Czy covidianizm wyprze katolicyzm?

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Covidianizm stara wśliznąć się w miejsce opuszczone przez tradycyjne religie, głównie judeochrześcijańskie. Dzieje się tak z powodu przyspieszającej dewaluacji tychże religii. Pazerność kapłanów, skandale finansowe, skandale pedofilskie i generalne skostnienie tych kościołów sprawia, że ludzie młodzi zaczynają Kościół ignorować. Natomiast ludzie starsi a nawet w średnim wieku zaczynają poszukiwać jakiegoś produktu zastępczego, często bez jednoczesnej rezygnacji ze starych nawyków religijnych, chociaż akurat to wcale nie jest regułą.

Covidianizm jest dla takich ludzi wspaniałą alternatywą. Nie zmusza do wyboru, nie każe porzucać starych wierzeń, jednocześnie znakomicie je zastępując. Wszystko to przy narracji trafiającej do nowoczesnego człowieka. Zamiast kościelnych rytuałów, których sensu dawno już nikt nie rozumie i judeochrześcijańskich mitów i zasad, w które realnie już mało kto wierzy (a jeszcze mniej osób je w życiu wdraża i stosuje), mamy więc nową jakość, podpartą nową „istotą najwyższą” – wszechmogącą nauką. W kościołach dużo się mówi o cudownych uzdrowieniach i mocy wiary, tyle że miażdżąca większość praktykujących żadnego „cudownego uzdrowienia” nigdy w życiu nie widziała. Za to uzdrowienia po udanych operacjach czy udanej terapii lekami zdarzają się na porządku dziennym.

Ludziom przeszczepia się serca, nerki, ślepi odzyskują wzrok, beznodzy dostają sztuczne kończyny. Potęga nauki! Trudno się więc dziwić, że kiedy ta „nauka” wzywa do posłuchu, to wierni słuchają. Tym bardziej, że oferuje też swojskie i łatwe do zaakceptowania rytuały. Chroniąca przed wszelkim złem maseczka, zwalczana przez szatańskich niewiernych. Błogosławiony dystans i spryskiwanie dłoni świętym odkażaczem. I w końcu ukoronowanie wszystkiego – święta szczepionka. Którą trzeba przyjmować regularnie, aby dostąpić żywota wiecznego. Do tego już teraz, na ziemi. Kto uchyla się przed tym sakramentem jest niewiernym i wysłannikiem szatana! Jest więc i swojski wróg, stary szatan, tylko trochę inny. Dla covidian najlepszym rozwiązaniem byłoby spalenie takich heretyków na stosie. Jednak tego im (jeszcze) nie wolno, dlatego z gorliwością neofitów wnioskują o szprycowanie tych ciemnych barbarzyńców z użyciem ognia i miecza. Brzmi znajomo? Oczywiście że tak. Historia zatoczyła koło.

Jednocześnie jest to prawdziwą tragedią, ponieważ tej nowej wiary na razie nie da się w żaden sposób wykorzenić, gdyż stoją za nią potężne koncerny, zarabiające na wyznawcach gigantyczne pieniądze. Na dodatek wiara neofitów jest niezłomna i, jak to wiara, bywa całkowicie irracjonalna. Święte szczepionki nie działają? To wina niewiernych! Gdyby wszyscy przyjęli sakrament szczepienia, nikt by nie chorował i nie umierał! Święte szczepionki tak naprawdę nimi nie są? Bluźnierstwo! I tak dalej, utartą drogą innych religii. W tym miejscu należałoby się jedynie dziwić postawie Watykanu, którego szef zdaje się nie dostrzegać religijnych aspektów covidianizmu i tego, że nowa religia błyskawicznie kradnie mu dusze dotychczas najbardziej oddanych wyznawców. Podczas gdy nowi, młodzi nawet nie raczą się jego ofertą interesować. Ale to już problem książąt Kościoła.

Autorstwo: Irfy
Źródło: WolneMedia.net

Ocena: 

Średnio: 3.7 (9 votes)

Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Yoda

Prawdziwy katolicyzm to

Prawdziwy katolicyzm to najczystszej wody bałwochwalstwo magistrze.  Już z dawien ci pisałem - zbadaj wreszcie jak ta religia nie ma nic wspólnego z Bogiem  który jest  w piśmie objawiony, jak i nauką  którą Chrystus głosił i Jego uczniowie.  Nic. Po prostu nic .

KK -  to są ludzie nieprawi sprawujący władzę poprzez manipulację na ludzkich uczuciach i umysłach.  I utrwalający przesądy , tradycje i zabobony przez blisko 2 tysiące lat . I tak tkwicie  w tych jarzmach i kajdanach nałożonych własnoręcznie i na własne życzenie .

Albowiem nie ma wytłumaczenia dziś i usprawiedliwienia na tę głupotę  - gdyż prawda leży na wyciągniecie ręki dla chcącego się dowiedzieć.  Wprost potykać się można o nią na ulicach , tak dzisiaj jest dostępna wiedza.  

Ale wyznawcy chcą wyznawać cokolwiek   - i  tego jakże trafnie dowodzi ten artykuł, i tak jest zaiste. Ten mix który serwujesz magistrze , jest równie dobry jak covidianizm . Masz tam tylu "bogów świętych"  w twym panteonie , że możesz konkurować śmiało z buddyzmem. 

 

Yoda

Portret użytkownika oswiecony77

Boga widzialem anioly tez Nie

Boga widzialem anioly tez Nie w takiej formie jak przedstawiaja go religie 9starego dziadka0 Bog jest istota ktora jest telepata Kazal mi popatrzec sie w niebo byl on wtedy w tej duchowej kuli i znikl Anioly to gwiazdy ale maja moc bycia miedzy ludzmi

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika Endymion

MI podobnie objawił się, w

MI podobnie objawił się, w głowie usłyszałem "Haszem". To imię Boga najwyższego.

„Błogosławieni ci, którzy nie widzieli, a uwierzyli”

ja niewierny za młodu w kościoły "kamieniai rzucałem", na cmenrarzu tanie wino piłem.. 

Mi najpierw objawił się Archanioł Gabriel, pod postacią pięknej blondynki - Gabrieli, dopiero potem pokazał swe oblicze, bez twarzy z mieczem.

"Aniele Stróżu Mój, Ty zafsze przy mnie stój", po 30 latach modlitwa, którą obie babcie wpajały mi obok "Ojcze Nasz" nabiera sensu..

Żyjemy w czasach ostatecznych, czterech jeźdzców apokalipsy już tutaj jest. 

Sodoma i Gomora, przypomnijcie Sobie co tam Archanioł Gabriel zrobił. TO JEST WOJNA DOBRA ZE ZŁEM, a może raczej odwrotnie Sad

Czyńcie dobrze, dbajcie o czystość Swojej duszy.

To, że chrześcijaństwo zmanipulowało biblie, katolicyzm jeszcze bardziej wypaczył, nie oznacza, że wszystko jest kłamstwem co tam napisano..

ZDRAWIAM

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika BRAT BOGA

Przede Wszystkim Mistrzu

Przede Wszystkim Mistrzu wyrabiają wielkie poczucie winy

w Ludziach że są winni już od urodzenia bo ktoś tam

6000 tyś lat temu lub miliardy lat temu zjadł Jabłko.(Haha)

I straszą Mitycznym Piekłem które nie istnieje bo

jedyne to te tu na Ziemi.Dobrze że Prawdziwy Bóg Stwórca

ograniczył tu nasze przebywanie do 120 lat.Podczas chrztu

zamykają czakry i każdy dostaje swojego demona prowadzącego.

Kościół rzymsko - katolicki to największy zbrodniarz w dziejach

Ludzkości.Jak pisałem jaki bóg tacy wyznawcy.Ja już jestem po

naszczęście i jestem obudzony z tego koszmaru.Czego

wszystkim dobrym Ludzią życzę.

Strony

Skomentuj