Epidemia autyzmu na świecie może być związana z przymusem szczepień

Kategorie: 

Foto: tramper2 / 123RF Zdjęcie Seryjne

Media szeroko informowały wczoraj na temat problemu autyzmu. Okazją był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który obchodzony jest 2 kwietnia. Można było się dowiedzieć, że w Polsce jest przynajmniej 20 tysięcy zdiagnozowanych przypadków autyzmu. Wspominano o tym, jaka trudna jest ta choroba dla rodziców takich dzieci, ale nigdzie ani słowem nikt nie wspomniał o podejrzeniach w stosunku do pewnych serwowanych nam przymusowo czynników mogących wywoływać to ciężkie uszkodzenie neurologiczne, szczepionek.

 

To nieuczciwe rozprawiać o efektach, ale nie rozmawiać o przyczynach autyzmu. Obserwując przekazy medialne można uwierzyć, że choroba ta spadła z nieba. Jednak jeszcze na początku XX wieku nie było autystyków. Potem jednak przyszedł postęp w medycynie, przymusowe szczepienia i niestety, nie każdy mały organizm wytrzyma dawki rtęci i innych toksyn dostarczane im w postaci szczepionki, czyli lekarstwa stosowanego, gdy jest się zdrowym.

 

Jeśli za autyzmem nie stoją szczepionki, których działanie neurodegeneracyjne zostało wielokrotnie udowodnione to muszą to być jakieś inne dodatkowe czynniki, które nie występowały w przeszłości. Nasuwają się od razu sugestie, że mogą mieć z tym związek takie czynniki jak obecność na rynku żywności GMO lub chemii spożywczej stosowanej powszechnie do wszystkiego przy aprobacie urzędników zajmujących się kontrolą, jakości żywności.

 

W stosunku do lat minionych to są jedyne czynniki niespotykane w przeszłości, ale autyzm nie jest choroba genetyczną, a to takich uszkodzeń możnaby się spodziewać. Według obecnego stanu wiedzy na ten temat z autyzmem nikt się nie rodzi i prawdopodobieństwo, że nie powodują tego szczepionki wydaje się niezbyt duże, gdy słyszy się wciąż tą samą historię opowiadaną przez rodziców dzieci autystycznych, "rozwijał się normalnie aż przyszedł czas na szczepienie".

 

To bardzo dobrze, że zwraca się uwagę świata na problemy ludzi, którzy zostali uszkodzeni z nie do końca poznanych przyczyn. Pochylenie się nad problemami takich ludzi jest konieczne, a każda próba ich komunikacji ze światem jest dla nich wielkim wyzwaniem. Zamiast współczucia przydałaby się raczej prewencja i zamiast uciekać od niewygodnych tematów trzeba zacząć dyskutować o korelacji między powszechnymi szczepieniami i przypadkami autyzmu, co, do którego ekspansji, jako choroby coraz częściej używa się terminu epidemia.

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika tote

RobertK napisał: Wczoraj 02.

RobertK wrote:

Wczoraj 02. kwietnia byłem na Warsztatach dotyczących autyzmu. We Wrocławiu w 2001 roku zdiagnozowano 19 przypadków, natomiast w 2012 już 497. Zwrost jest mega wielki.

No to skąd pomysł że to od szczepionek. W POlsce szczepi się dzieci już od połowy lat 50 tych.
TO głupi tekst jest jak ktoś się nie chce szczepić niech choruje na przykład na polio. Tylko ktoś kto nie wie na czym ta choroba przebiego może pisać takie głupoty o szczepionkach. Może też przypomnę że dziś nie szczepi się już ludzi przeciw ospie. Ale ospa sama nie wymarła tylko zniknęła dzięki szczepionek. Nie ma dowodów na to że to szczepionki wywołują autyzm, ale nawet gdyby tak było to 497 przypadków autyzmu przez 10 lat to jest nic w porównaniu z kilkudziesięcioma tysiącami dzieci, które zapadłyby w tym czasie na polio. Może przypomnę że tej choroby się nie przeżywa albo przeżywa się z paraliżem nóg, rąk, albo mięśni odpowiadających za oddychanie. Te wszystkie dzieci nie zachorowały dzięki szczepionce. Jak się zabiera na ten temat głos to trzeba mówić całą pracę a nie tylko kawałek.

Portret użytkownika edmar

To smutne ale nie zgłębiłeś

To smutne ale nie zgłębiłeś całej prawdy. Ospa właśnie sama wymarła - popatrz na krzywe zachorowań w czasie i porównaj z zakresem sczepień.
Ale już mnie męczy "nawracanie" takie ludzi powtarzających głupoty takie jakie propaganda im do głów wbiła. Tylko widząc taką marność w głowach innych coraz ciężej się żyje.
Jakoś to będzie, a ludzie dostaną to na co zasłużyli za swoją głupotę, a i tak nie zmondrzeją.

Pozdrawiam !STRACH  odbiera  rozum,    STRACH  zabija  duszę !

Portret użytkownika Kalina

Do połowy dwudziestego wieku

Do połowy dwudziestego wieku nie istniała nawet nazwa choroby, pokusze sie nawet o stwierdzenie, ze napewno istniala wczesniej! Uwazam, ze istnieje zwiazek z rozwojem cywilizacjii (nie koniecznie zwiazek ze szczepieniami) a ta choroba tak samo jak jest wiele przyczyn jej wastepowania.

Matka Polka

Portret użytkownika jesion

jeszcze więcej

jeszcze więcej sztucznego,pozornie bezpiecznego " świata" ,jeszcze więcej izolacji od "natury" a za chwilę będzie 99% i to już nie będzie autyzm tylko zwyczajne sims/zombie  

Największym wynalazkiem ludzkości jest nóż na drugim biegunie stawiam koło. 

Strony

Skomentuj