Czechy sprzeciwiły się unijnej relokacji islamskich uchodźców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W tym tygodniu Czechy oficjalnie zaprotestowały przeciwko jakimkolwiek przymusom w kwestii przyjmowania uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu w ramach unijnego programu relokacyjnego. Rząd ogłosił, że nie przyjmie już ani jednego uchodźcy, wskazując na obawy o bezpieczeństwo w kraju. Unia Europejska oczywiście nie słucha i ponownie ostrzegła przed konsekwencjami.

 

W tym tygodniu Minister Spraw Wewnętrznych Milan Chovanec ogłosił, że Czechy nie zgadzają się na jakiekolwiek "kwoty uchodźców" i rezygnują z uczestnictwa w programie relokacyjnym. Nasz południowy sąsiad w ciągu kilkunastu miesięcy przyjął tylko 12 uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy nielegalnie osiedlili się na terenie Grecji i Włoch. Tymczasem Unia Europejska domagała się, aby Czechy przyjęły w sumie około 2600 obcokrajowców.

 

Nawet UE nie ma wątpliwości, że program relokacji uchodźców zakończył się niepowodzeniem. Jak ustalono w zeszłym roku, członkowie Unii mieli ulokować u siebie łącznie 160 tysięcy islamskich uchodźców. Czas na realizację tego postanowienia dobiegnie końca już we wrześniu 2017 roku i jak dotąd dokonano relokacji jedynie ponad 18 tysięcy ludzi.

Unia Europejska jest w szczególności niezadowolona postawą państw Europy Wschodniej. Czechy, Polska, Słowacja i Węgry to kraje, które jednym głosem przeciwstawiają się dyktaturze Unii Europejskiej. W związku z tym Unia może podjąć kroki celem ukarania członków za tę niesubordynację.

 

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker domaga się, aby Czechy natychmiast zmieniły swoje stanowisko. Zagroził również, że w przeciwnym wypadku kraj zostanie ukarany za "naruszenie unijnych przepisów". KE może zacząć odbierać fundusze europejskie państwom, które nie chcą się "solidaryzować".

 

Te cztery wymienione wcześniej państwa, członkowie Grupy Wyszehradzkiej, mogą zostać ukarane finansowo, a być może zostaną zawieszone lub wydalone ze struktur unijnych. Unia Europejska zapewne zastanawia się nad środkami nacisku, jakie należałoby zastosować i wkrótce dowiemy się jaka decyzja zostanie podjęta w sprawie grupy V4. Jedna z propozycji zakłada zmuszenie rządów do zapłacenia 60 milionów euro za każdy tysiąc uchodźców, których nie przyjęto w ramach programu.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Porto

Jedyne wyjście, to założyć

Jedyne wyjście, to założyć własną Unię Wschodnią złożoną z 4 w/w państw i odrodzić się murem od IV Rzeszy Islamskiej, zbudować własne centrum unijne i stworzyć własny fundusz. Jeśli pozostałe kraje Europy wschodniej się do nas przyłączą, to fundusz będzie silniejszy i staniemy się niezależni finansowo od dzikiego zachodu.

Portret użytkownika vagabondo

Patriota ma walczyć za

Patriota ma walczyć za ojczyznę czyli ma zabijać innych patriotów na sztucznie wytwarzanych wojnach przez ludzi którzy manipulują właśnie patriotami, ale w taki sposób abyś myślał, że to twoja decyzja.
Patriotyzm to program który jest wgrywany od dzieciństwa, po to aby tworzyć podziały i abyś przynależał do jakiegoś kraju,
bo nie możesz walczyć o ziemię gdyż na celowniku znaleźli by się manipulatorzy i cały system, masz być patriotą i zabijać innych patriotów czyli macie zabijać się nawzajem.

Definicja najlepiej pokazuje czym jest patriotyzm.
Patriotyzm (łac. patria,-ae = ojczyzna, gr. patriotes) – postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia za nią ofiar; pełna gotowość do jej obrony,
w każdej chwili.

Niestety, ale patrioci myślą że walczą o jakieś sprawy, ale tak naprawdę nieświadomie wykonują polecenia rządu.
Narazie mogą tylko strajkować i głosić jakieś poglądy, aby przyciągnąć więcej ludzi na stronę patriotyzmu,
a kiedy dojdzie do wojny każdy patriota musi iść zabijać drugiego człowieka w wojnie którą obie strony społeczeństwa nie wywołały to ta garstka tych wysoko postawionych ludzi.
Ostatnio były dwie wojny światowej, ale ludzie nie wyciągają wniosków, bo brak im wiedzy, wiedzą tylko to co powiedzą im w szkole gdzie nauka historii/historia została zmieniona i zmanipulowana,
 są ludzie którzy brali udział w kulisach wojny i przed śmiercią opisali wszystko, ale teraz to już nie ważne wojna trwa nadal, zaczęła się ona tuż po 2 wojnie światowej i rozszerza się ona na naszych oczach,
 ale ludzie nie mają czasu tego rozumieć i przerwać, bo system każe nam robić różne rzeczy i gonić za pieniądzem patrząc tylko na siebie

Strony

Skomentuj