Hiszpańska arena La Monumental może zostać przekształcona w największy w Europie meczet

Kategorie: 

Arena La Monumental - źródło: en.wikipedia.org
Polityka krajów europejskich kieruje się ideą wielokulturowości - to właśnie przed nią ostrzegał Anders Behring Breivik, który chciał zwrócić uwagę na ten problem mordując kilkadziesiąt osób w Norwegii. Brytyjskie, francuskie czy niemieckie władze nie zauważają nawet, że przyjazd muzułmanów do Europy może być zagrożeniem. Żaden z polityków nie oburza się również, gdy istnieje realna szansa aby słynna arena La Plaza de Toros Monumental mogła zostać wykupiona i przekształcona w największy meczet na naszym kontynencie.

 

Na arenie La Monumental odbywały się w przeszłości walki byków, co zostało jednak zakazane w 2012 roku. Całkiem niedawno pojawiła się informacja o nowym projekcie, który pozwoli przekształcić ją w największy w Europie meczet. Oczywiście najpierw rada miasta musiałaby go zatwierdzić, co oznaczałoby, że do 2020 roku nowy meczet zostałby oddany do użytku. Właśnie w tym celu, Emir Kataru zgodził się zapłacić ponad 2 miliardy Euro.

 

Projekt zakłada, aby zbudowany został minaret o wysokości 300 metrów, sala konferencyjna, centrum nauki Koranu, budynek mieszkalny dla 300 osób oraz muzeum sztuki islamskiej i historii. Budowla ma pomieścić do 40 tysięcy osób. Hiszpański meczet będzie największy w Europie i trzeci co do wielkości na całym świecie.

 

Właściciel areny która znajduje się w Barcelonie, Balaña Group, uzgodnił warunki sprzedaży a kolejnym etapem będzie dyskusja nad projektem z radą miasta. Informacja ta nie została oficjalnie potwierdzona. Zwraca się uwagę, że w Barcelonie żyje co najmniej pół miliona muzułmanów (dane z 2012 roku) a w mieście znajduje się tylko kilka domów modlitewnych. W 2004 roku, Arabia Saudyjska również negocjowała w sprawie przekształcenia w meczet areny Las Arenas. Ostatecznie postanowiono zbudować tam centrum handlowe.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Piękne przysłowie... To ono

Piękne przysłowie... To ono właśnie trzyma na duchu nas - Rodzimowierćów Słowiańskich. Wierzymy że nadejdzie dzień, w którym przedstawiciele wszystkich trzech wielkich "religii księgi", spakują mandżur i wyniosa się tam gdzie ich miejsce, czyli nad Morze Martwe! A w Europie obudzą się stare pogańskie duchy i nastanie na tym kontynencie wieczne dobro... Bez pieniędzy, złodziejstwa, chciwości...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

ten kto wymyslil strach panicznie bal sie zyc
wiec otworzyl pierwszy bank, apteke i tv.
 

Strony

Skomentuj