Dyrektor Mossadu stwierdził, że jego agencja nie pozwoli Iranowi wejść w posiadanie broni nuklearnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dyrektor Mossadu, izraelskiej agencji wywiadu zagranicznego stwierdził podczas uroczystości nadania odznaczeń 12 oficerom tej organizacji, że Iran nigdy nie wejdzie w posiadanie broni jądrowej.

 

David Barnea, szef żydowskich szpiegów, podczas nadania certyfikatu doskonałości 12 swoim podopiecznym stwierdził ponadto, że niedopuszczenie do wyprodukowania przez Iran broni atomowej jest zobowiązaniem właśnie prowadzonej przez niego agencji. Skrytykował on ponadto możliwość porozumienia się z rządem Ajatollahów przez zachodnie mocarstwa w kwestii właśnie programu nuklearnego. Stwierdził, że Iran dąży do regionalnej hegemonii oraz wspiera terrorystów z którymi Izraelczycy walczą w swojej strefie bezpieczeństwa.

Tego samego dnia premier Izraela Bennett również poddał krytyce działania zmierzające do odnowienia umowy z Iranem stwierdzając, że Islamska Republika Iranu prowadzi nuklearny szantaż i wezwał do zerwania z nią rozmów i ukarania państwa Persów za ich politykę.

Również w czwartek 2 grudnia londyński The Jewish Chronicle poinformował, że to właśnie Mossad stał za spowodowaniem znacznych zniszczeń w irańskim obiekcie jądrowym w Natanz. W tym celu izraelskie tajne służby zrekrutowały - najprawdopodobniej pod fałszywą flagą - irańskich naukowców, którzy wywołali w tymże obiekcie eksplozję, która dokonała destrukcji hali z wirówkami. Cała operacja miała być przygotowywana od lat a ładunki wybuchowe miały być tam umieszczone już w 2019 roku.

Fakt że szef izraelskiej agencji wywiadu zagranicznego David Barnea stwierdza, iż to właśnie służby specjalne Izraela nie dopuszczą do wyprodukowania przez Iran broni nuklearnej dowodzi temu, iż Izrael nie bierze na poważnie pod uwagę opcji militarnej. Gdyby było inaczej to szef izraelskich szpiegów nie przypisywałby swojej służbie obietnicy o zadbanie o to. A z faktu że właśnie to robi możemy wywnioskować iż izraelskie plany wojskowego ataku na Iran są w dużej mierze blefem i próbą zastraszenia Iranu i wymuszenia na krajach zachodu prowadzenia proizraelskiej polityki w tej kwestii. Więc w mojej opinii jest to kolejny dowód na to. że Izrael będzie miał w przyszłości spore problemy biorąc pod uwagę jak ważnym krajem dla zachodu jest Iran ze swoimi zasobami surowców energetycznych, jak bardzo zachód obawia się kolejnej, dużo groźniejszej w potencjalnych skutkach wojny i jak bardzo odwrócenie Iranu (odciągnięcie go od Chin i przeciągnięcie na stronę Stanów Zjednoczonych) jest ważne dla USA.

 

https://www.jpost.com/middle-east/iran-news/mossad-recruited-iranian-scientists-to-blow-up-nuclear-facility-report-687649

https://www.jpost.com/breaking-news/mossad-chief-iran-will-never-have-nuclear-weapons-687675

Ocena: 

Średnio: 3 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika paprotka

Szok, niespełna 9 milionowy

Szok, niespełna 9 milionowy kraj dyktuje warunki sąsiadowi, który ma 84 miliony ludzi. Amerykański przyczułek na Bliskim Wschodzie tzw. Izrael podskakuje jak wsza na grzebieniu i grozi każdemu stając się najbardziej znienawidzonym krajem świata a okupację Palestyny można porównać do okupacji Polski przez Niemcy i trzeba było innego okupanta by wyzwolić się spod terroru. Jeśli Iran wyzwoli kiedyś Palestynę to dla Izraela skończy się to jak upadek niemieckiego faszyzmu po wywołaniu wojny przez "wielką rzeszę". Co by nie mówić działania Izraela i 3 rzeszy są bardzo podobne. 

Portret użytkownika Gazior

Twoje porównanie jest bardzo

Twoje porównanie jest bardzo trafne, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że cała wierchuszka łącznie z malarzem to były parchy. Wystarczy na mordy popatrzeć- hitler, himmler, gorbbels. To są aryjskie czy tam germańskie mordy? Nie! Może goering wyglądał na niemca. Tajemnicą poliszynela jest, że niemcy mordowali żydów biedniejszych, a tym bogatym, wplywowym pozwalali uciec na zachód. A efekty mamy teraz. Ci bogaci, wplywowi mieli swój udział w stworzeniu tego państewka okupacyjnego w Palestynie.

Portret użytkownika fvpok

i tu należy przypomnieć że

i tu należy przypomnieć że żydzi to szowiniści uważają inne ludy za podludzi a niektórzy nawet za mieszankę demonów i ludzi. myślę że wielu ludzi na całym świecie by świętowało gdyby iran wypalił ich do szklanej pustyni.

Portret użytkownika Rumcajs

najlepiej wkleić całą treść z

najlepiej wkleić całą treść z tej strony bo strona zniknie i nie będzie nic pod tym linkiem.

Izrael wpada w panikę z powodu tajemniczej rosyjskiej broni, która zaatakowała izraelskie myśliwce

 

1 grudzień 2021  (tłumaczenie automatyczne)

W Izraelu do dziś nie wiedzą, jaka broń zaatakowała izraelskie samoloty.

Incydent z 24 listopada, niemal natychmiast po ataku izraelskich myśliwców na Syrię, poważnie zbulwersował IDF. Jak się okazało, systemy pokładowe myśliwców izraelskich sił powietrznych zostały zdalnie unieszkodliwione. Nie była to awaria techniczna, gdyż atakowane były tylko samoloty przelatujące nad środkowym Izraelem, a do takiej operacji zdolna jest obecnie wyłącznie broń rosyjska, która według różnych doniesień mogła być dostarczona armii syryjskiej.

Do tej pory wiadomo, że systemy pokładowe myśliwców F-15 i F-16 izraelskich sił powietrznych stały się przedmiotem ingerencji z zewnątrz. W szczególności kwestia ta dotyczy awarii globalnego systemu pozycjonowania. Co więcej, w przeciwieństwie do większości podobnych przypadków, do których IDF jest już przyzwyczajona, tym razem zmiany były związane ze sztucznym zawyżeniem wysokości lotu samolotu. W wyniku tego, jeden z myśliwców prawie że rozbił się, a loty wszystkich myśliwców zostały wstrzymane.

Obecnie wszystkie loty szkoleniowe myśliwców IAF są uziemione. Kluczowym jest fakt, że podczas manewrowania na małej wysokości pilot może łatwo zderzyć się z górą lub uderzyć w ziemię – nie działają również systemy ostrzegania o niebezpieczeństwie.

Zagrożone są również izraelskie operacje wojskowe, ponieważ systemy naprowadzania pocisków cruise są zakłócane. https://avia.pro/news/v-izraile-panikuyut-iz-za-zagadochnogo-rossiyskogo-oruzhiya-atakovavshego-izrailskie

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Portret użytkownika Rumcajs

Bo co? Bo jak zrobią to zrobi

Bo co? Bo jak zrobią to zrobi mossad im tak samo jak w Bejrucie w Libanie? https://rumble.com/vkplf0-liban-bejrut-explozja-new-explosive-bomb.html

Jak to jest - cały świat dysponujący bronią A mówi że nigdy nie wystrzelą tych rakiet atomowych jako pierwsi - a żmijowe plemię nie i jeszcze bezczelnie świat oswajają że to zrobią żeby nie było szoku i właściwej reakcji świata na ten haniebny czyn!

I zaczyna poraz kolejny sprawdzać się to co zapowiedział nas skarb narodowy jakim jest pan Jackowski Krzysztof. NIe wiem jak wy ale z miesiąc temu dotarło do mnie że ten człowiek robi rzeczy nie możliwe i że jest kimś na miarę biblijnych osób co robiły nie wytłumaczalne rzeczy które się działy!

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Strony

Skomentuj