Facebook zabronił używania słowiańskich symboli

Kategorie: 

Źródło: Internet

Krzywda jaką starożytnemu symbolowi znanemu jako swastyka, wyrządzili socjaliści niemieccy jest nie do odrobienia w najbliższym czasie. Starożytny symbol szczęśliwości został zrównany z ludobójstwem, tak typowym dla wynaturzeń lewicowych. Teraz jednak fala nienawiści do tego symbolu wchodzi na nowy poziom, ponieważ serwis Facebook banuje automatycznie również spokrewnione ze swastyką wizerunki słowiańskie takie jak swarożyca.

 

Wielu wyznawców wiary ojców, czy po prostu ludzi świadomych swojej słowiańskiej przeszłości, używało dotychczas symbolu swarożycy. Niektórzy miewali ją nawet ustawioną jako zdjęcie profilowe na Faceboook. Okazuje się, że jedną decyzją zostało to zakończone. Starożytny symbol Słowian spotykany w wielu kulturach wschodu, został uznany za rasistowski i zabroniony.

Oto fragment artykułu z portalu historycznego tojuzbylo.pl, który odkłamuje mity na temat tego solarnego symbolu.

 

Przez tysiące lat, symbol swastyki otaczany był czcią i szacunkiem wielu ludów na całym niemal  świecie. Tak było do czasu kiedy Adolf Hitler, jeden z największych zbrodniarzy w historii ludzkości, wybrał ją sobie na swój symbol.

 

Dzięki jego działaniom wydaje się, że już na zawsze swastyka będzie kojarzona na zachodzie w sposób  pejoratywny. Jej pierwotne znaczenie przesłonięte zostało przez całe zło wyrządzone przez niemieckich nazistów w okresie II wojny światowej. W moim artykule postaram się przybliżyć państwu, historie, znaczenie i formy, w których swastyka występowała na przestrzeni wieków.

 

Słowo swastyka pochodzi z sanskrytu i znaczy tyle co „dobro” „pomyślność”. Najstarszy znany wizerunek swastyki pochodzi z terenu dzisiejszej Ukrainy. Na terenie występowania paleolitycznej kultury Mezine, odnaleziono ozdobioną swastyką figurkę wykonaną z ciosów mamuta, której wiek datuje się na od  10.000 do 12.000 lat. Symbol swastyki odnaleziono także na neolitycznym stanowisku IIkley Moor w Anglii. Na szeroką skale w Europie swastyki używali ludzie tworzący kulturę Vinca (VI-V milenium p.n.e)  z terenu dzisiejszych Bałkanów.

 

Kultura ta stworzyła system symboli nieznanego nam przeznaczenia (patrz symbole Vinca). Przez niektórych badaczy uważane za najstarsze pismo na swiecie, predatujące pismo sumeryjskie i minojskie a nawet  symbole z tabliczki Dispilio-> (patrz osobny artykuł na www.tojuzbylo.pl). Swastyka była popularnym symbolem w starożytnej Grecji i Rzymie. Także w późniejszym okresie swastyka używana była przez wiele ludów europejskich by wymienić tylko kilka jak Słowianie, Celtowie, Germanie, Scytowie i Sarmaci. Wizerunki swastyk odkryto nawet w czasie prac archeologicznych w Izraelu w ruinach synagog sprzed 2000 lat. W Ameryce (przed przybyciem Europejczyków) swastykę używało  plemię Nawaho.

 

Poza Europą swastyka występowała w starożytnej cywilizacji doliny Indusu, gdzie jej wizerunki odnaleziono w ruinach miast takich jak Mochendżo-Daro i Harappa. Rodzący się wraz z rozkwitem kultury Ariów hinduizm, inkorporował symbol swastyki gdzie do dzis jest popularnym i najważniejszym symbolem. Buddyzm, który pojawił się  około V wieku p.n.e. rozprzestrzenił swastykę do Japonii i Korei. (W Chinach swastyka znana była znacznie wczesniej bo już w  neolicie, w kulturach Majiabang, Dawenkou oraz Xiaoheyan)

 

 

Cały artykuł na temat swastyki można przeczytać tutaj: http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/swastyka-znienawidzony-symbol-czy-slusznie

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika MKowalski

Trochę wsztrzelę się w temat

Trochę wsztrzelę się w temat , czytuje ZnZ od 2 lat , komentowałem tylko raz. 
zachęcam do wspierania mojej osoby w napisaniu książki o naszej ojczyźnie , nie wspierania finanswoeego oczywiście lecz mentalnego , zamieszczę napisany już mały fragment i licze na jakieś głosy wsparcia . Naprawdę potrzebuję ich :) 
                                               Moja Polska
Urodziłem się w czasach gdy Rzeczpospolita odzyskała niepodległość…. Przynajmniej teoretycznie ją odzyskaliśmy .
Najbardziej boli mnie fakt że 25 ostatnich lat naszym krajem nie gospodarowali Polacy , jedynie polskojęzyczne podmioty na usługach państw ościennych i oczywiście jedynie słusznego i prawego USA. Stopień demoralizacji postępujący w naszym społeczeństwie jest zastraszający , odcinamy się od wartości za które morderczy bój prowadzili nasi pradziadowie tj. „Bóg Honor Ojczyzna”.
O ile jestem za swobodą wyznaniową tak braku dwóch pozostałych znieść nie potrafię , dzisiejszy młody obywatel Rzeczpospolitej nie ma wyboru , musi pracować dla Brytyjczyka bądź Niemca , mając z tego godne bytu ludzkiego wynagrodzenie , ale oddalając się od ojczyzny utrzymuje owych emerytów , nie dziwi mnie jednak to i nie winie młodych za to , wszak sami nasi „zarządzający” doprowadzili do tego  stanu rzeczy.
Zamykanie Polskich zakładów przemysłowych (z korzyścią głównie dla państwa Niemieckiego) zasłaniając się „nie rentownością” jest porażające , oddawanie ziem uprawnych Holendrom , Duńczykom , i Francuzom …. Zatracanie się w spirali długów chcąc dorównać zachodnim społeczeństwom , gdyby chociaż te banki należały do skarbu państwa Polskiego…
POLSKA nie istnieje!! Czy się to nam podoba czy nie , a brak rewolty świadczy o tym że chyba jednak się podoba , bądź za bardzo przywiązani jesteśmy do mentalności robotnika (pomijam wypowiedź ministra sikorskiego (spec.  z małej litery*) o murzyńskości, co ten człowiek dalej robi w polityce? Gdzie się zapodziałeś Polski narodzie…..
Gdybym przedstawił swój plan naprawy Rzeczpospolitej publicznie już widzę panią olejnikową* i pana lisa* jak przekrzykują się w wymyślnych hasłach jaki to  jestem najgorszy , pro tamten i pro tamci , i wzywanie do studia tysiąca  „ekspertów” od wszystkiego którzy wciskali by dalej ciemnotę Polakom , na siłę dystansując twierdzenia każdego zdrowego na umyśle Polaka. Zapewne byłbym Antysemitą , Nazistą, faszystą, agentem FSB , narodowcem (nie wiem czemu negowanym….??) , kibolem , przestępcą i Brunonem K. włącznie……
Wali mnie to szczerze (przepraszam) , każdy ma prawo do zdania własnego więc i ja swoje pragnę wyrazić , zacznijmy więc rozważać nad naszą klęską obecną i możliwością sukcesu w przyszłości.
 
PS> nie używam zwrotów : żydzi i syjiniści co bym nie uznanym za dziwoląga był , jednak znający stan rzeczy wiedzą o co chodzi 

Portret użytkownika Medium

Piszą, że swastyka jest

Piszą, że swastyka jest słowem o nieznanej etiologii.
A może jest inaczej? Może sam obraz przypomni nam jej znaczenie? Wink
Zachęcam do wpisywania waszych skojarzeń, może wspólnie uda się nam rozszyfrować swastykę Smile
 

Portret użytkownika Isabella

Swastyka to symbol szczescia

Swastyka to symbol szczescia a takze znak pierwszych chrzescijan, ktorzy tautowali ja sobie na reku a nawet czole.
Z niego kosciol zrobil sobie znak bestii.
Swastyka w ruchu oznacza ze czas na zmiany, jest ona tez symbolem Grala.

Portret użytkownika Medium

Isabella napisał: Swastyka to

Isabella wrote:

Swastyka to symbol szczescia a takze znak pierwszych chrzescijan, ktorzy tautowali ja sobie na reku a nawet czole.
Z niego kosciol zrobil sobie znak bestii.
Swastyka w ruchu oznacza ze czas na zmiany, jest ona tez symbolem Grala.
Pierwsi chrześcijanie... No nie wiem, pozostały krzyże równoramienne, ale jakby swastykę "ocenzurować" graficznie, to i wyjdzie zwykły krzyż. Może stąd ta nieocenzurowana zyskała miano znaku bestii?
Że symbol Graala - zrozumiałe, ale może raczej pochodzenia Graala?
Wszystko blisko, ale niedokładnie.
A graficzne skojarzenia nic podpowiadają?
 
 

Strony

Skomentuj