Czy trwa wojna hybrydowa, której nie zauważamy?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jest taka wojna, którą prowadzi się bez jej wypowiedzenia. Gdy odłożyli róg polski historii pełen, rzeźbiony, kręty, ludziom wciąż się zdawało, że Polska trwa jeszcze, a to echo trwało.

 

Ludzie rozmawiają, piszą, monologują na blogach, a wszyscy wydają się zdziwieni, że już nie tylko po wyjściu z domu, ale i we własnym gnieździe zrobiło się nieznośnie nienaturalne. Żartując, czy złorzecząc coraz częściej zadają sobie pytanie – kiedy TO się skończy. Jedni bardziej świadomi od drugich dzielą się strzępkami wiedzy praktycznej jak ratować skórę przed opresją nienasyconego urzędasa, dziecko przed chorobą, siebie samego przed obłędem, co zrobić z rosnącym długiem, chronicznym brakiem snu. Wszystkim bowiem zdaje się, że otacza ich jakiś pokój, a tylko chwilowo rządzący nie umieją grać swych ról z partytury zadań zleconych. Odrętwienie trwa zbyt długo, a cena jego zbyt wysoka, by nie walnąć pięścią w stół, zwołać dzwonników, i rozesłać wici. Pora skończyć z mitem o rzekomym pokoju. Larum Waszmościowie, nieprzyjaciel u proga, a wy się nie zrywacie. Na dobytek czyhają, a wy sen o pokoju śnicie – wojnę wokół mamy! Totalną. Państwo padło, armii brak, teraz kolej na żyjącą tkankę-naród.

Łudzą się naiwni, że jak będą grzeczni, to zasłużą na spokój. Nie, nie nadejdzie, bo po tej fazie jak na Bliskim Wschodzie nastanie desperacja nazwana terroryzmem. Na to też już wymyślili sposoby. Pamiętamy jak jeszcze niedawno w różnych telewizjach pojawiali się utytułowani eksperci do spraw terroryzmu. Zniknęli, bo zjawisko jest tuż tuż. Wybuchnie z całą mocą skali krzywdy wyrządzonej przez polityków. Mechanizm trwającej wojny jest klasyczny. Redukując najpierw warunki życia do zdobycia pokarmu dla siebie, swoich młodych i schronienia rozbudzono pandemiczny lęk prowadzący do ucieczki, lub walki. Słaby godzi się na śmierć. Oprawca zaganiający silniejsze zwierzę batogiem w róg doprowadza je do desperackiego ataku – rzucenia się do gardła choćby w ostatnim geście nadziei odwrócenia ról. Zagonieni harówką dnia powszedniego ludzie latami nie mieli chwili na refleksję, że postępujące stopniowo warunki egzystencji odwróciły hierarchię wartości zrzucajac człowieka z piedestału tradycyjnej hierarchii gatunków. Zwierzę dziś musi mieć komfort, wybieg, ale człowiek może jeść odpadki ze śmietników, tyle, że śmietniki zamknięto.

Najświeższe poczynania polityków szczujących policją wspomagającą sanepidowych kapo w odbieraniu majątku, miejsc pracy owocują opublikowaniem w internecie imiennego wykazu realizatorów sekwestracji mienia. Co zostaje ludziom pozbawionym warunków do życia to poniżające żebractwo, śmierć głodowa, kradzież, albo samosąd. Ta ostatnia kategoria jest początkiem przejścia wojny hybrydowej z fazy propagandy medialnej, pozorów troski o bezpieczeństwo i zdrowie do przemocy fizycznej – przez polityków zwanej terroryzmem. Odosobnione akty samoobrony wynikające z chęci przeżycia, wykorzystane będą przez rządzących do otwartego zaangażowania resortów siłowych i wdrożenia przepisów perwersyjnie nazwanych “ustawą patriotyczną” (od amerykańskiego Patriotic Act). Z tego właśnie powodu trudno sobie wyobrazić zaistnienie wyborów. Pomyślmy-wybory podczas wojny. Pusty śmiech i naiwność. Jak wojna to wojna, po zapoznaniu się li tylko z poniższymi definicjami oceńmy, czy czegoś brak w naszej rzeczywistości.

WOJNA TOTALNA

Wojna totalna to wojna prowadzona wbrew wszelkim ograniczeniom prawnym i moralnym. W jej trakcie używa się sił ludzkich, ale także materialnych i moralnych państwa w celu zniszczenia nie tylko sił zbrojnych przeciwnika, ale również całego jego narodu. Wojna totalna jest takim typem wojny, w którym używa się wszystkich możliwych dostępnych środków i metod.

Przykładem bezwzględności jest najkrwawsza wojna paragwajska (1864-1870), w której zginęło 50% populacji, w tym 90% mężczyzn. Bliższymi w czasie przykładami są obie wojny światowe.

WOJNA HYBRYDOWA

Hybryda działań polega na wykorzystaniu na tym samym obszarze działań konwencjonalnych, cybernetycznych, terrorystycznych, przestępczości pospolitej. Tego typu wojna prowadzona jest bez jej wypowiedzenia. Terroryzm jest nieuchronną konsekwencją jej wcześniejszych etapów.

Niedawni mądrale opowiadający o grupach ekstremistycznych, samotnych wilkach potrzebie walki z tym zjawiskiem i nowoczesnej wojnie hybrydowej nie mają odwagi snuć swoich scenariuszy, bo podglebie widać jak na dłoni.

Autorstwo: Jolanta Góralska
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

Cały świat jest do Resetu

Cały świat jest do Resetu trzeba dosłownie wszystko obrócić o 180 stopni, ale żeby to zrobić to najpierw trzeba pokonać czarnogłowych, a czarnogłowi są wszędzie nie mają tak naprawdę własnego państwa aby trudno ich było wyłapać i zgnieść jak robaków, jeżeli to się uda to na ziemi zapanuje wieczny pokój, bez tego nie ma sansz aby coś zmienić w każdym aspekcie życia które nas otacza od polityki po finanse itd. i kończąc na prawdziwej medycynie czy też żywieniu.

Portret użytkownika MlotoWiertara

Falszywy proroku doskonale

Falszywy proroku doskonale wiesz ,ze czarnoglowi to przykrywka dla tych co na nich zwala wszystko ... plan Pikea.

Mozesz przemycac miedzy wierszami te bajeczki , bo przejda ale wiedz ,ze nie kazdy da sie NATO zlapac.

 

Portret użytkownika Jack Ravenno

Jesteśmy na wojnie już od

Jesteśmy na wojnie już od dawna. Teraz po prostu wydarzenia przyspieszają. Gdy mówię o tym - jestem foliarzem, szurem, płaskoziemcem. No to kurwa zobaczymy gdy głód i śmierć zajrzą w ślepia COVIDYSTOM i reszcie swołoczy, kto będzie na właściwej pozycji.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

To jest kolejny dowód tego,

To jest kolejny dowód tego, jak wygląda współczesna telewizja. Zero wartości, 100% kontrowersji. Zamiast normalnych zachowań promuje się zachowania patologiczne, rozwiązłość seksualną , przedmiotowe traktowanie ludzi i przemoc. Zresztą Holandia to upadły kraj,

Portret użytkownika ​​​​​euklides

Każda kurwa prędzej czy

Każda kurwa prędzej czy później umrze. A zanim umrze zda sobie sprawę, że jedzie w dół....

Portret użytkownika Quark

Esesmani , ubecy , zdrajcy

Esesmani , ubecy , zdrajcy itp. wszyscy to wiedzieli i co to dało ? I tak robili swoje .. Ci o których piszesz nie mają żadnych zachamowań i są całkowicie niezdolni do jakiejkolwiek refleksji , dlatego powinni być "z urzędu" eliminowani albo oni wyeliminują nas .

Portret użytkownika ​euklides

Absolutnie się zgadzam,

Absolutnie się zgadzam, zwracam tylko uwagę, że co się odwlecze to nie uciecze...

Strony

Skomentuj