Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że „Anglia to odwieczny wróg Rosji” - co po wojnie w Ukainie ?

Kategorie: 

Źródło: interent

Wojna na Ukrainie nie idzie po myśli polityków rosyjskich. Cała armia jest już wyczerpana, a przemysł nie nadąża z dostawami utraconego wojskowego sprzętu. Podobnie jest z „ludzkimi zasobami”, jak je nazywają rosyjscy planiści, ich też brakuje, a nowych wyszkolonych ciągle mało.  Z większości rosyjskich regionów przygranicznych z Ukrainą, a także z okupowanego przez Rosję Krymu, napływają doniesienia o coraz poważniejszych problemach Rosjan.

 

Przedstawiony przez rosyjskie władze totalitarne plan reformy sił zbrojnych oznacza, że Rosja przygotowuje się do prowadzenia długotrwałego konfliktu zbrojnego z Ukrainą w celu całkowitego zniszczenia ich państwa i ochrony Krymu oraz wciskania wszystkim „bajki o rosyjskiej potędze”. Wiele przesłanek wskazuje, że wdrożenie wszystkich założeń reformy będzie trudne, gospodarka się sypie a społeczeństwo jest coraz bardziej niezadowolone. Celem reform jest jednak odbudowa i wzmocnienie armii za wszelką cenę, tak by stanowiła wyzwanie dla państw NATO, z którymi walczy reżim Putina, jak to przedstawia w rosyjskich mediach władza.

Na arenie międzynarodowej rosyjskie siły zbrojne przed wojną z Ukrainą były postrzegane jako coraz bardziej potężna i nowoczesna armia, która będzie w stanie zaangażować się w pełnoskalowy konflikt zbrojny i zmieść każdego przeciwnika. Mówiło się, że to „druga armia na świecie”. W 2021 r. liczebność rosyjskich sił zbrojnych była oceniana na 900 tys. żołnierzy, z czego 280 tys. miało służyć w Siłach Lądowych, 150 tys. w Marynarce Wojennej, 165 tys. W Wojskach Powietrzno-Kosmicznych, 50 tys. w Wojskach Rakietowych Przeznaczenia Strategicznego, 45 tys. w Wojskach Powietrzno-Desantowych, 1 tys. w Siłach Operacji Specjalnych, 29 tys. w Wojskach Kolejowych. Na wyposażeniu Rosyjskich Wojsk Lądowych miało się znajdować 2927 czołgów podstawowych, 5180 bojowych wozów piechoty (bwp) czy 4894 systemy artyleryjskie, a na wyposażeniu Sił Powietrzno-Kosmicznych – 1172 samoloty bojowe, ok. 399 śmigłowców szturmowych i około 333 transportowe. Po rocznej wojnie z Ukrainą stan, który podaliśmy bardzo mocno się skurczył.

Część danych jakie podawała strona rosyjska okazał się być fikcją, specjalnie preparowaną na dla generalicji, albo dla samego Putina. Wszechogarniająca korupcja spowodowała, że to co na papierze wyglądało znakomicie, okazało się być „ruskim bardahem”, a nie wojskiem – na szczęście dla Ukrainy. Oczywiście ten „ruski bardah” był i ciągle jest niebezpieczny. Ukraińcy mocno go już osłabili, i nie stanowi mitycznej siły, jaką straszył nas i okoliczne narody po-sowiecki reżim Putina – przypomnijmy zagorzałego wyznawcy Stalina i Lenina.

Pełnoskalowa mordercza agresja na Ukrainę szybko zweryfikowała realne zdolności bojowe rosyjskiej armii. Działania zbrojne uwidoczniły ogromne słabości w wyszkoleniu zarówno kadry oficerskiej, jak i podoficerów oraz korpusu żołnierzy szeregowych (tzw. „kałmuków”). Pokazały ukrywaną od lat skalę totalnej korupcji, która sprawiła, że na front trafiał nieodpowiedni i stary sprzęt oraz źle wyposażeni żołnierze, którzy nie wiedzieli co mają robić i po co tam są !  To nie była ich wojna, i w imię kogo – Lenina i Stalina ?! (Przypomnijmy że obecna Unia Europejska, Parlament Europejski, to oficjalnie w większości wyznawcy Marksa i Engelsa!!!)

O stopniu intensywności działań zbrojnych świadczą m.in. statystyki gigantycznych strat poniesionych przez Rosję. Według danych niezależnych ekspertów od 24 lutego 2022 r. do 22 lutego 2023 Rosjanie mogli stracić m.in. 1762 czołgi, 788 transporterów opancerzonych, 2096 bwp, 297 kołowych transporterów opancerzonych, 72 samoloty, 78 śmigłowców, 12 okrętów.  Oficjalne ukraińskie dane na temat rosyjskich strat są o wiele wyższe, ale nie będziemy ich tu przedstawiać. Generalnie armia rosyjska jest już wrakiem tej sprzed wojny z Ukrainą, co powoduje silną depresję elity rosyjskiej, w tym wierchuszki, włączając w to Dmitrija Miedwiediewa, który niedawno oświadczył: „Przynajmniej dopóki nie zostanie zmieciona w otchłań morską przez falę wywołaną najnowszą rosyjską bronią, Wielka Brytania będzie odwiecznym wrogiem Rosji”.

Wojna w Ukrainie pokazała niebywałą słabość Rosji, elit rosyjskich i tzw. „cywilizacji rosyjskiej”, mieniącej się wyższą od innych, na które napadała. Pomoc NATO i Anglii dla Ukrainy bardzo denerwuje rosyjskie elity, co przekłada się na wypowiedzi Medwiediewa i innych, a ten dodał do poprzedniego zdania te oto: „"Wiara brytyjskich degeneratów w swoją wyjątkowość jest niesamowita. Wielka Brytania była, jest i będzie naszym odwiecznym wrogiem".

Nie wolno zapominać, że Rosja zagarnęła bardzo duże obszary Finlandii w czasie „Wojny Zimowej”, i trzeba będzie je kiedyś oddać. Jak pokazała wojna w Ukrainie, Rosja z ich opętańczą polityką atakowania wszystkich słabszych jest już na ukończeniu. Został już im tylko atom i służalcze dostarczanie surowców Chinom. Na horyzoncie wielkie zmiany geopolityczne, w których musimy się odnaleźć jako kraj z najwyższą cywilizacją chrześcijańską i wiarą w Jezusa Chrystusa, Króla Wszechśwata i Polski.

Ocena: 

Średnio: 3.2 (22 votes)

Komentarze

Portret użytkownika axell69

I miał  rację  ,  Angole

I miał  rację  ,  Angole biorą  czynny udział w wojnie  na ukrolandzie 

"DWÓCH (2) *** SŁUŻBA AKTYWNA *** Żołnierze brytyjscy ZABICI na Ukrainie

Ostatniej nocy na Ukrainie dwóch brytyjskich żołnierzy zostało zabitych przez rosyjskie bombowce Su-24, które zniszczyły ich warte wiele milionów dolarów brytyjskie pociski Storm Shadow na lotnisku Kropiwnicki na Ukrainie.

Ponadto co najmniej jeden (1) ciężko ranny brytyjski żołnierz ***ACTIVE DUTY** został przetransportowany drogą lotniczą do Polski z tego samego miejsca strajku.

Tak więc żołnierze NATO w czynnej służbie są w rzeczywistości na Ukrainie, gdzie nie należą, a teraz są zabijani.

https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/two-2-active-duty-british-soldiers-killed-inside-ukraine

 

PS  

cytat  z  magisterium - Na horyzoncie wielkie zmiany geopolityczne, w których musimy się odnaleźć jako kraj z najwyższą cywilizacją chrześcijańską i wiarą w Jezusa Chrystusa, Króla Wszechśwata i Polski.-

Ta najwyższa cywilizacja  chytrusowa  !!   którą widzimy  na kazdym kroku  w Polsce  , koscioły z przepychem i bogaci  księża  względem  biednej  owczej masy  , to o to chcesz   debilu walczyć ??

Król  wszechświata  i Polski   ----    no i załatwił mi   poranek  xD

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika inzynier magister

Rosyjska armia dokonała

Rosyjska armia dokonała kolejnego aktu terroru – wysadziła Kachowską Elektrownię Wodną. Za pięć godzin woda osiągnie poziom krytyczny" - oświadczył szef Chersońskiej Wojskowej Administracji Obwodowej Ołeksandr Prokudin.

Po wysadzeniu zapory wodnej na Dnieprze w okupowanej Nowej Kachowce, władze obwodu chersońskiego ogłosiły ewakuację mieszkańców zagrożonych zalaniem terenów i ostrzegły, że za pięć godzin woda osiągnie poziom krytyczny. Jak podał Prokudin, do godziny 7.30 w całości lub częściowo zostało zalanych kilkanaście miejscowości. Około 16 tysięcy osób znalazło się zagrożonej strefie na prawym brzegu Dniepru w obwodzie chersońskim.

"Obecnie organizowana jest ewakuacja mieszkańców tych osiedli autobusami do Chersonia, następnie do Mikołajowa, a stamtąd do Chmielnickiego, Odessy, Kropywnyckiego, Kijowa i innych miast" - poinformował Prokudin w wywiadzie telewizyjnym.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Zawsze nalezy wysłuchać obu 

Zawsze nalezy wysłuchać obu  stron , wtedy można wyciągnąć jakieś   wnioski , i ja tak zawsze robię  oraz podchodzę  do tego bezstronnie .  Nigdy nie napisałem że FR powinna  wygrać  czy  przegrać  , tak samo myslę  o Ukrach .   Za wszelką cenę   chcę  znać prawdę  , jednostronne  pierdolenie   głupot  , ty tak czynisz , jest  chamskie i zdradzieckie  , dlatego wiem że Zawsze kłamiesz , kłamiesz nawet wtedy gdy podpierasz się  Jezusem - ty nie jesteś  katolikiem !!   Ja już to wiem , dowiedzą się  i inni z czasem -  mam ciebie   szydowski  cieciu  już   rozpracowanego .

Wracamy  do tematu - kto wysadził   zaporę -   no więc kto  zaporę tą wysadził   ??!!

Zaporą wysadził ten który miał w tym interes  !!  i   w tym przypadku  nic więcej  pisać nie trzeba 

Kłamca , manipulatro  , szydowski pies świński --    o tobie  mowa  podły oszuście Inschtalatorze 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika ARTUR

Chyba cię ściana uderzyła

Chyba cię ściana uderzyła Smile Rosjanie wysadzili sobie tamę aby pozbyć się dostaw wody na Krym i wody do chłodzenia prętów paliwowych w elektrowni atomowej Smile . Takie uderzenie NATO było do przewidzenia więc dobrze że Rosjanie ewakuowali wszystkich chętnych do miast na drugim brzegu , zginęli jedynie Ukraińcy którzy czekali aż przyjdzie ich armia no i doczekali się .

Portret użytkownika axell69

„Ukraiński reżim rozpoczął

Ukraiński reżim rozpoczął długo obiecaną ofensywę” – Szojgu

06.06.2023 - 18:45

„Ukraiński reżim rozpoczął długo obiecaną ofensywę” – Szojgu |  rosyjska wiosna

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu skomentował wydarzenia na frontach Północnego Okręgu Wojskowego w dniach 4-6 czerwca.

„W ciągu trzech dni reżim ukraiński rozpoczął długo obiecaną ofensywę w różnych sektorach frontu, koncentrując w tym celu duże ilości sprzętu i siły roboczej.

4 czerwca siły 23. i 31. brygady zmechanizowanej Sił Zbrojnych Ukrainy podjęły próbę ofensywy w pięciu kierunkach.

Wróg nie odniósł sukcesu na żadnym z nich, poniósł znaczne straty: 300 żołnierzy, 16 czołgów, 26 bojowych wozów opancerzonych, 14 pojazdów.

5 czerwca reżim kijowski podjął próbę ofensywy w siedmiu kierunkach siłami pięciu brygad, wróg został zatrzymany i poniósł jeszcze większe straty.

Straty Sił Zbrojnych Ukrainy wyniosły ponad 1600 żołnierzy, 28 czołgów, w tym 8 Leopardów i 3 czołgi kołowe AMX-10, 136 jednostek innego sprzętu wojskowego, w tym 79 zagranicznych.

Rosyjskie jednostki 433. pułku strzelców zmotoryzowanych 127. dywizji strzelców zmotoryzowanych, 37. i 60. brygady strzelców zmotoryzowanych najbardziej wyróżniały się w bitwie.

3. kompania 37. brygady strzelców zmotoryzowanych pod dowództwem Żelanowa i dowódca 1. batalionu brygady Położencew wykazali się szczególnym bohaterstwem w bitwach.

W ciągu trzech dni działań wojennych we wszystkich kierunkach straty Sił Zbrojnych Ukrainy wyniosły 3715 żołnierzy, 52 czołgi, 207 pojazdów opancerzonych, 134 pojazdy, pięć samolotów, dwa helikoptery.

https://rusvesna.su/news/1686058486

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Portret użytkownika inzynier magister

Jako Polacy chrześcijanie

Jako Polacy chrześcijanie musimy się jednoczyć w wojnie ze złem iluminackim diabłow NWO oraz aniołów Smoka które są w powietrzu i w innych sferach egzystencji,. Po tym jak zwyciężymy otrzymamy od Boga ciała duchowe i będziemy jak aniołowie ! Trwa niewidzialna wojna duchowa istot diabelskich z istotami anielskimi i z samym Bogiem Jezusem, a my ludzie musimy prosić Boga by nas wspomagał w tej walce byśmy wytrwali bo jest czasami ciężko, jak to na wojnie ! Niech nas ochrania Bóg Jezusa i jego aniołowie !

W końcu! Ukraińcy BŁYSKAWICZNIE BIORĄ POŁUDNIOWY FRONT | Wojna w Ukrainie Wyjaśniona

https://youtu.be/zJev_rTUMWQ

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Wy  kuva chrześcianie - 

Wy  kuva chrześcianie -  jednoczcie   się  , nam dupy nie zawracajcie  swoimi  pierdołami 

Nic  nie  mam wspólnego z tą  wiarą  - wiec przestań seplenić   i wypad  do ziemi  Egipskiej domu niewoli 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

JEDYNYM sposobem na pokonanie ich jest powrót do egzekwowania prawa naturalnego; Znieść CAŁE ich ustawodawstwo, które wzmacnia i wzbogaca ich, zubażając i zniewalając nas 

Strony

Skomentuj