Francja wprowadza obowiązkowe szczepienia i certyfikaty

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział obowiązkowe szczepienia dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Rząd grozi niezaszczepionym wstrzymaniem wypłaty wynagrodzenia. Co więcej, Francuzi będą potrzebowali certyfikatów, aby zrobić zakupy.

 

We Francji rośnie liczba przypadków zakażeń mutacją Delta koronawirusa. Tamtejsze władze postanowiły, że zamiast lockdownu wprowadzą przymus szczepień dla pracowników medycznych. Rząd oczekuje, że do 15 września wszyscy pracownicy systemu ochrony zdrowia zostaną zaszczepieni. Minister zdrowia Olivier Véran ostrzegał, że wobec niezaszczepionych wyciągnięte zostaną konsekwencje - medycy nie będą mogli przychodzić do pracy i pobierać wynagrodzenia.

Kolejna decyzja dotyczy obowiązku posiadania certyfikatów potwierdzających przyjęcie szczepionki lub przejście COVID-19. Już od sierpnia, taki dokument będzie wymagany aby np. zrobić zakupy, wejść do centrów handlowych, restauracji lub barów. Bez certyfikatu Francuzi nie będą mogli również podróżować pociągami. Co więcej, od jesieni testy PCR na COVID-19 będą płatne.

 

Wcześniej francuski minister ds. europejskich Clément Beaune mówił, że zamiast ogłaszać lockdown, trzeba nauczyć się żyć z koronawirusem. W tym celu podejmowane są decyzje, które mają zachęcić, a czasem wręcz zmusić Francuzów do zaszczepienia. Z kolei niezaszczepieni będą musieli liczyć się z wieloma ograniczeniami i wykluczeniem społecznym.

 

Ocena: 

Średnio: 3.8 (23 votes)

Komentarze

Portret użytkownika r

Kolejna logiczna decyzja. Bo

Kolejna logiczna decyzja. Bo przeciez medycy nie mieli kontaktu z wirusem, wiec jak nic w pierwszej kolejnosci potrzebuja szczepionek oczywiscie dla dobra wszystkich. Czyli taki jest plan. Beda wymyslac szczepienia dla poszczegolnych grup, zeby na koniec i tak wszystkich zaszczepic. No bo kto by protestowal jak beda medykow szczepic. kto by protestowal jak bed anauczycieli szczepic. Potem mundurowych i tak po kolei.

Portret użytkownika Quark

Kiedy przyszli po żydów nie

Kiedy przyszli po żydów nie protestowałem . Nie byłem przecież żydem. Kiedy przyszli po komunistów nie protestowałem , nie byłem przecież komunistą . Kiedy przyszli po socjaldemokratów nie protestowałem , nie byłem socjaldemokratą . Kiedy przyszli po związkowców też nie protestowałem , bo nie byłem związkowcem . Kiedy przyszli po mnie NIKT nie protestował - bo nikogo już nie było. 

Portret użytkownika inzynier magister

to wygląda że miękusz też

to wygląda że miękusz też będzie musiał to zrobić bo tak nakażą mu loże rządu globalnego iluminatów 666, musimy zwiększyć ilość marszy różańcowych Maryi Dziewicy oraz prosićw modlitwach Chrystusa o miłosierdzie, bo chcą z nas zrobić genetycznych unermensch !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Czy ten gość to Homoś?

"musimy zwiększyć ilość

"musimy zwiększyć ilość marszy różańcowych Maryi Dziewicy oraz prosićw modlitwach Chrystusa o miłosierdzie, bo chcą z nas zrobić genetycznych unermensch !"

 

jak czytam takie komentarze to jestem za aborcją...!?

Strony

Skomentuj