Iran ogłosił, że jeśli USA zaatakują, Izrael zostanie zniszczony w ciągu 30 minut

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wszystko wskazuje na to, że Stany Zjednoczone chciałyby wywołać kolejną wojnę na Bliskim Wschodzie. Jednak atak na Iran mógłby zakończyć się katastrofą. USA najwyraźniej mają świadomość tego, że rozpoczęcie kolejnej wojny może nawet zakończyć istnienie Izraela.

 

Mojtaba Zolnour, przewodniczący Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego i Polityki Zagranicznej irańskiego parlamentu zapowiedział, że jeśli Stany Zjednoczone zaatakują, to Iran natychmiast uderzy w Izrael i w ciągu 30 minut zakończy jego istnienie. Podobne oświadczenia padały już w przeszłości – Iran nie tylko groził zniszczeniem Izraela, ale także wszystkich amerykańskich baz wojskowych na Bliskim Wschodzie.

 

Ewentualna wojna z pewnością nie ominęłaby też Arabii Saudyjskiej, która stoi po stronie Izraela. W wyniku działalności państwa żydowskiego, również Syria, Liban i Palestyna mogłyby zostać zrównane z ziemią. Niewykluczone, że któraś ze stron konfliktu zechce użyć broni masowego rażenia, w tym broni nuklearnej.

We wtorek, Izrael odpowiedział na groźby swojego największego wroga. Premier Benjamin Netanjahu stwierdził, że cały Iran znajduje się w zasięgu najnowocześniejszych myśliwców F-35, które już wcześniej zostały wypróbowane podczas operacji wojskowych na Bliskim Wschodzie. W tym kontekście warto przypomnieć, że w ostatnim czasie, Izrael przygotowywał się do udziału w ewentualnym konflikcie zbrojnym w Zatoce Perskiej.

 

W związku z niedawnym zestrzeleniem amerykańskiego drona zwiadowczego, Donald Trump najpierw wydał zgodę, a następnie zawiesił atak na Iran. Prezydent USA prawdopodobnie jest świadomy tego, że nawet ograniczony atak może rozkręcić wojenną spiralę na Bliskim Wschodzie. Natomiast gdy Iran uzna, że nie będzie miał nic do stracenia, może uderzyć na Izrael z całą siłą, a przecież nikt tak naprawdę nie wie, czy w irańskim arsenale nie znajduje się broń nuklearna.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Trollino

Widać wyraźnie, że Iran dąży

Widać wyraźnie, że Iran dąży do wojny. Iran chce zniszczyć wszystkich i wszystko. Tylko WszechAmeryka razem z Wielkim Przyjacielem WszechIzraelem oraz WszechUniąEuropejską mogą powstrzymać dążenia Iranu do wywołania wojny.

Portret użytkownika Trollino

John, bardzo mnie cieszy, że

John, bardzo mnie cieszy, że zgadzasz się iż trzeba trzymać z najsilniejszymi - WszechUSA oraz WszechIzraelem i WszechUE.

WszechIzrael i jego prawdziwe ziemie rozciągają się od obecnego Izraela po Iran. One muszą wrócić do właścicieli.

Portret użytkownika Trollino

A kto decyduje czy dany

A kto decyduje czy dany system jest zbrodniczy? Przypominam, że to ludzie uciekają do WszechUE i WszechAmeryki, a nie do Rosji czy Iranu. Tam nikt się nie pcha, nie licząc aferzystów i przestępców.

Czy tego chcesz czy nie to WszechUSA są najpotężniejszym wszechpaństwem na planecie. Razem z WszechUE i WszechIzraelem oraz sojusznikami tworzą oazę dobrobytu, pokoju, miłości szerząc demokrację na inne ludy, które jeszcze do tego nie dorosły.

Portret użytkownika John Moll

Każde supermocarstwo prędzej

Każde supermocarstwo prędzej czy później upada. Na Stany Zjednoczone też przyjdzie czas. Taka jest kolej rzeczy. Ale proszę, nie opowiadaj mi bajek o tym, jak USA szerzą pokój i miłość i "wyzwalają". Propaganda jak za ZSRR. Z wszystkich wymienionych przez Ciebie krajów tylko Unia Europejska wydaje się być najmniej szkodliwa, ale to też do czasu. Z reguły każde mocarstwo, które dąży do dominacji nad innymi, jest zbrodnicze.

Portret użytkownika Trollino

Stany Zjednoczone Ameryki

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej nie mogą upaść bo cały świat wspiera je w walce z reżimami na planecie. Kiedy gospodarka USA kichnie to ruska pada, a chińska ma grypę.

Nigdy jeszcze nie było takiego dobrobytu, pokoju, ładu, miłości na planecie jak za czasów przywództwa WszechAmeryki oraz WszechUE.

Reżimy, które tego nie akceptują nie dorosły jeszcze do wartości wyznawanych przez WszechUSA i WszechUE. Te reżimy muszą zostać poddane transformacji.

Portret użytkownika John Moll

Stany Zjednoczone Ameryki

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej nie mogą upaść bo cały świat wspiera je w walce z reżimami na planecie

Nie cały świat. Coraz więcej państw wyłamuje się z tego sojuszu. Nie zauważyłeś? Ta "WszechUE" powoli odsuwa się od USA. Podobnie zaczynają postępować Turcja, Indie i Filipiny. Następne w kolejce mogą być Afganistan i Pakistan. Słyszałeś o tym, że nawet Izrael groził USA?

Strony

Skomentuj