Geoinżynieria - niebezpieczny pomysł na walkę z globalnym ociepleniem

Kategorie: 

Źródło: kadr z youtube.com

Geoinżynieria, czyli celowa modyfikacja pogody, jest dziś jednym z najbardziej kontrowersyjnych tematów. Choć nieoficjalnie mówi się, że proceder ten ma miejsce niemal na całym świecie, naukowcy badają czy próba wpływania na ziemski klimat jest skuteczna, a przede wszystkim bezpieczna.

 

Istnieje wiele pomysłów, które pozwolą zmniejszyć globalną temperaturę na Ziemi w ramach walki z globalnym ociepleniem. Najczęściej mówi się o zwiększeniu albedo naszej planety poprzez rozpylanie dwutlenku siarki do atmosfery. Pozwoliłoby to odbić część promieni słonecznych, co w efekcie prowadziłoby do ochłodzenia Ziemi. Metoda ta działa niczym erupcja wulkanu.

 

Raport przygotowany przez amerykańskie akademie narodowe mówi, że zwiększenie albedo naszej planety przy zastosowaniu dzisiejszej technologii jest stosunkowo łatwe. Zaznaczono jednak, że geoinżynieria może spowodować trudne do przewidzenia problemy, z którymi ludzkość może sobie potem nie poradzić.

 

W 2013 roku naukowcy na łamach dokumentu opublikowanego w "Journal of Geophysical Research: Atmospheres" stwierdzili, że wprowadzonej już w życie geoinżynierii nie będzie można wycofać. Modele komputerowe pokazały, że po zatrzymaniu oprysków może dojść do nagłego wzrostu średniej globalnej temperatury, wzrostu ilości opadów na świecie oraz spadku ilości lodu morskiego.

 

Badacze w swoim najnowszym raporcie doszli do podobnego wniosku - geoinżynieria może być bardzo szkodliwa i nie będzie można już jej zatrzymać, jeśli jednocześnie nie ograniczymy emisji CO2. Istnieje również wiele innych badań które ostrzegają, że opryski chemiczne mogą np. zakłócić globalne wzorce pogodowe. To pokazuje jak na dłoni, że zabawa ziemskim klimatem może się skończyć tragicznie dla nas wszystkich.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3.8 (16 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

 Człowiek szuka rozwiązania w

 Człowiek szuka rozwiązania w chemi zamiast szukać w samej naturze i już tu na znz nie raz poruszałem ten temat. Żadna chemia nie da tego co dadzą drzewa a zwłaszcza te liściaste. Najwięcej dwutlenku węgla z powietrza pochłania topola. Jest to udowodnione naukowo. Jest bardzo dużo odmian topoli i występuje ona w Azji, Afryce, Europie i na Bliskim wschodzie. Wystarczy tereny pustynne zalesiać czyli terraformować lasami topolowymi. Oprócz tego, że topola pochłania bardzo dużo dwutlenku węgla to bardzo szybko rośnie a dzięki temu, że ma klejące liście zbiera z otoczenia toksyny. Topola wytwarza podczas kwitnienia włókna. Jest tzw. bawełna topolowa.

Stosuje się je do tworzenia bandaży i waty. Nie tworzy się z tych włókien innych materiałów np. na odzież tylko dlatego, że włókna są za krótkie i za cienkie. Współczesna technologia pozwala jednak na stworzenie odmian z dłuższymi i grubszymi włóknami przez co materiał z topoli może znaleźć zastosowanie w przemyśle odzieżowym. Liście topoli to jeden z najlepszych nawozów naturalnych więc pustynna ziemia szybko nabrała by składników mineralnych. Niestety drewno z topoli jest stosunkowo miękkie ale czytałem, że w Rosji udało się wyhodować gatunek o bardzo twardym drewnie. Co zatem przeszkadza w tym by terraformować pustynie? Energia.

Żeby doprowadzić słodką wodę na tereny pustynne potrzebna jest wielka ilość energi a ta przecież kosztuje. Dlatego, żeby było możliwe terraformowanie pustyń energia musi być wolna czyli darmowa. Naukowcy w różnych państwach świata opracowali już silniki magnetyczne które wytwarzają darmową energię ale korporacje nie pozwolą na to by energia była wolna bo to przecież pieniądz i tak właśnie koło się zamyka. Zamiast natury wygrywają programy geoinżynieryjne oparte o chemię bo to jest najzwyczajniej w świecie tańsze ale czy bezpieczniejsze? Hehehe. Konsekwencje wyjdą po kilku latach od stosowania i wtedy się okaże, że to co miało być tańsze będzie w rzeczywistości droższe i zapłacimy za to wszyscy zdrowiem, zniszczoną atmosferą i degradacją środowiska. Huj zatem w dupe tym jebanym naukowcom bez honoru.  

Jak można wmawiać ludziom, że na zniszczoną ziemię najlepsza jest kolejna dawka chemi zamiast terraformowanie zniszczonego środowiska? No i jak można być takim głąbem żeby wierzyć w to, że to chemia zamiast natury jest zbawieniem dla tej ziemi? 

https://youtu.be/5rPwuSW0buE

Portret użytkownika Q

Pustyń nie da się zalesić bo

Pustyń nie da się zalesić bo na tym polegają pustynie , że nie mają gleby tylko PIACH. Deszcz tam nie pada przez wiele lat a tego żadne sadzonki nie wytrzymają szczególnie "przeflancowane" tam z naszego klimatu. Pustynie są pustyniami ponieważ cyrkulacja powietrza w strefach zwrotnika Raka i Koziorożca po obu stronach równika wysusza te rejony nie dopuszczając tam wilgoci z nad oceanu i żadne ludzkie zabiegi tego nie zmienią. 

Żadne silniki magnetyczne na "darmową energię" też nie istnieją bo magnesy nie "wytwarzają" żadnej energii a silnik dowolnego typu wykorzystuje zasadę przemiany jednej energii w drugą . Równie dobrze zamiast magnesów możesz użyć sprężyn ... będzie działać ? Pole magnetyczne to taki rodzaj "sprężyny". Zrozum jedną rzecz ... filmiki na "youtube" z różnymi "wynalazkami" istnieją tylko dlatego , że żaden z nich nie działa .. poprostu niedowartościowani IDIOCI próbują w ten sposób zyskać poklask w oczach świata .. Jeśli nie wierzysz to powiedz , czemu zamiast zacząć to coś produkować i zarabiać na tym - zadowalają się głupim filmikiem , który każdy może obejrzeć i sobie to "cudo" w domu z rupieci sklecić ?

Na pustyni energii nie brakuje ale praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb...

Portret użytkownika Lommo

Drewno topolowe nadaje się na

Drewno topolowe nadaje się na konstrukcje ciesielskie. W USA i Kanadzie jest normalnie wykorzystywane w przemyśle drewna budowlanego (poplar czyli topola ma co prawda inne tabele rozpiętości niż najlepsze gatunki iglaste ale parametry wytrzymałościowe nie odbiegają od jodły). No i jest to też gatunek wykorzystywany do produkcji drewna budowlanego wysoko przetworzonego tzw. ingeeniering lumber, jak np . elementy konstrukcyjne LSL. Każdy kto widział topole to oczywiście wie że jest to szybko rosnące drzewo i osiąga duże grubości i wysokości i na dodatek ma prosty pień.

Portret użytkownika oswiecony77

slonce daje czadu jest bardzo

slonce daje czadu jest bardzo w obecnym czasie agresywne zmienia ludzkie dna \ parzy Chca powstrzymac globalne ocieplenie siejac chemie Nic to nie da Ziemia zmienia wymiar od dobrych dwudziestu lat Beda kataklizmy i sa coraz wieksze Cialo chwalebne nowe stworzenie nowe niebo i ziemia Dobrzy ludzie na nowej ziemi wypalonej ogniem Nie bedzie juz waszych miast domow tej cywilizacji smierci zatrutej ciemnoscia Nowy piekny czysty swiat bez chorob smierci przemijania Dla dobrych ludzi 7 A nic nieczystego do niego nie wejdzie
ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo, Bedzie nowa architektura nie ta prymitywna ktora drazy ten swiat [sferyczna]

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Jomarmag

Masz jak największą rację

Masz jak największą rację tylko na razie formują się dwa światy świat ludzi co chcą mieć i drugi ludzi, którzy chcą być, dobrych, prawych, współczujących i duchowo rozwiniętych.
Na ten Świat, który opisałeś jeszcze musimy trochę poczekać Smile

Strony

Skomentuj