowanych zawodowych kłamców - tak zwanych polityków...

cały najwyższy szczebel na świecie jest do odrobaczenia - dopiero na średnim i dolnym jest normalne zdrowe życie a nie zdegenerowana patologia...

 

Portret użytkownika wodzu

Bardziej od Izraela bał bym

Bardziej od Izraela bał bym się Macieja Gduly , wciąga swoim wielkim żgrzydowskim Nosem świeże Polskie powietrze , które w Polsce jest za darmo !! a biorąc pod uwagę ustawę węglową i jaką kasę polska musi odprowadzić do UE w ramach CO2 , to już panie kolego nie jest za darmo ?

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Strony

Skomentuj