Globalne ocieplenie może wywołać ochłodzenie

Kategorie: 

http://americaswatchtower.com

Wydaje się to sprzeczne z intuicją, że globalne ocieplenie może spowodować, iż niektóre regiony będą doświadczać ochłodzenia. Jednak najnowsze badania wyjaśnia maszyna Rude Goldberga od procesów klimatycznych. Potrafi ona połączyć lata cieplejsze niż zwykle z zaostrzonymi zimowymi warunkami pogodowymi w niektórych częściach półkuli północnej.

 

Judah Cohen, modeler klimatu w firmie konsultingowej Atmospheric and Environmental Research w Lexington twierdzi, że średnie temperatury na świecie rosną od końca 1800 roku, ale najbardziej gwałtowne ocieplenie nastąpiło w ciągu ostatnich 40 lat. Średnie temperatury na Arktyce rosną prawie dwa razy szybciej. Mimo tej tendencji, zimy na półkuli północnej stały się zimniejsze i bardziej ekstremalne w południowej Kanadzie, wschodniej części Stanów Zjednoczonych i znacznej części północnej Eurazji. Dokładniejsze zapoznanie się z danymi klimatu od 1988 do 2010 roku, łącznie z zakresem lądów i mórz pokrytych śniegiem i lodem, pomaga wyjaśnić w jaki sposób globalne ocieplenie wpływa na ochładzanie.

 

W swoich badaniach naukowcy łączą dane klimatu i pogody z różnych źródeł, aby oszacować pokrycie śniegiem Eurazję, a następnie spekulują o tym jaki ten czynnik może mieć wpływ na zimową pogodę w innych miejscach na półkuli północnej. Najpierw silne ocieplenie na Arktyce w ostatnich dziesięcioleciach między innymi wywołało powszechne topienie lodu morskiego. Bardziej otwarte wody w Oceanie Arktycznym doprowadziły do większego odparowania, które nawilża atmosferę. Poprzednie badania połączyły cieplejsze lato ze zwiększeniem zachmurzenia oceanu w związku z nadchodzącą jesienią. To z kolei zwiększa pokrycie śniegu na Syberii gdy zbliża się zima.

 

Jak się okazuje naukowcy odkryli, że pokrywa śnieżna w październiku ma największy wpływ na klimat w kolejnych miesiącach. To dlatego, że jesienią powszechne pokrywy śnieżne na Syberii wzmacniają system semipermamentu wysokociśnieniowego, nazywany wyżem syberyjskim, który utrwala zjawisko klimatyczne zwane Arktyczną Oscylacją i kieruje zimne powietrze do regionów umiarkowanych w okresie zimowym.

 

Anne Nolin, naukowiec klimatolog w uniwersytecie Oregon State w Corvallis zauważa, że północna Eurazja jest miejscem najbardziej zaśnieżonym każdej zimy. W poprzednich badaniach można było zauważyć związek między pokrywą śnieżną na Syberii i klimatem w północnej części Pacyfiku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Rasta4Peace

Jeden super-wulkan i

Jeden super-wulkan i poczytamy sporo o ochłodzeniu całej planety, namieszali z tą propagandą ocieplenia klimatu, nakradli pieniedzy a teraz mogą się zwinąć, moim zdaniem zachowanie klimatu jest cięzkie do określenia tak jak aktywność słoneczna, ponieważ co rok tak od 2000 roku klimat zaskakuje ludzkość i nikt jakos nie idzie na to aby "wynaleść" pudło do mówienia o pogodzie, co jedynie mogą obserwować zmiane pola magnetycznego przyczym mniej więcej podawać możliwą temperature na dany sezon.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika escobar

☣===✈ Rządowi naukowcy już od

☣===✈ Rządowi naukowcy już od dawna bombardują niebo wywołującym kwaśne deszcze m.in. dwutlenkiem siarki próbując walczyć z globalnym ociepleniem poprzez "geoinżynierię" planety, pomimo faktu, że rozpylanie aerozoli w górnych warstwach atmosfery niesie ze sobą szereg znanych i nieznanych zagrożeń. Raport wydany w ubiegłym roku przez rząd Wielkiej Brytanii domaga się również od ONZ uregulowania na całym świecie geoinżynierii naszej planety w celu zażegnania efektu globalnego ocieplenia. To nie są żadne teorie spiskowe ale fakty. Geoinżynieria żeby przetrwać jako nauka musi zarabiać na siebie to oczywiste. A szczególnie naukowcy i to jest po prostu dobry biznes. Geoinżynieria określa celowe działania mające na celu zmianę globalnego klimatu w celu minimalizacji zmian klimatycznych spowodowanych przez człowieka. Obejmuje wiele technik, ale dzieli się je na dwie kategorie: te, które usuwają dwutlenek węgla z atmosfery i te, które odbijają promienie słoneczne (np. rozpylanie aerozoli siarczanowych w stratosferze). To nie SCIENCE FICTION ale FAKTY.

Portret użytkownika oris

fakty sa takie ze co2 ma

fakty sa takie ze co2 ma gówno do gadania to wzrost temp powoduje wzrost co2 a opużnienie sieka pona pól wieku to sa fakty!!!!!!!!!!1!!!!!!! a ONI poprostu nie maja pojecia co robia ale przeciez sie nik nie przyzna a słuchać ludzi którzy mówia inaczej przecież ICH jest wiecej wiec przegadaja durne masy sie zdenerwowałem dzisiaj rano pozdr dla wszystkich z otwartymi oczami duszy siemka 

Portret użytkownika ananasxxx

wystarczy zadbać o świadomość

wystarczy zadbać o świadomość ludzką i sprawa załatwiona.Ja mówię prawie wszystkim znajomym że GMO i transformacja.Jeśli ogółem zadbamy o planete to sama nam to wynagrodzi.Ale ile można tłumaczyć w kółko jedno i to samo.Może zwykli naukowcy nie wiedzą o czymś takim jak siła wspólnej świadomości bo są pochłonięci zbytnio pracą nad pewnymi zjawiskami(swojego rodzaju oryginalność).Planeta da nam wszystkim ciepły klimat jeśli zwykle zadbamy o świadomość ogółu.pozdro

 
Wybralliśmy drogę życia dla sposobu w jaki poznamy Boga.

Pozdrawiam serdecznie

Strony

Skomentuj