Dyrektor Mossadu będzie naciskał administrację Bidena aby dokonała militarnej agresji na Iran

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dyrektor Mossadu, izraelskiej agencji wywiadu zagranicznego będzie w trakcie swojej wizyty w stolicy USA Waszyngtonie wywierał presję na amerykańską administrację, aby Stany Zjednoczone podjęły się militarnej agresji na Islamską Republikę Iranu.

David Barnea, szef tajnych cywilnych służb wywiadowczych Izraela ma przylecieć do USA dzisiaj wieczorem. Kilka dni później do dyrektora Mossadu dołączyć ma izraelski minister obrony Benny Gantz. Obaj mają wywierać presję na administrację Joe Bidena aby Stany Zjednoczone podjęły się bombardowania kolejnego od początku tzw. wojny z terrorem kraju, który bezpośrednio zagraża interesom reżimu syjonistycznego.

Kilka dni temu presję na demokratyczną administrację amerykańską wywierał również premier Izraela Naftali Bennett, który to w rozmowie z sekretarzem stanu USA Blinkenem nalegał, aby zachodnie mocarstwa wstrzymały rozmowy negocjacyjne w sprawie renowacji układu nuklearnego z Iranem z 2015 roku, z którego wycofał się poprzednik Bidena Donald Trump i nałożyły na Iran kolejną transzę dotkliwych sankcji. Tego samego dnia dyrektor Mossadu stwierdził, iż jego agencja nie pozwoli aby Islamska Republika Iranu kiedykolwiek weszła w posiadanie broni nuklearnej.

Obecnie w stolicy Austrii Wiedniu toczą się rozmowy pomiędzy zachodnimi mocarstwami, Chinami, Rosją i przedstawicielami Iranu w kwestii powrotu do nuklearnego porozumienia, zerwanego jednostronnie przez USA w trakcie rządów poprzedniej administracji. Izrael w ich trakcie stara się jak może doprowadzić do tego, aby porozumienie zawarte nie zostało. Podczas ceremonii przybycia do państwa syjonistycznego nowego ambasadora USA Thomasa Nidesa prezydent Izraela stwierdził, że nieudaremnienie przez zachód zdobycia przez Iran broni atomowej doprowadzi do tego, że Izrael tego dokona własnymi siłami.

Prezydent Izraela miał zapewne na myśli środki militarne. Problem polega na tym, że z informacji sprzed kilku dni wynika iż Izraelskie Siły Obronne nie posiadają operacyjnego planu wojskowego rozprawienia się z irańskim programem nuklearnym. A sporządzenie tak owego oraz wyszkolenie do niego wojska może potrwać miesiące.

Tak więc, jak możemy się przekonywać od początku kadencji Bidena, widać bardzo wyraźnie, że istotą przetrwania Izraela w niekorzystnym środowisku geopolitycznym Bliskiego Wschodu jest armia Stanów Zjednoczonych i jej gotowość do prowadzenia wojen w imię interesu żydowskiego. Kiedy jednak w Białym Domu do władzy dochodzi opcja niechętna wysyłaniu wojsk w ten region ani ograniczaniu zbrojeń jądrowych metodami innymi niż dyplomatyczne wtedy Izraelowi pozostaje jedynie głośne narzekanie, grożenie, straszenie i inne sposoby dowodzące bezradności i słabości tego kraju bez parasola ochronnego Imperium i bez jego gotowości do zmobilizowania całego amerykańskiego aparatu wojskowo-wywiadowczego, aby rozprawiać się z wrogami Syjonizmu.

 

 

 

Na podstawie:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rozmowy-nuklearne-w-Wiedniu-Iran-sklada-propozycje-porozu...

https://www.jpost.com/breaking-news/gantz-mossad-chief-to-pressure-us-to-attack-iran-repor...

https://www.timesofisrael.com/mossad-head-vows-no-iran-nukes-ever-as-credibility-of-milita...

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika baca to zion cammo

to nie do konca tchorze jak

to nie do konca tchorze jak Polacy. tylko cwaniaczki chcace wciagnac w konflikt jak najwiecej panstw.

Tak kazda gnida robi a od nich ucza sie MATRIXY by wykorzystac innych i wypchnac w pierwszy szereg a sami chca pic piwko i ogladac na YT bie jak inni walcza.

 

Portret użytkownika Ruchomy Cel

“Pierwszy Stopień Alarmowy

“Pierwszy Stopień Alarmowy ALFA-CRP w Całej Polsce! Co To Oznacza” – (0612-2021)
https://nczas.com/2021/12/06/pierwszy-stopien-alarmowy-alfa-crp-w-calej-polsce-co-to-oznacza/
Rządowe Centrum Bezpieczeństwa poinformowało w sobotę, że stopień alarmowy obowiązuje od niedzieli 5 grudnia 2021 r. (od godz. 23:59) do piątku 10 grudnia 2021 r. (do godziny 23:59).
Stopień ALFA-CRP jest najniższym z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest on przede wszystkim sygnałem dla służb dbających o bezpieczeństwo i całej administracji publicznej do zachowania szczególnej czujności. Oznacza to, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.
Stopnie alarmowe wprowadza, zmienia i odwołuje, w drodze zarządzenia, Prezes Rady Ministrów na podstawie przepisów ustawy z 10 czerwca 2016 r. o działaniach antyterrorystycznych.
Więcej informacji o systemie antyterrorystycznym w Polsce można znaleźć na stronie:
“System Antyterrorystyczny RP”
https://www.gov.pl/web/mswia/system-antyterrorystyczny-rp

Portret użytkownika irfy

Próbować zawsze mogą. Ale tym

Próbować zawsze mogą. Ale tym razem im nie wyjdzie, bo USA mają inne priorytety. Przede wszystkim wojnę z Iranem prowadziłyby same, żadne z państw satelickich nie dałoby się namówić nawet na symboliczne wsparcie. Nawet durni Polacy po lekcji z Iraku i Afganistanu już by żołnierzy nie wysłali, bo oznaczałoby to automatyczną przegraną w wyborach. Ale to w zasadzie bez znaczenia. Kluczowe jest co innego. Dopóki USA nie miały żadnego równorzędnego przeciwnika i konkurenta, to mogły się militarnie panoszyć po całym świecie. Szczególnie, jeśli napadały na słabe kraje o zacofanej armii.

Tyle że teraz przygotowują się do potencjalnej konfrontacji z Chinami. Jeśli Amerykanie utknęliby w Iranie (a na pewno by tam utknęli), to Chińczycy z miejsca zajęliby Tajwan a Rosja co najmniej Ukrainę.  Albo nawet kraje bałtyckie. Więc nie, dyrektor Mossadu nic w Waszyngtonie nie zwojuje. Dlatego taka oficjalna próba jest działaniem obliczonym na własną, izraelską opinię publiczną. Gdyby naprawdę wierzyli, że USA mogą najechać Iran, to by to załatwiali za pomocą swojej amerykańskiej diaspory i lobbystów w Kongresie.

Strony

Skomentuj