Czy w Polsce zostanie wprowadzony stan wyjątkowy?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W związku z napiętą sytuacją przy granicy z Białorusią, premier Morawiecki wraz z Radą Ministrów, postanowił wystąpić do prezydenta Dudy o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni. Stan wyjątkowy ma obowiązywać w dwóch województwach: lubelskim i podlaskim. Dzisiaj dowiemy się czy Prezydent Andrzerj Duda zgodzi się na jego wprowadzenie i jaki będzie zakres ograniczenia praw obywatelskich.

Premier Mateusz Morawiecki tłumaczy ten krok następująco:

Sytuacja na granicy z Białorusią jest cały czas kryzysowa, jest cały czas napięta, a to z podstawowego względu, że reżim Łukaszenki poprzez przetransportowanie ludzi głównie z Iraku na terytorium Białorusi, postanowił wypchnąć tych ludzi na terytorium Polski, Litwy, Łotwy po to, żeby wprowadzić element destabilizujący na terytorium naszych krajów. […] Rada Ministrów dzisiaj postanowiła wystąpić do pana prezydenta o wprowadzenie stanu wyjątkowego na okres 30 dni w przygranicznym pasie, czyli na części województwa podlaskiego i części województwa lubelskiego. Dzięki temu będziemy mogli lepiej zapewnić jakość szczelności naszej granicy i po prostu zapobiegać tym agresywnym działaniom, prowokacjom, które są cały czas prowadzone i nasilane ze strony reżimu Łukaszenki. Musimy powstrzymać te agresywne działania hybrydowe, które są prowadzone według scenariusza napisanego w Mińsku i u protektorów pana Łukaszenki. Dlatego też zdecydowaliśmy się panu prezydentowi zaproponować takie rozwiązanie, po to żeby zwiększyć jeszcze bardziej bezpieczeństwo naszej granicy wschodniej.

Białoruś za zgodą Putina, prowadzi między innymi z Polską, wojnę hybrydową. Wszystko, co dzieje się teraz przy granicy polsko-białoruskiej, jest dokładnie zaplanowane i konsekwentnie wdrażane.

Według komisarz Unii Europejskiej ds. migracji Ylvy Johansson, to co teraz ma miejsce, jest agresją Łukaszenki na Polskę, Litwę i Łotwę w celu destabilizacji UE.

Trzeba się liczyć z tym, że tandem Łukaszenka-Putin, nie poprzestanie na swoich obecnych działaniach.

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Strony

Skomentuj