Fala rasistowskich zamieszek w RPA. Atakują czarnoskórych imigrantów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Czarnoskórzy mieszkańcy Republiki Południowej Afryki rozpętali piekło czarnoskórym imigrantom z biedniejszych krajów afrykańskich. W kolejnych miastach  RPA dochodzi do zamieszek w których giną imigranci z Zimbabwe, Nigerii czy Konga.

 

Nie jest duża przesadą stwierdzenie, że w RPA znowu zapanował Apartheid, ale tym razem to nie biali, a czarnoskórzy są tymi, którzy rozpętują rasistowskie i ksenofobiczne demony. Fala przemocy jaka rozlała się po ulicach południowoafrykańskich miast jest bezprecedensowa. W niektórych miejscach doszło do samosądów z tragicznymi finałami.

 

W serwisie Twitter można przeczytać o Isaacu Mabandla , obywatelu Zimbabwe, który został spalony żywcem w Mandela Park w Kapsztadzie. Władze Nigerii i Zimbabwe wezwały obywateli do powrotu, bo ich bezpieczeństwo jako cudzoziemców jest obecnie pod rządami Zulusów, poważnie zagrożone!

 

Rasistowska polityka doprowadziła do takich absurdów, że w jednej z firm transportowych z RPA zwolniono wszystkich cudzoziemców i zaproponowano ich pracę miejscowym kierowcom. KIlku odpowiedziało na ogłoszenie i stawiło się w siedzibie firmy, ale gdy zdali sobie sprawę, że gdy tylko z towarem przekroczą granicę RPA to staną się cudzoziemcami, wszyscy odmówili jazdy poza RPA i poszli do domów.

 

Nagonka na obcokrajówców prowadzi już do aktów terroru na terenie Konga gdzie miejscowi obrabowywali "dla zemsty" sklepy należące do południowoafrykańskich koncernów. Nienawiść między narodami Afryki w tym regionie kontynentu szybko rośnie, a spirala przemocy zdaje się nie mieć końca.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Kangur.

No proszę, czarnuchy potrafią

No proszę, czarnuchy potrafią bronić swoich terenów...ale jakby biali Europejczycy tak bronili swojego, to by dopiero lewacy biegunki dostali...

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Stary Żuk

Czy jak będę mówił że w ciągu

Czy jak będę mówił że w ciągu 10 lat to samo z nami będą robić ci których ziomal udaje pilota na drewnianym samolocie przed którym tępe polactwo pada na kolana to będzie to antysemityzm???

Portret użytkownika kolo21

Isaac Ckiekawe imie takie

Isaac ciekawe imie takie bibilijne. A co innego mnie zastanawia. To Afryka a oni ubrani są w spodnie, swetry i kurtki. Sądzę że w Europie latem jest o wiele cieplej niż u nich. Także haarp działa na całego jak widać.

kolo21

Portret użytkownika Vetinari

Nie masz pojęcia o czym

Nie masz pojęcia o czym mówisz, po pierwsze, RPA to najbardziej na południe wysunięty kraj Afryki, z najłagodniejszym klimatem umiarkowanym, klimat tam zawsze panował europejski, z tego też powodu były to ziemie tak chętnie zasiedlane przez białych osadników. No i należy dodać, że tam w tej chwili panuje najzwyczajniejsza na świecie zima - jak na całej półkuli południowej.

Portret użytkownika Arya

Byłem w sierpniu w jednym z

Byłem w sierpniu w jednym z państw leżących w Afryce. W dzień było ciepło, ale wieczory i noce dużo zimniejsze niż w Polsce. To akurat wpływ Oceanu Atlantyckiego robił swoje. Nie powinno więc dziwić, że są poubierani.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika reMedium

A tu Polska, gdzie średnia

A tu Polska, gdzie średnia wypłata to 2500 zł a ludzie stoją w po godzinie w korku w swoich klimatyzowanych SUVAch za 250 tys. złotych żeby podjechać do Biedronki po zupkę chińską i parówki z promocji. Kto bogatemu zabroni? Co kraj to obyczaj.

Skomentuj