Gwałtowne protesty "żółtych kamizelek" we Francji i Belgii. Czy to już rewolucja?

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Ruch "żółtych kamizelek", który wyrósł przy okazji protestów społeczeństwa francuskiego w sprawie podwyżki cen paliw, staje się powoli multinarodowym tworem politycznym, który oznacza kontestację obecnych władz. W Paryżu znowu trwają brutalne starcia z policją. wczoraj do ekscesów doszło również w stoli Belgii, Brukseli.

 

We Francji znowu doszło do zamieszek na Polach Elizejskich, w pobliżu słynnego Łuku Triumfalnego. Protesty przeciwko prezydentowi Emanuelowi Macronowi rozpoczęły się od sprzeciwu wobec wprowadzenia podatku zwanego znajomo opłata paliwową. Dla zarabiających średnio 2000 euro Francuzów czarę goryczy przelało to, że paliwo kosztuje już ponad 1,6 euro a mogłoby podrożeć znacznie bardziej.

 

Źródło: Twitter

Ten pretekst do protestów może się wydawać Polakom śmieszny, bo już teraz płacimy za paliwo 1,2 euro a zarabiamy średnio 400 euro, jednak u nas nikt się nie buntuje, poza akcjami wymierzonymi w właścicieli stacji paliw w postaci masowego bojkotu. 

Źródło: Twitter
 

Ruch "żółtych kamizelek" zgłasza już też postulaty polityczne. Na przykład we Francji zażądano likwidacji senatu. W kontekście żółtych kamizelek mówi się też, że jest to protest organizowany przez białych Francuzów, którzy wyrażają sprzeciw wobec polityki migracyjnej tego kraju. Na manifestacjach widywano już Marine Le Pen, która ma zapewne nadzieje na przejęcie władzy we Francji.

 

Prezydent Macron jest niewzruszony protestami, ani nawet faktem, że zdenerwowani Francuzi, którzy przecież co nieco o rewolucjach wiedzą, ustawili już dla niego symboliczną gilotynę. Powiedział, że nie cofnie się i podatek paliwowy zostanie, bo trzeba ratować klimat. Konsekwencją jego nieugiętej postawy są kolejne starcia w Paryżu i innych francuskich miastach.

Źródło: Twitter
 

Policja używa względem protestujących siły fizycznej, często brutalnej i stosuje gaz łzawiący oraz armatki wodne. Mimo to ludzie nie odpuszczają. Dochodzi do kolejnych spektakularnych akcji jak wtargnięcie na pasy startowe lotniska w Nantes. Protesty nie są już tylko domeną Paryża, opanowują całą Francję. Blokowane sa główne autostrady. Panuje rewolucyjna atmosfera i ludzie są zdeterminowani do walki o swoją przyszłość.

 

Poza tym ruch "żółtych kamizelek" rozlewa się już po Europie. Po Francji do protestów doszło również w Belgii i Holandii. W Brukseli gdzie protestujący spalili dwa policyjne samochody. Ci protestujący twierdzą, że są przeciwko wysokim podatkom i ciężkim warunkom życia. Takie motywacje mają też protestujący w Holandii.

 

Czy to możliwe, że jesteśmy właśnie świadkami buntu zachodnich społeczeństw przeciwko lewackiej polityce niszczenia Europy poprzez socjalizm, zasiłki, wysokie podatki i powszechną migrację? Rządy krajów zachodnioeuropejskich mają poważny problem, bo bunt pracującej większości wobec uprzywilejowanej i dotowanej zasiłkami mniejszości dopiero wzbiera.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

Drodzy państwo to szaleństwo

Drodzy państwo to szaleństwo masońskich oszustów od fikcyjnych zmian klimatycznych wprowadza w Polsce rząd technkraty Morawieckiego !!! Polaków też okradną tak jak francuzów ! Rząd Morawieckiego nawet sprowadził tych złodzieji do Polski żeby się tu naradzali jak kraść od zmian chetrials i innych posunięć mających okraść biedotę !!! Co ten Morawiecki i Kaczyński wyprawiają ? Musimy się modlić bo nas zniszczą i zrobią nam nędzę jakiej nigdy nie widzieliśmy !!! Naszą nadzieją Jezus Chrystus i Duch Święty !!! Oni wkońcy wprowadzą zamordyzm jak o tym mówi pan Karoń !!!

K. Karoń bez ogródek o skandalicznej koncepcji armii Unii Europejskiej dla Niemców 26 lis 2018

https://youtu.be/uRKqCRmwm7U?t=967

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Marr

Gdzie Ty widzisz te biedę w

Gdzie Ty widzisz te biedę w Polsce? Chyba w kolejkach do sklepów, galerii itd.

Nie żyje się u nas super lekko, ale nie ma też biedy... Bieda to dopiero może być jeżeli upadnie ten system polityczno gospodarczy. 

Strony

Skomentuj