Ewolucja lichwy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Ludzie będący w ciężkiej sytuacji życiowej niejednokrotnie padają ofiarami nieetycznej pożyczki. Za pozornie korzystną ofertą, chowa się podstępna umowa, która może odebrać pożyczkobiorcy dorobek życia! Lichwa to zjawisko, z którym musimy mierzyć się od dawien dawna. Najbardziej niepokojące jest jednak to, że z biegiem czasu proceder ten przybiera coraz bardziej przebiegłe formy! W jaki sposób ewoluowała lichwa i co przyczyniło się do jej rozkwitu? Aby bliżej przyjrzeć się temu problemowi, warto sięgnąć po książkę dr Miry Modelskiej-Creech, która dostępna jest już w regularnej sprzedaży na stronie Wydawnictwa 3DOM.

Dzieło zostało napisane w oparciu o opowieści, które autorce pozycji przekazywała jej babcia. Książka dr Miry Modelskiej-Creech pokazuje, jak między okolicznościami dnia codziennego w życiu naszych przodków stale przewijał się temat lichwy – był to ogromny problem, za którego sprawą ludzi ograbiano nie tylko z pieniędzy i majątku, ale przede wszystkim z poczucia szczęścia i stabilizacji.

 

Pozycja umożliwia porównać, jak lichwa działała kiedyś z tym, jak jej funkcjonowanie wygląda w dzisiejszych czasach. Autorka najpierw przytacza historie z przeszłości, opowiadając m.in. o rodzinie Bnińskich i ich pałacu w Samostrzelu oraz o losach dworu Stara Hańcza, który to nieustannie przechodził w ręce innego właściciela, by następnie przejść do wydarzeń, które obserwować możemy obecnie. Dzięki tak kompleksowej analizie jesteśmy w stanie dostrzec, jak na przestrzeni lat zmieniły się metody nieuczciwego przejmowania majątków. Zawiłe procesy, współzależności oraz problemy, które przedstawia dzieło, świadczą o tym, że lichwa przedostała się do ogólnoświatowej gospodarki.

 

Podążając za rozważaniami Pani dr Miry Modelskiej-Creech ukazanymi w książce, zdajemy sobie sprawę, że nacją pociągającą za sznurki w najistotniejszych obszarach tego haniebnego procederu są Żydzi. To w głównej mierze oni uważając się za nadnaród, odgrywają znaczącą rolę w nieetycznym zagrabianiu majątków. Książka od dr Miry Modelskiej-Creech ukazuje działanie systemu, w którym jednostka nie ma żadnej szansy na obronę. W układzie tym liczą się jedynie pieniądze, a człowiek i jego los schodzi na dalszy plan. Warto zdawać sobie sprawę, jakie zagrożenia współczesnego świata czyhają na nas każdego dnia – serdecznie zachęcamy do pochylenia się nad lekturą „Lichwa” dr Miry Modelskiej-Creech, która w bardzo rzeczowy i przede wszystkim niezmanipulowany sposób opisuje tytułowe zjawisko.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika ​euklides

Lichwa jest może i nieetyczna

Lichwa jest może i nieetyczna, ale przynajmniej jest dobrowolna. Podatki są gorsze niż lichwa i także odbierają przyjemność życia, a czasem doprowadzają do nędzy. Dlaczego nie piętnuje się tego czysto złodziejskiego procederu? Dlaczego niektórzy przestępcy zwani politykami i urzędnikami mogą paść się na kradzionym? Przecież tutaj oddaje się złodziejom za nic znacznie więcej owoców pracy niż przy lichwie.

Portret użytkownika mieszko

Masz dużo racji, lichwę

Masz dużo racji, lichwę bierze się na konkretną umowę i wiesz ile masz oddać jak zarabiasz to jesteś w stanie spłacić i z głowy temat zamknięty. A podatki są z nami całe życie a nawet i dalej bo trumna też ma w cenie podatek. Dziecko z kieszonkowego kupujące lizaka też płaci podatek. To stało się tak powszechne że prawie zapominamy że ten podatek jest.  

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Skoro wybudowano to z moich

Skoro wybudowano to z moich środków to ja powinienem być współwłaścicielem i czerpać z tego zyski. Każdy powinien mieć zresztą wybór czy chce z czegoś korzystać czy nie chce, bo kompletnie nie jest prawdą dzbanku to co piszesz... W obozie koncentracyjnym też był szpital, ogrzewanie, infrastruktura i dokładnie tym jest państwo - obozem koncentracyjnym tylko w skali kraju. A zyski z tego czerpią pasożytnicze, patologiczne świnie.

Portret użytkownika axell69

-"

-"

Świat opanowały żydowskie przepisy handlowe i instytucje zrodzone z ich ducha. Pieniądz dzięki nim zmienił swoje znaczenie, swoją treść. Przedtem był tylko środkiem ułatwiającym wymianę towarów. W wieku XIX za wzorem żydowskim staje się środkiem, dzięki któremu posiąść można wszystko. Zdobycie takiego cudownego środka staje się celem życia pojedynczych ludzi i całych społeczeństw. Enrichissez-vous! Gromadźcie złoto! Złoto staje się już nie tylko środkiem cudownym, ale wprost samo w sobie celem.

Finansjera żydowska, działająca z ukrycia, szła aż do Wielkiej Wojny ogromnymi krokami, przygotowując sobie podbój świata. Uzależniła państwa przez popieranie lekkomyślnej gospodarki budżetowej, wywoływanie wojen, szczególnie kolonialnych, co w rezultacie zmuszało skarby do ratowania się pożyczkami organizowanymi przez wielkie banki żydowskie. Na ludność nałożono bezproduktywny haracz w formie oprocentowania i amortyzacji tych państwowych pożyczek."-

Więcej na tej stronie żródłowej   : https://bb-i.blog/2021/04/25/akcje/

Strony

Skomentuj