Czy złoto może być szkodliwe dla zdrowia?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Wielu naukowców na całym świecie od dawna studiuje właściwości złota. Na przykład kanadyjscy naukowcy twierdzą, że złota biżuteria może doprowadzić niektóre osoby do poważnej depresji. Czy złoto może miec na ludzi jakiś szczególnie zły wpływ?


Naukowcy udowodnili, że ten cenny metal, będąc w kontakcie ze skórą, wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego (pobudza go), na metabolizm (spowalnia go), na nastrój, może także powodować niepokój, a nawet wywołać drgawki. Ludzi niestabilnych emocjonalnie kontakt ze złotem może doprowadzić do depresji.

 

Naukowcy nie sugerują, żeby pozbyć się złotych błyskotek, ale zalecają zdejmowanie jej na noc. Ostrzegają także, że szczególną uwagę podczas noszenia złotej biżuterii powinni zachować epileptycy. Połysk i migotanie biżuterii może wywoływać ataki padaczki. Ludzie łatwo poddający sie emocjom również powinni powstrzymać się od noszenia złotej biżuterii.

Kanadyjscy naukowcy zauważyli, że złoto może być zastąpione przez srebro, które ma pozytywny wpływ na układ nerwowy. Naszyjnik, bransoletka lub pierścionek ze srebra może być wspaniałym naturalnym lekiem obniżającym ciśnienie krwi. Wcześniej eksperci informowali, że preparaty zawierające złoto hamują wzrost komórek nowotworowych oraz przedłużają życie pacjentów z nieoperacyjnym nowotworem.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Lisek

Cena złota idzie do góry..

Cena złota idzie do góry.. Nawet Polska kupiła ostatnio kilkanascie ton złota. Anglia gdzie jest zdeponowane złoto większości krajów odmawia juz jego wydania lub nawet audytu ( Australii ) Niemcy wywieźli swoje 3 tysiące ton!!!! złota z londynu do Berlina w ostatnich latach ( my mamy tam całe nasze złoto czyli 113 ton :-).  

Cos sie szykuje...

Portret użytkownika Sikkimczyk

"Naukowcy" głupszego

"Naukowcy" głupszego bredzenia już dawno nie czytałem Smile Cóż to za tajemniczy nauqowcy byli zapewne ekonomiści narodu wybranego i do tego udowodnili hoho Smile Zespół moich 100tys naukowców udowodnił, że to nie byli naukowcy tylko pacjenci zakladu zamkniętego w Tworkach Smile

Portret użytkownika Robaczkowa

Bzdura! Mam do czynienia w

Bzdura! Mam do czynienia w pracy z ludźmi chorymi, którzy nie mogą się poruszać. W takich przypadkach często  wielkim problemem są odleżyny, które zwykle bardzo długo się leczą. Spryskanie odleżyn złotem koloidalnym powoduje wielkie przyśpieszenie gojenia się ran i odleżyn. Aż się wierzyć nie chce jak wszystko szybko zaczyna się goić. Złoto ma jakiś bliżej nieokreślony wpływ na powstawanie kolagenu. W kosmetyce bogatym kobietom, które mają zmarszczki wszywa się w skórę złote nici. Po tym zabiegu następuje stopniowe ujędrnienie skóry. Tu musi działać ten sam mechanizm co w przypadku odleżyn. 

Nie jestem już młoda. Kiedyś zrobiłam taki mały eksperyment na sobie. Kupiłam złoto koloidalne i przez miesiąc systematycznie rano przed posmarowaniem twarzy kremem wsmarowywałam je w skórę. Zmarszczki się wygładziły. Przez jakiś czas wyglądałam zauważalnie młodziej, świeżo.

Cały organizm człowieka, wszystkie nasze organy składają się w dużym stopniu z kolagenu. Ja od czasu do czasu staram się jeść żelki, galaretki i ,,O RETY JESTEM SZALONA - WYPIĆ MALEŃKĄ ILOŚĆ ZŁOTA KOLOIDALNEGO". Staram się ułatwić moim organom wewnętrznym regenerację. Żyję, jestem zdrowa, dobrze wyglądam. Zapewniam, że deprechy nie mam, a nawet po takiej akcji humor mi się poprawia.

Skomentuj