Fala rasistowskich zamieszek w RPA. Atakują czarnoskórych imigrantów

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Czarnoskórzy mieszkańcy Republiki Południowej Afryki rozpętali piekło czarnoskórym imigrantom z biedniejszych krajów afrykańskich. W kolejnych miastach  RPA dochodzi do zamieszek w których giną imigranci z Zimbabwe, Nigerii czy Konga.

 

Nie jest duża przesadą stwierdzenie, że w RPA znowu zapanował Apartheid, ale tym razem to nie biali, a czarnoskórzy są tymi, którzy rozpętują rasistowskie i ksenofobiczne demony. Fala przemocy jaka rozlała się po ulicach południowoafrykańskich miast jest bezprecedensowa. W niektórych miejscach doszło do samosądów z tragicznymi finałami.

 

W serwisie Twitter można przeczytać o Isaacu Mabandla , obywatelu Zimbabwe, który został spalony żywcem w Mandela Park w Kapsztadzie. Władze Nigerii i Zimbabwe wezwały obywateli do powrotu, bo ich bezpieczeństwo jako cudzoziemców jest obecnie pod rządami Zulusów, poważnie zagrożone!

 

Rasistowska polityka doprowadziła do takich absurdów, że w jednej z firm transportowych z RPA zwolniono wszystkich cudzoziemców i zaproponowano ich pracę miejscowym kierowcom. KIlku odpowiedziało na ogłoszenie i stawiło się w siedzibie firmy, ale gdy zdali sobie sprawę, że gdy tylko z towarem przekroczą granicę RPA to staną się cudzoziemcami, wszyscy odmówili jazdy poza RPA i poszli do domów.

 

Nagonka na obcokrajówców prowadzi już do aktów terroru na terenie Konga gdzie miejscowi obrabowywali "dla zemsty" sklepy należące do południowoafrykańskich koncernów. Nienawiść między narodami Afryki w tym regionie kontynentu szybko rośnie, a spirala przemocy zdaje się nie mieć końca.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Vetinari

Nie masz pojęcia o czym

Nie masz pojęcia o czym mówisz, po pierwsze, RPA to najbardziej na południe wysunięty kraj Afryki, z najłagodniejszym klimatem umiarkowanym, klimat tam zawsze panował europejski, z tego też powodu były to ziemie tak chętnie zasiedlane przez białych osadników. No i należy dodać, że tam w tej chwili panuje najzwyczajniejsza na świecie zima - jak na całej półkuli południowej.

Portret użytkownika Arya

Byłem w sierpniu w jednym z

Byłem w sierpniu w jednym z państw leżących w Afryce. W dzień było ciepło, ale wieczory i noce dużo zimniejsze niż w Polsce. To akurat wpływ Oceanu Atlantyckiego robił swoje. Nie powinno więc dziwić, że są poubierani.

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika reMedium

A tu Polska, gdzie średnia

A tu Polska, gdzie średnia wypłata to 2500 zł a ludzie stoją w po godzinie w korku w swoich klimatyzowanych SUVAch za 250 tys. złotych żeby podjechać do Biedronki po zupkę chińską i parówki z promocji. Kto bogatemu zabroni? Co kraj to obyczaj.

Skomentuj