Czy smugi chemiczne, zwane chemtrails, istnieją naprawdę?

Kategorie: 

Źródło: internet
Chemtrails, co w języku polskim oznacza smugi chemiczne, to jedna z najbardziej popularnych w internecie teorii. Jej wyznawcy twierdzą, że samoloty, w tym również te nieoznakowane, rozpylają szkodliwe dla zdrowia człowieka substancje chemiczne. Proceder ten miałby służyć nie tylko truciu ludzi, ale także modyfikacji ziemskiego klimatu. Badanie w tej sprawie już kilka lat temu przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w Irvine oraz Carnegie Institution for Science w Stanfordzie.

 

Opryski chemiczne to kwestia, która rzeczywiście była wielokrotnie poruszana przez naukowców. Tzw. geoinżynieria klimatu oznacza modyfikację pogody w celu zmniejszenia ilości opadów lub obniżenia globalnej temperatury. Jedną z opcji jaką proponowano to wprowadzenie aerozoli siarczanów do stratosfery, które odbijałyby promieniowanie słoneczne.

 

Przynajmniej oficjalnie wiemy, że tego typu ingerencja w klimat nie jest stosowana. Wielu ekspertów przekonuje, że geoinżynieria klimatu jest zbyt ryzykowna, gdyż nie znamy potencjalnych skutków ubocznych i związanych z nimi zagrożeń. Jednak teoria o chemtrails nie dotyczy tylko zwalczania globalnego ocieplenia.

Pierwszą pracę w sprawie chemtrails, opublikowaną na łamach czasopisma Environmental Research Letters, można uznać jedynie jako ankietę. W ramach tego badania, naukowcy przepytali łącznie 77 specjalistów w dziedzinie chemii atmosfery i zanieczyszczenia powietrza. Przedstawiono im "dowody" z internetu, które mają wskazywać na stosowanie tajnych oprysków chemicznych - zdjęcia przedstawiające smugi ciągnące się za samolotem oraz badania laboratoryjne, analizujące stężenie pierwiastków, takich jak stront, bar i glin.

 

Tylko jedna osoba powiedziała, że napotkała się już na dowody stwierdzające wysoką zawartość baru w atmosferze na odludziu przy standardowo niskim stężeniu tego pierwiastka w glebie. Gdy pokazano im fotografie przedstawiające różne smugi, wszyscy eksperci byli zgodni, że są to smugi powstałe w wyniku konkretnych warunków atmosferycznych.

Gdy uczeni otrzymali fotokopie z internetu, wskazujące na wysokie stężenie pierwiastków typu stront, bar i glin w osadzie w stawie, w cząstkach zawieszonych w powietrzu oraz w śniegu, większość była zgodna - dowody te nie wskazują na tajne opryski chemiczne. Jednak niektórzy nie wiedzieli jak wyjaśnić obecność wspomnianych pierwiastków w nadmiernych ilościach, a kilka osób stwierdziło, że analizy te mogą wskazywać na chemtrails.

Według oficjalnej wersji, opryski chemiczne nad naszymi głowami to teoria spiskowa, więc nie powinniśmy mieć powodów do zmartwień. Lecz interesujące jest to, że nawet grono ekspertów nie wypowiedziało się jednoznacznie w tej kontrowersyjnej kwestii.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika baca

oczywiscie że smugi chemiczne

oczywiscie że smugi chemiczne nie istnieją... przecież Donald, Mosiek i Jarosław nie truliby Polaków...

jestem pewny że te smugi to srebro koloidalne, wyciąg z żeńszenia, lekarstwo na raka, woda mineralna w proszku oraz oczywiście witaminy

 

Portret użytkownika Taki

To sa sprzedajne ,,,,Kur,,,,,

To sa sprzedajne ,,,,Kur,,,,,,wy......

ja wiem Jak wygladaja smugi kondensacyjne ......10.000tys godzin w powietrzu ,,,niech CI Naukoffcy sami wypija TA ,,,,Deszczowa Wode ktora spada z gory ,,,,,zobaczymy Jak dlugo pozyja TE Jelopy !!!!!!??????!!!!nawet na zwyklej Lace trawa zawiera AL !!?????pewnie przez korzenie wyciaga z ziemi ??????

Portret użytkownika Illuminat13

admin to nie jest zadna

admin to nie jest zadna teoria tylko fakt wystarczy wyjsc na zewnatrz i zobaczyc na niebo Kontrola pogada trwa juz dobre czterdziesci lat Efekt cieplarniany jest nie do powstrzymania moglo byc inaczej ale chciwi ludzie niszcza ten swiat dalej a wy uzywacie technologi zla Slonce strasznie operuje jest bardzo agresewnye no coz zniszczyliscie goje warstwy atmosfery zdychacie nawet po wymianie dziewieciu serc pieniadze to nie wszystko przeciez nie macie gdzie uciec z tej ziemi chyba ze tylko do piekla

4 Niemożliwe jest3 bowiem tych - którzy raz zostali oświeceni, a nawet zakosztowali daru niebieskiego

Portret użytkownika epuzer

"...chciwi ludzie niszcza ten

"...chciwi ludzie niszcza ten swiat..." - a krórzy to ludzie są chciwi? Masoni, Illuminaci, bankierzy, żydzi, władze państwowe (w Polsce PiS i PO) - potraktować ich biblijnie czyli żydo-kościelnie i "wytracić spośród ludu".

Słowianie wszystkich krajów łączcie się.

Portret użytkownika minoduesp

Problem w tym ,że ogłupianie

Problem w tym ,że ogłupianie ludzi jest już tak zaawansowane , że tak naprawdę mało kogo to interesuje a zdecydowana WIĘKSZOŚĆ nie widzi żadnego problemu .. a nawet pukają się w głowe ! Tyle ,że ja pamietam jak błekitne i czyste było "niebo" mojego dzieciństwa i jaka to była niebieska głębia (!) . Samoloty pasażerskie wtedy też latały i oczywiście zostawiały smugi kondesacyjne , tyle że były one cieniutkie i znikały po kilkunastu sekundach ! A teraz bezczelnie rozpylają coś po nieboskłonie który jest co najwyżej "mleczny" a to co pozostawiają rozmywa się po całym niebie i utrzymuje niemal stale. Czasem widać samoloty ,które rzeczywiście nic nie rozpylają ale to są wyjątki . Zastanawia mnie tylko DLACZEGO nasz rząd na to pozwala i NIC z tym nie robi !?

Portret użytkownika inny

Typowa manipulacja -

Typowa manipulacja - pomieszać fakty z mitami

Faktem jest że samoloty posiadają silniki spalinowe i generują w h@j spalin które są zalążkami kondensacji  w  atmosferze - to przecież widać , widać też wyraźnie że smugi tworzą się w odpowiednich warunkach - patrz mapa satelitarna pogody - wyraźnie widać linię frontu atmosferycznego gdzie są waruki do powstawania chmur oraz gdzie faktycznie się one tworzą po przelocie samolotu bo dostarcza im zalążków kondensacji w postaci spalin

Wierzcie bądź nie jakbyście wystrzelili wasz samochód powstała by także smuga kondensacyjna - to powodują spaliny

Najgorsze w tym jest że "Chemitrail" istnieje to ślad po spalinach samolotu, ale nie coś co wywoływane jest specjalnie - jest to efekt uboczny wożenia "d@p w samolotach", natomiast już jakieś opryski na globalną skalę to nieporozumienie.

Ślad w kratkę jeśli was to zainteresuje jest całkiem normalny na skrzyżowaniach korytarzy powietrznych - chciałbym zauważyć że samoloty latają w ustalonych korytarzach tworząc smugi kondensacyjne, następni wiatr te smugi przepycha,ale samoloty dalej korzystają z tego samego korytarza stąd wzorek bo samolot co 30min przelatuje a poprzednia smuga jest przesuwana przez wiatr...

 

Strony

Skomentuj