Czy wariant Omikron może zakończyć pandemię?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wysoce zmutowana odmiana koronawirusa wkrótce może opanować świat. Rządy reagują, wprowadzając obostrzenia, a nawet zmuszając do szczepień. Na szczęście pojawiają się również głosy rozsądku. Zdaniem naukowca, panika przed wariantem Omikron może być nieuzasadniona, gdyż z jego pomocą możemy już zakończyć pandemię.

 

Epidemiolog prof. Tony Blakely, wykładowca Uniwersytetu Melbourne powiedział, że Omikron prawdopodobnie jest bardziej zakaźny od poprzednich wariantów, ale powoduje łagodniejszą chorobę niż Delta. Tak przynajmniej wynika z doniesień z Republiki Południowej Afryki, gdzie Omikron został wykryty po raz pierwszy. Sam Blakely mówił, że nowy wariant może być tym "błogosławieństwem", na które wszyscy czekali.

 

Zdaniem czołowego australijskiego epidemiologa, Omikron może wyprzeć dominujący szczep Delta i przybliżyć nas do końca pandemii. Oczywiście potrzebne są dokładniejsze dane na temat nowej odmiany koronawirusa, aby mieć pewność, że Omikron faktycznie stanowi mniejsze zagrożenie.

Podobnego zdania jest epidemiolog Catherine Bennett z Deakin University - jej zdaniem dostępne dane są optymistyczne. Z kolei Andrea Ammon, szefowa Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) mówiła, że infekcje spowodowane odmianą Omikron przebiegają łagodnie lub bezobjawowo.

 

Wcześniej nawet Światowa Organizacja Zdrowia zwróciła uwagę, że reakcja świata na odmianę Omikron jest przesadzona, a zamykanie granic jest bezpodstawne. Jednak rządy najwyraźniej przestały słuchać rad WHO, gdyż zaczęły dokręcać śrubę - mamy kolejne obostrzenia, granice są zamykane, powoli wprowadzany jest przymus szczepień i promuje się przyjmowanie kolejnych "boosterów", a społeczeństwa są dzielone na szczepionych i nieszczepionych i antagonizowane.

 

Ocena: 

Średnio: 3.7 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Napiszę tak. Może przez

Naringenina to kolejny lek ze skórki od cytrusa. Wymieniłem już na znz kilka innych ze skórki od cytrusa jak hesperydynę, limonen, d-limonen, pektynę. Naringenina jest bardzo silnym lekiem na grypę covid19 o czym piszą sami autorzy.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7574776/

Czytając ten artykuł zlinkowany powyżej sami dojdziecie do wniosku, że drogą do leku są cytrusy.  Sam punkt 3 artykułu mówi 

3. Naringenina wykazała silne działanie przeciwwirusowe wobec SARS-CoV-2

 

Portret użytkownika baca

kolejny kurwa uzdrowiciel...

kolejny kurwa uzdrowiciel...

zrozum tłuku, że na głupotę nie było i nie bedzie nigdy lekarstwa...

po co chcesz leczyć szczepanów z np zakrzepów?

po to żeby podziękowali bozi a nie tobie i pojechali na hulajnodze po czwartą dawkę?

najwyraźniej niczym sie od nich nie różnisz!

 

Portret użytkownika Mojeimię44

Na znz szczepanów nie ma a

Zrozum kozo jebcu, że na znz nie ma zbyt wielu szczepanów a ja piszę to do tych co zachorują na grypę nazwaną covid. To chyba dobrze, że im daje pod rękę naturalne lekarstwo niż mają się faszerować h.j wie czym. Zaparzona skórka od cytryny jeszcze nikomu nie zaszkodziła a z tego co da się wyczytać bardzo pomaga nie tylko na grypę. 

Znz to czasopismo ludzi którzy unikają szczepionek a czy ktoś wierzy czy nie wierzy  to jego sprawa. Przekazuje informacje i to jest bardzo ważne. 

Jak ktoś się zaszczepił to jego problem. Ja w tym nie pomogę i mam w to szczerze wywalone. Linkuje artykuły do takich jak ja którzy się nie szczepią by w razie chorób grypopodobnych szybko dochodzili do siebie. 

Aha i szczerze to h.j wbijam w twoje głupie komentarze. Napisze ci Baca szczerze. Potrzebujesz kozy. 

Portret użytkownika baca

wysuszona i zmielona w młynku

wysuszona i zmielona w młynku do kawy skórka od cytryny to czysta witamina C - mam tego na worki, bo to naturalne - ameryki nie odkryłeś...

ciekawe natomiast są twoje myśli natury seksualnej związane z kozami...

dlaczego ze wszystkich zwierzat akurat kozy wybrałeś?

owce cię nie dopuszczają?

 

Strony

Skomentuj