Czarnuszka będzie stosowana w leczeniu COVID-19

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Od wieków czarnuszka Nigella satīva była stosowana jako tradycyjny lek w leczeniu stanów zapalnych i infekcji. Teraz australijscy naukowcy znaleźli inne zastosowanie tej rośliny. Pomoże pacjentom z COVID-19.

Z prac naukowców wynika, że stosowanie tymochinonu uspokaja układ odpornościowy, zapobiegając produkcji interleukin wywołujących stany zapalne. W swoim artykule opublikowanym w czasopiśmie Clinical and Experimental Pharmacology and Physiology naukowcy wyjaśniają mechanizmy działania czarnuszki i jej składnika tymochinonu jako potencjalnego środka przeciwko infekcji koronawirusem.

„Istnieje coraz więcej dowodów na to, że jeden ze składników rośliny, tj. tymochinon, może łączyć się z białkiem wypustkowym SARS-CoV-2 i powstrzymywać rozprzestrzenianie się infekcji w płucach. Ponadto może chronić ciało pacjentów z koronawirusem przed burzą cytokin”- mówi badacz Caniz Fatima Shad.

Jednocześnie naukowcy zauważają, że wcześniej roślina nie mogła być stosowana jako lek z powodu reakcji przewodu pokarmowego. Uważają jednak, że w leczeniu Covid-19 tymochinon można dostarczyć do organizmu w postaci nanocząsteczek, a dzięki temu pacjenci nie odczują skutków ubocznych.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Rumcajs

 Sąd stwierdził, że pandemię

 Sąd stwierdził, że pandemię wywołali Gates, Soros i Rockefellerowie Sąd prowincji Chincha i Pisco w południowo-zachodnim Peru napisał w dokumencie, że pandemię Covid-19 wywołali jedni z najbardziej znanych biznesmenów na świecie – podały media w tym kraju. Wśród rzekomo odpowiedzialnych za wybuch pandemii wymienieni są m.in. Bill Gates oraz George Soros. W cytowanym przez peruwiański portal LP dokumencie, który jest usprawiedliwieniem opóźnienia jednego z procesów, trzyosobowy skład sądu prowincji Chincha i Pisco stwierdził, że „Covid-19 powstał z inspiracji elit przestępczych kontrolujących świat, paraliżując działalność niemal wszystkich państw świata”. Wśród rzekomo winnych powstania pandemii wymieniono w procesowym piśmie Gatesa, Sorosa oraz rodzinę Rockefellerów. Zasugerowano też, że grono odpowiedzialnych za Peruwiańska rada sądownicza wszczęła procedurę sprawdzającą, czy deklaracja trzyosobowego gremium sędziowskiego jest zgodna z prawem – poinformował portal LP. Hiszpańska agencja EFE podaje, że wydane pismo jest pierwszym dokumentem instytucji państwowej na świecie winiącym za pojawienie się Covid-19 osoby należące do grona najbogatszych ludzi.

Z a p r a s z a m - DobreFilmyTu i NewsyZwojny i Bacologia

 

 

Skomentuj