Czy Turcja właśnie wypowiedziała wojnę Syrii? Erdogan oświadczył, że turecka armia zakończy rządy Assada

Kategorie: 

Źródło: Internet

Jak wynika z doniesień agencyjnych Turcja dokonuje obecnie inwazji na Syrię. Przyznają już to oficjalnie władze tego kraju z prezydentem Recepem Erdoganem. Dotychczas Turcy twierdzili, że wkraczają tylko w celu walki z Państwem Islamskim, teraz jednak właściwie sformułowano coś na kształt wypowiedzenia wojny Syrii.


Nie ma już wątpliwości, że Turcja nie powstrzyma się od okazji najechania pogrążonego w wojnie sąsiedniego państwa. Dotychczas Erdogan zadowalał się po prostu prowadzeniem walki z Kurdami i markowaniem ataków na ISIS, z którym po cichu robi interesy z ropą naftową.

"Wkroczyliśmy aby zakończyć panowanie tyrana Assada, który terroryzuje państwowym terrorem, a nie z żadnego innego powodu" - powiedział Recep Tayyip Erdogan

Jeśli słowa prezydenta Turcji można traktować poważnie, to będziemy mieć jeszcze większy bałagan na Bliskim Wschodzie, a kto wie czy nie będzie to miało potencjału nawet do rozpętania konfliktu globalnego.

"Dlaczego wkroczyliśmy? Nie mamy na oku syryjskiego terytorium. Problemem jest zwrócenie ziem ich prawowitym właścicielom. Jesteśmy tam po to aby zaprowadzić sprawiedliwość" - oświadczył Erdogan

Problem w tym, że to może się bardzo niebezpiecznie rozwinąć, bo dzieje się to w momencie gdy wsparta przez Rosję syryjska armia zaczęła osiągać znaczące postępy powoli odzyskując niegdyś dwumilionowe miasto Aleppo.

Prezydent Turcji - Recep Erdogan - źródło: 123rf.com

Z najnowszych informacji pochodzących z MON Rosji wynika, że już prawie połowa miasta jest pod kontrolą syryjskich żołnierzy. I skoro w takim momencie miałby się w to wmieszać kraj należący do NATO, to możemy mieć wkrótce z tego powodu poważne problemy.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4.3 (6 votes)

Komentarze

Portret użytkownika tteis77

"Dlaczego wkroczyliśmy? Nie

"Dlaczego wkroczyliśmy? Nie mamy na oku syryjskiego terytorium. Problemem jest zwrócenie ziem ich prawowitym właścicielom. Jesteśmy tam po to aby zaprowadzić sprawiedliwość" - oświadczył Erdogan"   JEŚLI ON MOŻE, TO I POZOSTAŁE GŁOWY PANSTW RÓWNIEŻ MOGĄ "ODEBRAĆ ZIEMIE".

Portret użytkownika charis

"Lepiej spotkać niedźwiedzicę

"Lepiej spotkać niedźwiedzicę, której zabrano młode, niż głupca w jego szale " - Księga Przysłów Salomona 17:12  - moze pan Erdogan ma na myśli saudyjską "sprawiedliwość" , gdzie nie można być chrześcijaninem, gdzie kobiety nie mogą prowadzić samochodów

Portret użytkownika XaX

"Wkroczyliśmy aby zakończyć

"Wkroczyliśmy aby zakończyć panowanie tyrana Assada, który terroryzuje państwowym terrorem, a nie z żadnego innego powodu" Hahahah i mówi to ktoś kto legalizuje praktycznie gwałt jeśli ofiara poślubi gwałciciela i przeprowadza czystki polityczne ... Hipokryzja level hard.

Portret użytkownika excar

Od jakiegoś czasu niby wielcy

Od jakiegoś czasu niby wielcy gracze tego świata ciągle rozmawiają ale jednocześnie wielkie transporty broni ciągle się przemieszczają (600 kontenerów przypłynęło do Europy z USA) Rosjanie przesuwają znaczne siły na zachodnią granicę a tzw. syryjski ekspres (wahadło morskie do Syrii) pływa bez ustanku. Jako niepoprawny optymista ,daleki od straszenia siebie i kogokolwiek sadzę że to rodzaj szachów ale zawsze gdzież tam w głowie tli się myśl że ktoś przegrywający  w końcu rozwali ten szachowy stolik kopniakiem i się zacznie. 

Jednak w tym przypadku jestem pewny że to tylko retoryka a wszystko pójdzie dalej zgodnie z ustaleniami. Czyli Ergogan załatwia w Syrii swój interes zgodny z Assadowym bólem głowy czyli autonomią kurdyjską . Ot polityka. A oboje coś powiedziec muszą bo było kilka incydentów na styku SAA i wojskami tureckimi ,czy raczej wspieranymi przez Turcję przebierańcami na północ od Aleppo w rejonie Al Bab

Strony

Skomentuj