Francja przekazała 10 mln dolarów organizacji promującej bojkot Izraela

Kategorie: 

Źródło:

Rząd Francji przekazał w 2020 roku 8 milionów Euro a więc około 9,8 mln dolarów organizacji NGO Development Center, która jest czołowym promotorem ruchu na rzecz bojkotu Izraela. Fundusze te zostały przekazana za pośrednictwem Francuskiej Agencji Rozwoju, rządowego ciała zajmującego się walką z ubóstwem i promowaniem zrównoważonego rozwoju.

Owa decyzja rządu Francji nie mogła nie spotkać się z odpowiedzią ze strony organizacji syjonistycznych. NGO Monitor, izraelska organizacja pozarządowa z siedzibą w Jerozolimie w której radzie doradczej zasiadają takie osoby jak Elliott Abrams, proizraelski doradca Ronalda Reagana, George'a Busha oraz Donalda Trumpa, James Woolsey, były dyrektor CIA czy też Alan Dershovitz (żydowski prawnik Jeffreya Epsteina oraz Donalda Trumpa a także dobry znajomy Lynn Forester de Rothschild) a która zajmuje się monitorowaniem działalności organizacji pozarządowych oraz obcych rządów w kwestii izraelsko-palestyńskiej w oświadczeniu wydanym w zeszłym tygodni wezwała rząd francuski do zrewidowania decyzji o przyznaniu dotacji dla palestyńskiej organizacji zgodnie z polityką odrzucania przez Francję ruchu BDS.

Izraelski Times of Israel przypomina, że we Francji wiele organizacji związanych z ruchem Boycott, Divestments and Sanctions zostało skazanych za podżeganie do nienawiści lub dyskryminacji na podstawie tzw. Lallouche law, ustawy uchwalonej w 2003 roku, która kryminalizuje dyskryminację ze względu na pochodzenie narodowe i która, według gazety Haaretz jest jednym z najpotężniejszych narzędzi na świecie do zwalczania ruchu bojkotu, zbycia i sankcji.

Rzeczniczka Francuskiej Agencji Rozwoju Magali Mevellec oświadczyła iż finansowanie palestyńskiego NGO jest zgodne z prawem francuskim i odmówiła odpowiedzi na dalsze pytania kierowane do niej przez Żydowską Agencję Telegraficzną. Stwierdziła, że Francja wspiera wzmacnianie lokalnych zdolności, które poprawiają jakość życia na terytoriach, które jej kraj uważa za terytoria palestyńskie. Dodała ponadto, że jedynym celem francuskiego rządu oraz jego agencji ds. rozwoju jest poprawianie warunków życia Palestyńczyków.

 

Na podstawie:

https://en.wikipedia.org/wiki/Pierre_Lellouche

https://www.jpost.com/diaspora/france-gives-10m-to-palestinian-group-that-promotes-israel-...

https://www.ngo-monitor.org/about/boards/

https://www.timesofisrael.com/france-grants-10-million-to-palestinian-group-promoting-isra...

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Wiertara

ty zaorany kierowco co niby

ty zaorany kierowco co niby nie bierzesz testow do nosa , a przekaraczasz granice buahahhahah

baranom to mozesz mowic ... jak zes Baca  buhahahah

 Z Izraela jest dobra np mieta pieprzowa , potem owoc sweety mimo ,ze jest juz krzyzowka grejfruta.

Kraj jak kazdy inny  jablka tam tez rosna.

 

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Portret użytkownika euklides

Tak, i te terytoria powinny

Tak, i te terytoria powinny być prawdziwie wolne. Wolne to znaczy takie na których mogą zamieszkać także Żydzi, ale pod warunkiem, że zwrócą to co ukradli i niczego więcej nie ukradną. Jednak nie może tam być państwa syjonistów, a bandyta natenhuj z armią gangsterów z mosadu powinni zostać tamtejszym zwyczajem ukamienowani.

Portret użytkownika 678

Europa i Turcja to sojusznicy

Europa i Turcja to sojusznicy USA i Izraela, którzy weszli z nimi w zwady. Bardzo się cieszę, że Adolf Rotschild dostrzega skonfliktowanie się Europy ( konkretniej Unii Europejskiej) ze Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej i państwem Izrael, ale martwi mnie to, że nie dostrzega skłócenia się Turcji z USA oraz Izraelem.

Portret użytkownika Rabin2

No cos strasznego jak mogli

No cos strasznego jak mogli pomóc Palestyńczykom ( tym strasznym bezbronnym uzurpatorom ).
A biedny is-ra-el dostał policzek. Zajęli ziemie innego kraju siłą i to im trzeba pomagać . WIEMY O TYM!!! Nie zmiecie swojej podłej historii.
I będziemy to powtarzać wokoło.
Cóż za mowa nie nienawiści ....

Portret użytkownika Quark

Ktoś w końcu musi ŻYDKOM

Ktoś w końcu musi ŻYDKOM wyjaśnić , że każdy ma prawo wspierać zarówno finansowo jak i politycznie dowolny kraj , choćby był zajadłym wrogiem Izraela i NIE MAJĄ prawa się w związku z tym oburzać bo to nie ma NIC wspólnego z podrzeganiem do nienawiści narodowościowej ! Ot zwyczajna polityka i interesy ponadnarodowe. A skoro ŻYDZI mają na tym punkcje zejoba to najwyższy już czas ogłosić w Izraelu narodowy program leczenia psychiatrycznego z niskiego poczucia własnej wartości , może w końcu pozbędą się tego kompleksu i zaczną wreszcie być normalnym narodem.

Strony

Skomentuj