Czy matematyka jest rasistowska? Tak twierdzi Departament Edukacji w USA

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

Jak donosi Fox News, Departament Edukacji stanu Oregon chce, aby nauczyciele zapisywali się na zajęcia poświęcone „demontowaniu rasizmu w matematyce". Ma on za cel, zapewnienie nauczycielom zasobów, potrzebnych do zniesienia „kultury białej supremacji” na lekcjach matematyki. Całość projektu, została opisana w 82-stronicowym dokumencie.

 

Podczas kursu, nauczyciele dowiedzą się, w jaki sposób matematyka „jest używana do podtrzymywania poglądów kapitalistycznych, imperialistycznych i rasistowskich”. Zachęca się również nauczycieli do tworzenia „tożsamości matematycznej”, aby uczniowie „mogli postrzegać siebie jako matematyków” i przyjmowali zasady odrabiania prac domowych, które uwzględniają potrzeby uczniów z mniejszości. Wygląda więc na to, że nawet tak odseparowany od polityki koncept jak matematyka, może zostać naszprycowany ideologią. Miesiące protestów ruchu BLM, doprowadziły do kuriozalnej sytuacji, w której wydziały edukacji stanowej i okręgi szkół publicznych w USA, włączają do programu absurdalne tezy, tylko po to, aby uniknąć oskarżeń o rasizm. Najwyraźniej, lewicowi politycy nie rozumieją, że szacunek do drugiego człowieka, jest czymś co nabywa się w procesie wychowania, a nie szkolnej indoktrynacji.

Niedawno, Rada Edukacji Północnej Karoliny zatwierdziła nowe amerykańskie standardy historii, które będą uczyć uczniów szkół średnich „wyjaśniania, w jaki sposób niewolnictwo, ksenofobia, pozbawienie praw wyborczych i nietolerancja wpłynęły na indywidualne i grupowe perspektywy Amerykanów”. Wzbudzanie w młodych amerykanach wstydu, w ramach nauki matematyki, przywodzi na myśl akcję denazyfikacji Niemiec po II wojnie światowej. Mowa tu o procesie, który polegał na uczeniu narodu niemieckiego wstydu za wydarzenia II wojny światowej. Z biegiem lat, uczyniło to z tego kraju lewicową utopie, dla imigrantów zasiłkowych. Jeśli Stany Zjednoczone, obierają taki sam kurs, już wkrótce może tam dojść do incydentów odwrotnego apartheidu, rodem z RPA.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Przerywa milczenie i juz tak nie wygląda

To oczywiste, że matematyka

To oczywiste, że matematyka jest rasistowska i antyreligijna: w matematyce białe jest białe, czarne jest czarne, a 1 nie równa się 3.

Dlatego też i Czarnek  tak zmienia teraz podręczniki - juz niedługo matura z religii i zadania z matematyki, w których wynik będzie 1=3.

Na lekcjach biologii zaś będzie wykladana miłość fizyczna do kota, by i Brylant był kryty prawnie. Na ekonomii dowiecie się, że oszczędności należy przekazać w zarzad kościołowi, bo od dwóch tysięcy lat to jedyna firma, która nie zbankrutowała.

Jeśli ktos myśli, że to żart to się myli. To jest PROROCTWO dla Polski od samej matki boskiej. No to się nie wyłgacie.

Portret użytkownika emigrant

Wiesz, co do tego wyniku z

Wiesz, co do tego wyniku z matematyki to jest kwestia "punktu widzenia"... Smile

Bo dam Ci przykład, że niekiedy (?) 1=3.

Weź kartkę papieru i napisz na niej 3. Ile widzisz trójek? Jedną? Czyli 1=3... .

Quod erat demonstrandum

(Dla tych, którzy żeby się pośmiać chodzą do piwnicy: to był tylko żart - można się śmiać!)

Portret użytkownika baca

no i dobrze że dla

no i dobrze że dla mniejszości będzie inna matematyka, bo skoro dwóch czarnych plus dwóch czarnych daje trzy, nie może być inaczej skoro zawsze jeden zginie...
nowe zadania mogą być np takie z normalnego życia wzięte:
Siedmiu czarnych idzie obalić pomnik Kolumba. Ilu przeżyje?
a) jeden, bo sześciu zostanie przygniecionych upadającym pomnikiem
b) trzech, bo czterech się pokłóci ze skutkiem śmiertelnym
c) żaden bo się zaćpają przed wyjściem do pracy przy obalaniu pomników

 

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Strony

Skomentuj