Czy iwermektyna to lek który zakończy pandemię COVID-19?

Kategorie: 

Źródło: Shutterstock.com

Lekarze zorganizowani w ramach FLCCC (Front Line COVID-19 Critical Care Alliance), od kilku miesięcy interesowali się lekiem znanym jako iwermektyna. Opublikowane właśnie wyniki badań, które pojawiły się na łamach czasopisma American Journal of Therapeutics, sugerują że ten przeciwpasożytniczy lek, może znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowalności i śmiertelności na skutek tej choroby.

 

Zgodnie z dokładnymi słowami ekspertów z FLCCC:

W przypadku większości badanych leków nie udało się dostarczyć powtarzalnych, ostatecznych dowodów skuteczności w zmniejszaniu śmiertelności COVID-19, z wyjątkiem kortykosteroidów w chorobie o nasileniu od umiarkowanego do ciężkiego. Niedawno pojawiły się dowody na to, że doustny środek przeciwpasożytniczy, iwermektyna, wykazuje liczne mechanizmy przeciwwirusowe i przeciwzapalne, a wyniki badań przynoszą znaczące korzyści. Ponieważ niektóre z nich nie przeszły wzajemnej oceny, kilka grup ekspertów, w tym Unitaid / Światowa Organizacja Zdrowia, podjęło systematyczne globalne wysiłki, aby skontaktować się ze wszystkimi aktywnymi badaczami, w celu szybkiego zebrania danych potrzebnych do oceny i przeprowadzenia metaanaliz.

Pierwsze doniesienia o skuteczności tego leku, pojawiły się jeszcze pod koniec ubiegłego roku. Europejska Agencja Leków, nie wyraziła wówczas zgody na wprowadzenie iwermektyny do praktyki klinicznej, ze względu na brak wystarczających dowodów naukowych. Podobne obawy wygłosiła niedawno amerykańska agencja FDA. Iwermektyna jest już dziś skutecznie wykorzystywana w terapii COVID-19, w takich krajach jak RPA, Zimbawe, Słowacja, Czechy, Meksyk a od niedawna również i Indie.

Badacze odpowiedzialni za nową metaanalizę nie mają wątpliwości, że iwermektyna może zupełnie zakończyć trwającą pandemię COVID-19. Wyciągnięte przez nich wnioski, oparte na 18 randomizowanych, kontrolowanych badaniach leczenia iwermektyny w COVID-19, można podsumować w następujących punktach:

  • Metaanalizy wykazały duże, istotne statystycznie zmniejszenie śmiertelności, czasu do klinicznego wyzdrowienia i czasu do usunięcia wirusa. 
  • Wyniki wielu kontrolowanych badań profilaktycznych wskazują na znaczne zmniejszenie ryzyka zarażenia COVID-19 przy regularnym stosowaniu iwermektyny.
  • Liczne przykłady kampanii dystrybucji iwermektyny prowadzących do szybkiego spadku zachorowalności i śmiertelności w całej populacji wskazują, że zidentyfikowano doustny środek skuteczny we wszystkich fazach COVID-19.

Niedawne wprowadzenie tego środka do użytku na terenie Indii, będzie stanowiło świetnym przykład na działanie tego leku w szerszej skali. Warto wspomnieć, że iwermektyna to lek o bogatej historii, który uratował życie miliardów ubogich i pokrzywdzonych mieszkańców rejonów tropikalnych, którzy zmagali się z ślepotą rzeczną i filariozą limfatyczną. Odkrywcy tego związku, zostali uhonorowani Nagrodą Nobla w dziedzinie medycyny w 2015 roku co doprowadziło do umieszczenia jej na liście podstawowych leków Światowej Organizacji Zdrowia.

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika StrasznaPrawda

COVID-19 nie ma nic wspólnego

COVID-19 nie ma nic wspólnego z medycyną i żaden lek nie zadecyduje o tym kiedy to się skończym, a skończy się wtedy kiedy ma się skończyć czyli wtedy kiedy główny zarządca z USraela i Londynu wyda rozkaz swoim pacynkom np. w Polsce PIS-owi aby zakończyć fałszywą pandemię. To jest proste jak budowa cepa.

Portret użytkownika Mojeimię44

To prawda. Ludziom można

To prawda. Ludziom można wszystko wmówić poprzez sugestie a tym bardziej jak mówią o tym autorytety. Jeśli na to wszystko ma się w rękach skorumpowane rządy i jedyną prawdę jaką są mass media to nie ma szans żeby ludzie nie uwierzyli. Jeśli wmówisz ludziom, że grypa stała się śmiertelna to ludzie zaczną na grypę umierać albo ją przechodzić bardzo ciężko.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Manipulacja_mediami

Ja wczoraj do znz wysłałem artykuł ale chyba był za ciężki i znz nie opublikowało. Każdy z nas stara się walczyć z tym masowym kłamstwem ale bez mass mediów nie mamy szans. Znz stara się ale też się boi i ja to rozumiem. Czasami sam tytuł artykułu może być tak prawdziwy i otwierąjacy oczy, że nawet znz nie opublikuje. Tytuł. "Panie premierze kiedy odszkodowania za NOPy?" Tytuł już daje do myślenia. Prawda jest taka, że nigdy ich nie będzie a temat ten jest zamiatany pod dywan bo jak w mediach o czymś się nie mówi to nie ma tematu.  W mediach są przedstawiane same sukcesy w walce z grypą a prawda jest taka, ze już tysiące ludzi mają NOPy i dzwonią po prawnikach. O tym sìę nie mówi. U niektórych prawników słuchawki się urywają i sami oni o tym mówią. Wielu ekspertów twierdzi, że wielu  spośród tych którzy mają NOPy NIE DOCZEKA odszkodowań. Czemu nie doczeka? Umrą to chyba oczywiste. Jednak o tym sie nie mówi. To jest temat tabu gdyż daje do myślenia i wiele osób zdecydowanych na zaszczepienie mogło by zrezygnować w ostatniej chwili a to są uratowane życia i powinniśmy być tego świadomi.

Pamiętacie profesora Simona sprzed roku? Ja pamietam. Dziś to zupełnie inny człowiek. Co się zmieniło a może o ile się zmieniło? 

https://youtu.be/QNv7hlWSAwM

Seryjny szprycownik. Na końcu będą się wszyscy tłumaczyć, że wykonywali tylko polecenia. 

Portret użytkownika Aleksy

Niestety, ale zdjęcie jest

Niestety, ale zdjęcie jest FAKE. Widać to dokładnie na samym dole, jak kartka nie zagina się, mimo że zachodzi na krawędź tablicy z ogłoszeniami. Normalnie powinno być zgięcie i zniekształcenie perspektywy. Proszę nie publikować takich rzeczy, bo później was lekceważą i nazywają foliarzami.

Portret użytkownika KochamPolskę

Nie mozna ufac Usraelelowi

Nie mozna ufac Usraelelowi czy jak wy tam mowicie to pewnie depopulacja jest za pomoca szczepionek Hamas Atakuje izrael zlo nie dlugo upanie szatanisci pedofile lucyfera odejda w zapomnienie modlmy sie do Putina swietego codziennie o 19:00 bo pan nasz jest nasza droga i nadzieja, do Trumpa tez sie modlili i wyszlo jak zawsze ale to nic nadzieja musi byc Amen albo nie Amen bo pewnie to znaczy cos zlego no przeciez HAHAHA :)  

Portret użytkownika Kauflando

Co ty panie Kochany

Co ty panie Kochany bełkoczesz ? napisał byś coś racjonalnego w końcu , stek wiepszowo/wołowy bzdur i kompletnych majaków zaczadzonego łba. Chłopie albo Babo , ocknij się ze swojej złości. Wyluzuj wiemy że są ciężkie czasy ale żeby taki bełkot siać w sieci toż to zakrawa na potępienie albo głupotę. To można konkretnie wypunktować jak w podstawówce rozebrać zdania na podpunkty i nawet nie chce sie tego robić bo szkoda czasu. Bełkot i degręgolada umysłowa. Smażalnia gówna Smile

 

Portret użytkownika malina

Dziwię się że ktokolwiek na

Dziwię się że ktokolwiek na tym forum jest tak naiwny, a może to prowokacja ? Pandemię o ile jest można by zakończyć w 3 tygodnie gdyby zezwolono na stosowanie lekarstw.  Proszę zauważyć, rząd nie musiał by robić nic ale oni podjęli się trudu: zabraniać leczenia tej  zakaźnej choroby, wprowadzenia idiotycznych 'procedur',  wycofywania leków z aptek i zastraszania lekarzy.  

Podjęli się też trudu ogłaszania lokdownów i obostrzeń wg. swojego uznania, nakazu noszenia szmat na wolnym powietrzu, karania niepokornych mandatami (zamiast leczyć ludzi). itd.  Władza zrobiła naprawdę dużo ale po to żeby epidemia trwała a przedstawienie odbywalo sie pod kontrolą.  Wszelkie próby przerwania tego cyrku (Bodnar i inni) są torpedowane bo to zakłóca ich  plan.

Ktoś mnie tu pytał dlaczego nie szanuję Polin i polińskich polityków (być może to są już klony sterowane przez SI z Londynu czy T.Aviwu ). Dlatego że w Polsce, w tym kraju prawdziwym nikt nie zabraniałby mi leczenia  ani nie były by u wladzy zmutowane świnie na dwóch nogach.

Portret użytkownika irfy

Żaden "lek" tej błazenady nie

Żaden "lek" tej błazenady nie "zakończy", bo w niej nie chodzi o żadną mutację grypy, zwaną dla uwiarygodnienia Covid-19, tylko o tłusty biznes "maseczkami" i "szczepionkami". Oraz ukrycie finansowych machlojów, defraudacji, dziur budżetowych i innych matactw rządów i korporacji. Teraz mają proste wytłumaczenie na wszystko. Dziura w budżecie? Kasa wyparowała? Winna pandemia! Zaś jako miły bonus dochodzi ręczne kontrolowanie społeczeństw oraz ich zniewolenie.

Hulaj dusza. Można bez wyroku sądu zamykać ludzi, bezterminowo zamykać biznesy, zakazywać demonstracji, pałować i zmuszać do obłąkańczych zachowań typu "noszenie maseczek". Mokry sen wszystkich "dyktatorów". Hitler ze Stalinem pialiby z zachwytu, głośno i obleśnie sapiąc, bo wszystko to przecież w ramach "wolności i demokracji". I bez protestów!

Strony

Skomentuj