Czy wywołane przez człowieka globalne ocieplenie to mit czy rzeczywistość?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Globalne ocieplenie jest tematem, który od lat budzi kontrowersje. Czy jest to rzeczywistość, czy mit? Czy czynnik ludzki ma znaczący wpływ na zmiany klimatu? Czy istnieją inne, naturalne procesy, które mogą wpływać na temperaturę naszej planety?

 

Czynnik ludzki może nie mieć tak dużego znaczenia w kwestii globalnego ocieplenia, jak powszechnie się uważa. Porozumienie Paryskie z 2015 roku, które zobowiązuje kraje do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, mogło być tylko częścią kampanii PR amerykańskiego polityka Ala Gore'a, mającej na celu przejęcie kontroli nad energią na całej planecie.

 

Naukowcy z Rosyjskiej Akademii Nauk sugerują, że jedną z przyczyn globalnego ocieplenia może być odgazowanie Ziemi i rozpad izotopu potasu. Leonid Bezrukow, główny badacz Instytutu Badań Jądrowych Rosyjskiej Akademii Nauk, mówi o hipotezie ocieplenia powierzchni oceanów i Ziemi w wyniku radioaktywnego rozpadu izotopu potasu-40. Twierdzi, że moc jego przepływu ciepła wynosi około 1 wata na metr kwadratowy, czyli znacznie więcej niż antropogeniczny wpływ na atmosferę.

 

Inna teoria zakłada, że Ziemia rozszerza się wraz z uwalnianiem wodoru i innych gazów. Rozpad izotopu potasu, którego powinno być sporo w składzie naszej planety, jest energią, która rozpoczyna procesy uwalniania gazów głębokich. Eksperci zauważają, że ​​wodór jest jednym z głównych gazów naturalnych niszczących warstwę ozonową na planecie. Dlatego odgazowywanie Ziemi i uwalnianie wodoru może być również przyczyną globalnego ocieplenia.

 

Naukowcy z Rosyjskiej Akademii Nauk sugerują, że odgazowanie Ziemi i rozpad izotopu potasu mogą w decydujący sposób wpłynąć na globalne ocieplenie. Nie oznacza to jednak, że czynnik ludzki nie odgrywa żadnej roli. Na przykład emisje dwutlenku węgla są nadal znaczącym źródłem globalnego ocieplenia. Ponadto należy wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak aktywność słoneczna, zmiany orbity Ziemi itp.

 

Ocena: 

Średnio: 3.8 (5 votes)

Komentarze

Portret użytkownika spokoluz

Od tysięcy lat wulkany

Od tysięcy lat wulkany podgrzewają atmosferę ale przecież nałkofce nie mogą tego potwierdzić bo padnie cały system badań nad szukaniem malutkiej dziureczki unikając patrzenia na gigantyczną dziurę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Kwazar

W temacie artykułu wystąpiła

W temacie artykułu wystąpiła sprzeczność sama w sobie czyli tak lubiana oczywista oczywstość ! Powinno być: Czy tzw. "Globalne ocieplenie" jest faktycznie spowodowane przez działalność człowieka ? No i teraz dopiero warto roztrząsać temat, bo nic z góry nie jest w tytule artukułu ustalone. Lol

Portret użytkownika axell69

O to twoja armia  chytrusowo

O to twoja armia  chytrusowo wyzwoleńcza  

O take   drugą   Japonię  i drugą Irlandię  żeście walczyli  ??!!!   Bolek też  nosił   odznakę Maryji  dziewicy  i budował  armię   szydowską  przeciw nam Polakom  do spółki  z Episkopatem 

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika ​euklides

Globalne ocipienie to nie mit

Globalne ocipienie to nie mit, to fakt i dowód na ciemnotę człekokształtnych taki sam plandemia. Toksyny spływają do rzek, toksyny latają w powietrzu, banda pojebów co rusz powoduje gdzieś radioaktywne skażenie tudzież inną katastrofę ekologiczną, spekulują gdzie zdetonują bomby atomowe, ale popierdoleni pasterze głupich wmawiają swojemu zdegenerowanemu bydłu, że jest problem bo temperaturka według ich predykcji, które zmanipulowali już 1000 razy, wzrośnie o 0.001C.

Portret użytkownika Lommo

W latach  1989-1995 był 

W latach  1989-1995 był  projekt badawczy na Grenlandii  polegagacy na wiercenia rdzeni lodowych z 3 km czyli z 12.000 lat. I okazało  się że temperatura Ziemi była wyższa o conajmniej 2 stopnie. A błąd logiczny peda na tym że zapiski  metodologiczne zaczęto zbierać jak trwała jeszcze  Mała Epoka Lodowcowa fo pierwszej połowy XIX wieku. I stąd wychodzi ze aktualnie klimat się ociepla.  Są inne dane podające fakty że długie lata a właściwie  wieki było ciepło jak za tego współczesnego mitycznego globalnego ocieplenia, ano próbki dendrologiczne czyli przekroje poprzeczne  drewna jeszcze z połowu XIX wieku  mają zagęszczenie  słojów 2-3 większe niż obecnie. Sęk w tym że próbki dendrolgiczne sprzed Małej Epoki Lodowcowej wcale nie są zagęszczone. Kolejna rzec  to dane piśmiennicze, ano choćby z takiej Polski były kronikowane różne wydarzenia  rok po roku. I np. niepokoi mnie kurewska susza kolejny na wiosnę kolejny rok z rzędu. Ale w odróżnieniu  od głąbów jak Brukselczycy, Bzdeta Wyborcza, czy Hałabała to doskonałe wiem  że te susze  nawet nie stały koło susze nad Wisłą z XIII -XVI wieku. 

Portret użytkownika r.abin

Jedną z "teorii spiskowej"

Jedną z "teorii spiskowej" przyczyn ocieplenia, jest plan Rockefellera - przejęcia kontroli, nad światowym rynkiem energetycznym. No i mamy wiadomość w Onecie, że w Polsce (opartej na węglu) - prąd jest najdroższy. Jest najdroższy, bo płacimy haracz - za spalanie węgla. "W tym szaleństwie jest metoda"

Strony

Skomentuj