Czy Chiny i Rosja mogą zaatakować jako pierwsze?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ciągle trwa polityczny targ którego stawką jest odpowiedź na pytanie czy Rosja pójdzie z USA na wojnę z Chinami czy wręcz przeciwnie. Nasza przyszłość zależy obecnie od rozwoju wypadków w tej materii.

Obecna sytuacja na Ukrainie i rosyjskie żądania w zakresie obecności NATO w Europie Wschodniej, to widoczne objawy tych wojennych targów. To właśnie dlatego, że Amerykanie potrzebują Rosjan, pozwalają im na dużo więcej niż jeszcze niedawno. Teraz wyartykuowano to już bardzo jasnym językiem, że Rosja oczekuje rozciągnięcia swojej strefy wpływu na zachód. Wiadomo co to znaczy dla Polski. To co zwykle, że zostaniemy sprzedani przy stoliku, prsy którym nie będziemy nawet siedzieć.

 

Zresztą spotkanie amerykańsko - rosyjskie, na którym bez nas czy Ukrainy omawiano nasze kwestie odbyło się niedawno w Genewie. Nic nie wiadomo o ustaleniach jakie tam padły, oficjalnie szczyt uznano za fiasko. W tym samym czasie gdy USA próbuje sprzedawać Rosji wpływy w Europie Wschodniej, Chińczycy mogą dogrywać z Moskwą własne targi, na przykład zabezpieczając zasoby do prowadzenia długotrwałego konfliktu zbrojnego.

 

W takim hipotetycznym scenariuszu rozwoju sytuacji międzynarodowej można spodziewać się konfliktu globalnego zwłaszcza w obrębie basenu Oceanu Spokojnego, ale nie tylko. Kolejne fronty tej wojny mogą się szybko pojawić właśnie w Europie Wschodniej i na Bliskim Wschodzie. Patrząc z tej perspektywy nasza sytuacja jest beznadziejna i tak czy owak padniemy ofiarą mocarstw, które jak na początku XX wieku dążą do wojny.

 

Warto też zadać sobie pytanie czy Chiny wiedząc o planach USA będą czekać z założonymi rękami aż USA ich utemperuje czy raczej zaatakują jako pierwsi wykorzystując element zaskoczenia. 

Ocena: 

Średnio: 2.3 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika TW Bolek

Amerykanom już od jakiegoś

Amerykanom już od jakiegoś czasu zależy na wojnie pomiędzy Rosją a Chinami, amerykańska gospodarka leży w gruzach a gdzie dwóch się bije...... .Amerykanie rozpiepszyli cały Bliski Wschód pod pozorem walki z terroryzmem a w rzeczywistości chodziło o grzbierz tak jak np w Libii gdzie zgarnęli 140 ton złota zgromadzonego przez Kadafiego. Do Iraku też weszli pod pozorem zgromadzenia broni chemicznej przez Husajna, oczywiście cały świat przyklasnął amerykanom, broni chemicznej nie znaleziono a Irak do dzisiaj jest w stannie wojny.  A co możnaby powiedzieć o Polsce? Wierzycie jeszcze w NATO?

"Kto raz się skórwił ten kórwą pozostanie"  Wiecie czyje to słowa?

Jeszcze tylko dodam jeżeli chodzi o Polską to niestety historia kołem się toczy.

 

Portret użytkownika oswiecony77

jak na gorze tak na dole

jak na gorze tak na dole wojna trwa Ta wojna nie ma sensu nikt nie wygra Za duzo atomu 15 I zostali uwolnieni czterej aniołowie,
gotowi na godzinę, dzień, miesiąc i rok,
by pozabijać trzecią część ludzi.
16 A liczba wojsk - konnicy: dwie miriady miriad
- posłyszałem ich liczbę.
17 I tak ujrzałem w widzeniu konie i tych, co na nich siedzieli,
mających pancerze barwy ognia, hiacyntu i siarki.
A głowy koni jak głowy lwów,
a z pysków ich wychodzi ogień, dym i siarka8.
18 Od tych trzech plag została zabita trzecia część ludzi,
od ognia, dymu i siarki,
wychodzących z ich pysków.
19 Moc bowiem koni jest w ich pyskach
i w ich ogonach,
bo ich ogony - podobne do węży:
mają głowy i nimi czynią szkodę.

Psalm 18.29  „Ty zaiste zapalasz pochodnię moją; Pan, Bóg mój, oświeca ciemności moje

Portret użytkownika TW Bolek

Amerykanom już od jakiegoś

Amerykanom już od jakiegoś czasu zależy na wojnie pomiędzy Rosją a Chinami, amerykańska gospodarka leży w gruzach a gdzie dwóch się bije...... .Amerykanie rozpiepszyli cały Bliski Wschód pod pozorem walki z terroryzmem a w rzeczywistości chodziło o grzbierz tak jak np w Libii gdzie zgarnęli 140 ton złota zgromadzonego przez Kadafiego. Do Iraku też weszli pod pozorem zgromadzenia broni chemicznej przez Husajna, oczywiście cały świat przyklasnął amerykanom, broni chemicznej nie znaleziono a Irak do dzisiaj jest w stannie wojny. 

Portret użytkownika Alvinos

Oczywiście, że Rosja szykuje

Oczywiście, że Rosja szykuje się do ataku na Ukrainę, ale Rosja to imperium z gówna i patyków, więc wiele nie zdziała.

Ten portal to oczywiście Rosyjskie once, ale coraz więcej ludzi przejrzało na oczy...

Nowojorski tabloid "New York Post" bardzo krytycznie skomentował konferencję prasową prezydenta USA Joe Bidena, podczas której zapowiedział on, że rodzaj ewentualnych sankcji przeciwko Rosji będzie zależał od skali agresji wobec Ukrainy. To zachęta do rozszarpywania Ukrainy po kawałeczku - ocenił dziennik.

Cytat stąd

Sami więc widzicie.  

 

 

Strony

Skomentuj