Heretycki Synod rekomenduje koniec z celibatem i proponuje nowy "grzech ekologiczny"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Stało się.Papież Franciszek, jezuita Jorge Bergoglio, zostanie zapamiętany jako ten, który wywrócił wielowiekową tradycję Kościoła Katolickiego. Synod biskupów na temat Amazonii, który zakończył się w zeszłą sobotę, wprowadza  wiele fundamentalnych zmian. Najbardziej znaczącym skutkiem uzgodnionym po obradach jest rezygnacja z celibatu. Zaproponowano również tak zwany "grzech ekologiczny".

 

Możliwość wyświęcania do kapłaństwa żonatych mężczyzn to fundamentalna zmiana. Celibat wśród księży istnieje od ponad tysiąca lat, więc odejście od tego zwyczaju to coś zdumiewającego, nawet jeśli celem jest rozwiązanie niedoboru kapłanów na terenach Amazonii.

 

Nie ma jednak wątpliwości, że papież modernista, wykorzysta ten casus do tego, aby rozszerzyć ten nowy zwyczaj na cały świat. Obserwując postępowe zapędy kościołów protestanckich w Europie, można się teraz spodziewać kolejnych kroków w postaci kapłaństwa kobiet. Zresztą zapowiedział to już sam pan Bergoglio.

Jakby tego było mało, do dokumentu finalnego synodu włączono także propozycję zdefiniowania „grzechu ekologicznego”. Mają to być „działania bądź zaniedbania przeciwko Bogu, przeciwko bliźniemu, wspólnocie i środowisku”. Za takie grzechy uznane będą czyny i nawyki skutkujące zanieczyszczeniem i "zniszczeniem harmonii środowiska”.

 

Trudno nie mieć tutaj skojarzeń, że jest to jakoś inspirowane ostatnimi występami lewicowych aktywistów, w stylu Ala Gore, czy Grety Thunberg, którzy wokół tematyki ekologii i zmian klimatu, zbudowali środowisko fanatyków działających w ramach czegoś na kształt nowej religii - przez niektórych nazywanej klimatyzmem. Wygląda na to, że wśród hierarchów kościoła ma ona wielu zwolenników. Najważniejszym z nich moze być sam pan Bergoglio. 

Na szczęście dokument końcowy Synodu nie są ostatecznymi ustaleniami. Jest to tylko zbiór propozycji i sugestii dla papieża. Ostatecznie wiążąca dla wiernych Kościoła Katolickiego, będzie dopiero tak zwana adhortacja posynodalna. Dokument będący konkluzją Synodu, przygotuje sam papież Franciszek. Nie trzeba chyba dodawać, że postępowy papież może nas nią zaskoczyć jeszcze bardziej niż oficjalne rozstrzygnięcia tego dziwnego Synodu.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika baca

grzech ekologiczny to ten

grzech ekologiczny to ten kiedy ekolodzy mówią, bo zużywają tlen i wode na ślinę na tej nieszczęśliwej planecie... jedyną formą pokuty może być zatem natychmiastowa adopcja ekologów przez żonatych biskupów i ich mężów ze środowisk HIVLGBT

 

Portret użytkownika Max 1983

Jest coś zabawnego w tym że

Jest coś zabawnego w tym że "słudzy Boga"przegrywają starcie z własnymi penisami, już tak jawnie że nawet przed baranami się tego ukryć nie daje .No wybrani przez Boga ,powołani przez ducha świętego by strzec wiary ,rozmodleni i wszystko poświęcający Bogu...i coż jednak w spodniach za mocno ciśnie::)

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj