Google będzie oznaczać biznesy czarnych tak jak kiedyś robili Naziści z biznesami żydowskimi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Twittera

Korporacja Google od dawna płynie w awangardzie lewicowego postępu. Objawia się to regularną cenzurą w swoich serwisach internetowych. Teraz na skutek rasowego szaleństwa, jakie opanowało Stany Zjednoczone zapowiedziano, że usługa Google Maps zacznie faworyzować "czarne biznesy" w USA. Zdaniem koncernu w ramach ruchu na rzecz "rasowej sprawiedliwości" będzie teraz specjalnym oznaczeniem wyróżniać sklepy i firmy należące do czarnoskórych właścicieli.

Pomysł polega na tym, aby oznaczać na mapie miejsca gdzie prowadzą interes czarnoskórzy. Oczywiście decydenci z Google'a nie postrzegają tej decyzji jako dyskryminacji dla właścicieli firm o żołtym i białym kolorze skóry, tylko uważają swoją decyzję za sposób na wyrównywanie szans przez rzekomo dyskryminowanych czarnych.

 

Mimo, że motywacje Google wydają się być szczytne, to są niezwykle kontrowersyjne. W latach trzydziestych ubiegłego wieku naziści z Niemiec również wpadli na podobny pomysł i oznaczali sklepy żydowskie. Ich celem było ostrzeganie Niemców przed zakupami u Żydów poprzez ich stygmatyzację. Wszyscy wiemy jak się to skończyło.

Tym razem, mimo dobrych chęci, może być podobnie. Niektórzy konsumenci mogą celowo unikać zakupów w oznaczonych przez Google sklepach, co może odbić się negatywnie na kondycji biznesów prowadzonych przez czarnoskórych. Taka funkcjonalność w Google Maps pozwoli rasistom na unikanie kooperacji z tymi przedsiębiorstwami. Trudno też wyobrazić sobie aby ludzie decydowali się na stosowanie kryterium rasowego przy podejmowaniu decyzji biznesowych.

 

Sama ta koncepcja jawi się jako wyjątkowo rasistowska. Wygląda na to , że Google w zwalczaniu rasizmu wobec czarnych postawiło na rasizm wobec wszystkich innych ras.

 

Ocena: 

Średnio: 4.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No i co z tego ? Jak tak ma

No i co z tego ? Jak tak ma być to niech będzie.Przynajmniej od razu będzie wiadomo who is who.Wolna wola ! Chcesz to będziesz kupował u.. i od  murzyna albo i na odwrót Nie będziesz kupował.Ważne że sprawa jest jasna.

Portret użytkownika ksionc

Admin. Podpowiadam bardziej

Admin. Podpowiadam bardziej chwytliwe tytuły artykułów:

DWIE BABY JAGI ŚCIGAŁY JÓZKA ZŁOMIARZA

SKRZYPEK NA DACHU UPRAWIA KONOPIE

KOMISJA EUROPEJSKA ZAKAZAŁA NAKAZYWANIA

 

 

Portret użytkownika Groot

usługa Google Maps zacznie

usługa Google Maps zacznie faworyzować "czarne biznesy" w USA

Czarne biznesy czyli co? Handel bronią, handel narkotykami, porwania dla okupu, bo to są czarne biznesy.

tak jak kiedyś robili Naziści z biznesami żydowskimi

I znowu ci mityczni naziści. W 39 na Polskę napadły niemcy, a nie naziści. Anglia wypowiwdziała wojnę niemcom, a nie nazistom. Moja sąsiadka była wywieziona na roboty do niemiec, a nie do nazistów.

P.S. Kupię owczarka nazistowskiego

https://img.joemonster.org/mg/albums/new/170129/owczarek_juz_nie_niemiecki.jpg

„Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.
 

Portret użytkownika Łukasz_inny

W sumie to trzyma się KUPY,

W sumie to trzyma się KUPY, bo anglicy wpadli z ulotkami nad polskę sprawdzić czy są niemcy, byli naziści, nazistom wojny nie wypowiedzieli więc się zmyli

Portret użytkownika Drzewo

Może właśnie o to chodzi.

Może właśnie o to chodzi. Potem będzie lament, że wszyscy unikają tych sklepów, jak niegdyś "naziści" z judejami.

Portret użytkownika PiotrSSS

Już od kilku dni internet o

Już od kilku dni internet o tym dudni.

Dla tych, co rozumieją to zbyt dosłownie lub gubią się w sarkaźmie powiem: murzyny cieszą się z tego i sami do tego dąrzą.

Google myśli, że to niby powstrzyma głupi tłum rozrabiaków (np BLM) przed niszczeniem tych sklepów. Ale to tak nie działą. Rabowano nawet sklepy z transparentami typu "my tu wspieramy BLM" lub "Czarny Właścicielem".

 

Niby segregacja jest zła, ale czarnoskórzy w USA naprawdę sami z siebie chcą tego

np Black Oscars (oskary za filmy tylko zla/z murzynami), imprezy tylko dla czarnoskórych, kierunki studiów (Afrykanistyka lub studia rasowe i kobietę co udawała latami murzynkę. Była głośna sprawa sądowa o tym.).

Słyszałem na necie, że oni chcą parków i basenów tylko dla czarnych! Są o to petycje!

Nawet system edukacji ich wspiera: Racial Quotas = czyli ilość % czarnoskórych na studiach. Ci dostają się na kierunki nawet jeśli nie spełniają kryteriów rekrutacji (mają za niską śrędnią z liceum, kiepskie wyniki z testu na studia itd), ale trzeba ich wcisnąć, nawet jeśli jest jakiś azjata/latynos/biały z dużo wyższą średnią na liście oczekujących.

Strony

Skomentuj