Dzięki Nowemu Ładowi nauczyciele i policjanci otrzymali po kilkaset złotych mniejsze wypłaty

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nauczyciele i policjanci dostali o kilkaset złotych mniejsze pensje, a minister edukacji Przemysław Czarnek nazwał to dezinformacją. Polacy, którzy mają płacone z góry już 5 stycznia zobaczyli w praktyce jakie są skutki pisowskiego Nowego Ładu.

Nieoczekiwane przez nauczycieli dużo niższe wypłaty spowodowały szok w środowisku. To samo spotkało inne służby mundurowe. Ludzie są rozgoryczeni. Władza szybko zdała sobie sprawę z powagi sytuacji i w panice zaczęła się bronić twierdząc, że to dezinformacja, albo błąd księgowy, Chodzi o deklarację PIT-2 która była wymagana aby skorzystać z tak zwanej ulgio dla klasy średniej, czyli łatki na własnym szalonym programie podatkowym, który jest tak skomplikowany po najnowszych zmianach, że zapanował chaos.

 

Co więcej te pieniądze zabierane nauczycielom będą im zwrócone ale pod koniec roku podatkowego, albo jakimś specjalnym dekretem już w lutym, co zapowiedział dzisiaj na dziwacznej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Miller. W rządowej telewizji od rana objaśniano zdenerowowanym grupom zawodowym, że tylko ulegli wrażeniu, że wspaniały polski Nowy Ład, Nowy Porządek, nie okazał się sposobem na wzbogacenie się co twierdziła rządowa propaganda.

\

Za nasze pieniądze powstała nawet strona internetowa wiecejwportfelach.gov.pl która przekonuje o wspaniałością pisowskiej reformy podatkowej. Dzisiaj jej domena przmi jak ironiczny żart Mateusza Morawieckiego. Tak się jednak złożyło, że żaden z tych nowych podatków obmyślonych przez ministra Kościńskiego nie jest wymierzony w duże korporacje, które nadal będą płacić w Polsce tyle podatku CIT ile tylko chcą, ale ostrze fiskusa jest wycelowane w małe i średnie firmy i zwykłych biednych etatowców. To właśnie po to jest Nowy Ład, żeby Polacy nie podskakiwali, polikwidowali swoje firmy, zatrudnili się w korporacjach ,a nie tworzyli rodzinne biedafirmy, bo mają pracować na tych z zagranicy, którzy sami decydują ile płacą podatków w danym bantustanie takim jak na przykład Polska.

 

Poza aspektem ekonomicznym takie szaleństwa Nowego Ładu jak przypadek z PIT-2 są też odpowiedzialne za dalsze dzieło zniszczenia. Niektórzy nauczyciele mogą masowo rezygnować z posad w kilku szkołach, żeby nie płacić haraczu. Jeśli tak się stanie nie wiadomo kto przyjdzie na ich miejsce.Tym samym Nowy Ład może się okazać niszczący w wielu obszarach oddziałując na edukację, bezpieczeństwo, dostęp towarów i usług. Jedno co wiadomo ponad wszelką wątpliwość to, że to zagmatwane prawo podatkowe obliczone jest tylko i wyłącznie na zwiększenie tempa dojenia podatników.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika baca

nauczyciele obniżyli poziom

nauczyciele obniżyli poziom nauczania i pielęgniarki zwiększyły poziom opierdalania...

mam dla nich zdalną teleporadę: do roboty kurwy, do roboty się weźcie...

a jak rząd przyjdzie uzupełnić do was paszport covidioty to im się odwdzięczcie jasno żółtym pfizerem, po którym najszybciej się schodzi...

 

Portret użytkownika irfy

Powiem przewrotnie –

Powiem przewrotnie – chcieliście, to macie! Policjanci? Czy nie mieliście przypadkiem stać na straży prawa i konstytucji? A co robiliście? Usiłowaliście mnie zgnoić, kiedy reżim postanowił bezprawnie udusić mnie jakimiś bezsensownymi szmatami. Musiałem was unikać i przed wami zwiewać jak jakiś bandyta, żebyście nie mogli dowalić mi bezprawnego mandatu. I dodatkowo ukraść mi czas, jaki musiałbym poświęcić, żeby go nie płacić. Fajnie było? Poczuliście tę moc? To się teraz pocałujcie, wiecie gdzie. Nie uronię łzy.

Nauczyciele? Gdzie byliście, kiedy kazano się wam szprycować eksperymentalnymi dekoktami? Wyszliście na ulice? Protestowaliście? Nie. Siedzieliście pokornie jak barany i pozwoliliście rujnować sobie zdrowie. A to był przecież moment, kiedy mogliście walnąć pięścią w stół. Wtedy i ja nie byłbym teraz traktowany, jak Żyd w III Rzeszy. Ale wam wisiała moja wolność i moje prawa, więc teraz mi wiszą wasze pensje. Walczcie sobie o nie sami. Chociaż nie, skoro nie żal wam było zdrowia, to i kasy wam żal nie będzie.

A to dopiero początek. Za miesiąc grubas z NBP znów podniesie stopy procentowe a na wiosnę mundurówkę czekają obowiązkowe szpryce. Ciekawe, czy dalej będzie tak cicho? Obstawiam, że jednak tak. A szkoda.

Strony

Skomentuj