Imigranci bez dokumentów przekraczają granice UE, a Europejczycy będą potrzebowali paszportów szczepionkowych

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

W zeszłym tygodniu, tysiące imigrantów z Maroka nielegalnie przedostało się do Ceuty - hiszpańskiej enklawy w północnej Afryce. Imigranci w dalszym ciągu przybywają do Europy, choć zwykle nie posiadają przy sobie dokumentów tożsamości. Tymczasem Europejczycy, aby móc swobodnie przemieszczać się po kontynencie, będą potrzebowali paszportów szczepionkowych.

 

Nielegalna imigracja z Afryki i Bliskiego Wschodu do Europy trwa w najlepsze. Media głównego nurtu są obecnie zajęte innymi tematami, m.in. koronawirusem, szczepieniami i paszportami szczepionkowymi, dlatego niewiele słyszymy o kryzysie migracyjnym. Jednak kraje frontowe, czyli Grecja, Hiszpania i Włochy wciąż donoszą o problemach na swoich granicach.

 

Pierwszy główny szlak migracyjny do Europy przebiega przez Grecję. Tamtejszy rząd jest oskarżany o to, że nie pozwala imigrantom wnioskować o azyl i wyrzuca ich do sąsiedniej Turcji. Nawet Komisarz Praw Człowieka Rady Europy Dunja Mijatović wyraziła z tego powodu "zaniepokojenie". Oczywiście nikomu nie przeszkadza fakt, że to sama Turcja odpowiada za przerzut tych imigrantów do Grecji. Następnie turecka straż przybrzeżna chwali się, że ratuje migrantów, których Grecja nie chce wpuścić.

 

Tymczasem w greckich obozach przebywa około 56 tys. imigrantów. Około 60 tys. osób otrzymało status uchodźcy. Napływ ludzi jest zauważalnie mniejszy niż w 2020 r. (od 1 stycznia do 11 kwietnia 2021 r. przybyło 925 osób, w 2020 r. w tym samym okresie przybyło 7 591 osób), lecz nie został całkowicie wstrzymany.

Źródło: MOAS.eu

Drugi szlak przebiega przez Włochy. Migranci z Afryki wciąż przemierzają Morze Śródziemne, aby dotrzeć do Europy. Od początku 2021 r. do Włoch przybyło ok. 13 tys. imigrantów (ponad 3 razy więcej niż w 2020 r. w tym samym okresie). Głównym celem przyjezdnych jest włoska wyspa Lampedusa. W tamtejszym obozie dla migrantów, który powstał z myślą o przetrzymywaniu maksymalnie 300 osób, przebywa obecnie ok. 1 500 ludzi, a kolejni koczują na zewnątrz.

 

W zeszłym tygodniu media przypomniały sobie o trzecim szlaku, który przebiega przez Hiszpanię. W dniach 19-21 maja, do Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Afryce Północnej przedarło się ponad 8 tys. migrantów. Maroko zabrało z powrotem do siebie ponad 6,6 tys. z nich w ramach umowy z Unią Europejską, którą podpisano w 2013 r. Władze Maroko zobowiązały się w jeszcze większym stopniu ograniczać migrację do Hiszpanii w zamian za większą swobodę wjazdu dla Marokańczyków do UE.

 

Unia Europejska nie potrafi przyjąć jednolitego stanowiska w sprawie kryzysu migracyjnego, który przecież trwa już od wielu lat i nasilił się w 2015 r. Unia nie wie również, jak rozwiązać ten kryzys, a kraje frontowe - Grecja, Hiszpania i Włochy - nie otrzymały wystarczającej pomocy. Co więcej, UE była bardziej zainteresowana promowaniem "solidarności" i od lat nalega, aby inne kraje europejskie, w tym Polska, przyjęła część migrantów do siebie. Deportacja osób, które nielegalnie przekroczyły granice, najwyraźniej nie wchodzi w grę.

Unia Europejska widocznie nie obawia się, że niekontrolowana migracja z Afryki i Bliskiego Wschodu może przyczynić się m.in. do wzrostu zakażeń koronawirusem na naszym kontynencie. Z drugiej strony, UE potrafiła szybko przyjąć jednolite stanowisko w sprawie paszportów szczepień, które będą obowiązywały nas wszystkich. Innymi słowy - imigranci bez dokumentów i szczepień w dalszym ciągu przybywają do Europy, ale Europejczycy, aby swobodnie przekraczać granice, będą potrzebowali paszportów.

 

Przypomnijmy, że paszporty szczepionkowe będą obowiązywały w UE już od 1 lipca. Dokument będzie potwierdzał, że dana osoba została zaszczepiona na COVID-19, posiada negatywny test lub przebyła wcześniej zakażenie. Paszporty szczepionkowe mają ułatwić podróże w krajach UE bez konieczności odbywania kwarantanny, dlatego brak takiego dokumentu w przypadku osób niezaszczepionych będzie stanowić utrudnienie w przemieszczaniu się.

 

Ocena: 

Średnio: 3.1 (54 votes)

Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Europejczycy są tak

Europejczycy są tak zblazowani, że nie rozumieją, iż rządy puszczają im oczko wiedząc, że są nielegalne. No, ale skoro europejczyk sam zakłada maseczkę bojąc się nielegalnie wystawionego mandatu, a potem ustawia się w kolejce do testów i eksperymentu medycznego to co z nim począć? A na koniec wybierze w wyborach pro-imigranckie władze, bo europejskie społeczeńśtwo chce popełnić euro-sepuku. Dajcie już spokój Europejczykom, niech spoczywają w pokoju.

Portret użytkownika kolo21

Ciekawe zjawisko odkryłem na

Ciekawe zjawisko odkryłem na żydotube. Napisz żyd albo ciapaty czy nawet czarnuch i nic. Napisz upadliniec, ukr czy Ukrainiec i komentarz nagle znika. Coś mi mówi że nas mamią ile to ciemnego nad pływa aby ukryć fakt że nasz kraj jest przejmowany przez jaśniejszą masę ze wschodu.

kolo21

Portret użytkownika MlotoWiertara

Scenariuszy jest wiele ,

Scenariuszy jest wiele , teraz sciagaja Ruskow do Polski do pracy. Widze tez duza ilosc Murzynerii , dziwnej bo nie sa to napewno pracownicy wykwalifkowani a raczej mlodziez na jakims zasilku , za glupi by sie uczyc..

Jest ich duzo po kilku...

Scenariusz moze byc taki ,ze Ukraincy beda sie w Polsce naparzac z Ruskimi a Murzyneria dolaczy i bedzie Poliniakow atakowac.

 

Portret użytkownika Maryjan_66

No bo UE ze swoją polit

No bo UE ze swoją polit-filozofią podpartą skorumpowanymi urzędnikami robi się takim ZOO. Przy czym zwierzętami w klatakach nie będą imigranci, tylko starzy, zapracowani ale i wymierający obywatele UE. Kratami będą ich obostrzenia, paszporty, nowomowa, homo-kultura, a to że jeszcze jakiś czas będą stanowili większość na tym terytorium uśpi ich uwagę, nie zdajac sobie sprawy że to oni sa króliczkami doświadczalnymi, a afrykanerzy ich obserwuja, i czekają.. czekja ..aż sami UE obywatele się powykańczają nawzajem swoją polit-filozofią.

Portret użytkownika Quark

Planeta małp .. małpy były

Planeta małp .. małpy były czarne , ludzie biali , małpy wolne - ludzie w klatkach . 

{Nie mam tu na myśli tej tandety z ostatnich lat , ale sześć 2 godzinnych części doskonałej serii tego filmu z lat 70-tych.}

Skomentuj