Co wpływowi Żydzi sądzą o nie-Żydach?

Kategorie: 

Źródło: Internet

George Orwell sugerował, że ten, kto rządzi przeszłością ma w swoich rękach przyszłość; zaś ten, kto kieruje teraźniejszością, ma władzę nad przeszłością. Naszymi dyskusjami nie jesteśmy w stanie zmienić przeszłości, ale mamy możliwość zmieniania jej percepcji. Zniekształcając przeszłość, pomijając pewne jej elementy lub świadomie wyostrzając inne, aby uczynić z nich narzędzie manipulacji i propagandy, tworzymy obecny dyskurs, który wyznaczy tor przyszłych wydarzeń  i życia następnych pokoleń.

Pomijając wszelkie zarzuty o antysemityzm, wypominanie wykorzystywania „Holokaustu” do budowania mitu i wielkiego biznesu, trzeba się zastanowić nad kilkoma wypowiedziami bardzo wpływowych przedstawicieli społeczności żydowskiej, z których bynajmniej nie wynika, by „Naród Wybrany” chciał twórczego dialogu z resztą cywilizacji. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego w te narracje wplecione są myśli tak godzące w godność ludzką?

 

Nieżyjący już lider Chabad Lubawicz - Menachem Mendel Schneerson - ten sam, przy którego grobie Ivanka Trump wraz z mężem Jaredem Kushnerem modliła się o zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, miał powiedzieć:

Zepsuj młodych i zrób z nich zboczeńców – a zdobędziesz naród! Takie jest nasze motto. Pozbawimy wasze społeczeństwo młodych ludzi, degradując ich seksem, muzyką rockową, przemocą, alkoholem, paleniem papierosów, narkotykami, czyli wasze społeczeństwo pozbawimy przyszłości. Uderzymy w rodzinę, niszcząc ją, zmniejszymy wskaźnik urodzeń. […] Najważniejszy jest pieniądz. Pieniądz robi wszystko. Pieniądz to władza. Pieniądz to siła. Człowiek posiadający pieniądze ma broń, najbardziej zaawansowana broń, i armię najemników. Pieniądz posiada media, które ogłupiają miliardy ludzkiego bydła. Pieniądz przekupuje ludzi, których potrzebujemy. Pieniądz eliminuje tych, którzy nie chcą nam ulec. Pieniądz wysadza w powietrze tych, którzy się nam sprzeciwiają. O wszystkim decyduje kapitał i przejmowanie władzy. Ćwiczymy nasze umiejętności w gromadzeniu kapitału i przejmowaniu władzy od ponad 3.000 lat, i nikt nas w tym nie pokona. Wy (bydło) nie macie pieniędzy. Wy (bydło)  nie macie władzy. I wy (bydło) nigdy nie będziecie mieć pieniędzy i władzy. Nie damy wam żadnych pieniędzy, ani żadnej władzy!

Biorąc pod uwagę fakt, jak wpływowy jest ruch Chabad Lubawicz i jak jego doktryna wspiera logikę działania państwa Izrael, należy zastanowić się w jaki sposób prowadzić rozmowy o naprawie świata z ludźmi, którzy myślą tak samo jak Schneerson?

Menachem Begin, premier Izraela w latach 1977-1983 oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla, był jeszcze bardziej dosadny:

Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. […] Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.

Czy takie słowa powinna wypowiadać osoba nagrodzona pokojowym Noblem?

Najdalej jednak poszedł w swych sądach na temat człowieka inny członek Chabadu, rabin Yitzhak Ginsburg, który stwierdził:

Dusze nie-Żydów są kompletnie innego i niższego rzędu. Są one całkowicie diabelskie i nie mają jakichkolwiek wartości i możliwości odkupieńczych. [...] Jeśli pojedyncza komórka pochodząca z ciała Żyda posiada w sobie boskość, jest częścią Boga, to każdy łańcuch DNA (z komórki ciała Żyda) jest częścią Boga. Wobec tego, w żydowskim DNA jest coś specjalnego. [...] Jeśli Żyd potrzebuje wątroby, czy można wziąć ją od przechodzącego obok nie-Żyda, aby ocalić Żyda? Tora prawdopodobnie by na to pozwoliła (bowiem) życie Żyda ma nieskończoną wartość. Jest coś nieskończenie bardziej świętego i unikalnego w życiu Żyda niż w życiu nie-Żyda.

Nie wiadomo czy to USA roztacza parasol ochronny nad Izraelem czy może mamy do czynienia z sytuacją odwrotną. Faktem bezspornym jest to, że jeżeli najważniejszymi sektorami gospodarek i rządów kierują osoby o poglądach podobnych bądź identycznych do powyższych, to jakiekolwiek próby zaprowadzenia porządku na świecie, są uzależnione od tego jak mocno zbliżone są w swym wydźwięku do postulatów radykalnych talmudystów. Ważniejszym pytaniem jest to, dlaczego polscy politycy tak bardzo boją się w polemice z Izraelem przywoływać podane tu wypowiedzi, skoro one ewidentnie pokazują, kto jest stroną prowokującą?

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika MORFEUS

Powyższe cytaty zawarte w

Powyższe cytaty zawarte w tekście to przecież rasizm i ksenofobia w czystej postaci prawda Internauci??? No niestety przez tych poprawnych politycznie w naszym kraju dla nas jest już za późno. Koszerni ograli Polskę. Czekali aż Polska spali mosty wokół siebie i narobi wrogów począwszy od Rosji, poprzez Chiny, a na Iranie kończąc. Teraz wiedząc, że Polska jest sama, przystąpią do ataku. Bo nikt nie stanie w naszej obronie. Nawet pies z kulawą nogą. Będą non stop dociskać, aby odkręcić umowę z 1960 roku. No cóż w filmie „Wołyń” jest wyraźnie pokazane, jak starsi bracia w wierze witali kwiatami i z radością najeźdźców Polski. W zależności od sytuacji i koniunktury najpierw postanowili kolaborować z Rosjanami, a potem - gdy Niemcy, wyparli Rosjan z Kresów Wschodnich II RP - wiwatowali na cześć hitlerowców, deklarując im wierność i lojalność. No a Polaków mordowano. W Katyniu dowództwo czerwonoarmistów, które wydawało rozkazy zagłady polskich oficerów było koszerne. Przyznał to nawet swego czasu prezydent Rosji. Po wojnie cały system bezpieki i terroru w Polsce był w rękach koszernych. Czas im to wszystko przypomnieć i zażądać gigantycznych odszkodowań. Na to wszystko są dowody w archiwach, jest mnóstwo publikacji, książek. Czas się bronić Rodacy, póki nas jeszcze nie rozszarpali. A w wiosennych wyborach do europarlamentu oraz jesiennych do Sejmu i Senatu głosować na Kukizowców! Żaden POPiS i jakieś tam egzotyczne koalicje.    

Portret użytkownika sieuda

Wybory są jak bitwa o wielki

Wybory są jak bitwa o wielki potężny... drewniany mieczyk.
Każdy kto wygra i go dostanie wojowniczo zaczyna wymachiwać... i kadencja się kończy.
Sieć zależności jest tak ogromna że za każdym razem z dobrych ludzi wychodzi szambo.
Ci którzy chca coś zmieniać pozytywnie trafią na mur nie do przebicia.
Przerabialiśmy to tyle razy, chcesz jeszcze raz? Możemy... czemu nie... tym razem na pewno sie uda...

Portret użytkownika euklides

Przyjaciół mamy wszędzie,

Przyjaciół mamy wszędzie, tylko mamy zdradziecki rząd. Polacy wbrew pozorom są lubiani przez zwykłych Amerykanów, zwykłych Rosjan, generalnie lubią nas Latynosi, Białorusini, Hiszpanie czy Włosi, Grecy, o Węgrach nie wspominając. Przypomnijcie sobie co się działo pod filmikiem, który kiedyś opublikował Haaretz.

https://www.youtube.com/watch?v=jKk8Kh9FCAw

Apeluję nie dajcie się zwieść, nie dajcie się nabrać na pozorowane działania PiSu. To co robią to zwykła inżynieria społeczna. Robią to wyłącznie po to by utrzymać Magdalenkowy układ przy korycie. Pamiętajcie, po owocach ich poznacie, a nie po słodkich słówkach.

Portret użytkownika dedal64

Tylko czy Kukiz ma wokół

Tylko czy Kukiz ma wokół siebie inteligentchy ludzi dla których dobro ojczyzny jest ważniejsze od kasy . Ale fakt jet faktem nie ma na KOGO głosowac ( chodzi mi  o stare partie ) , bo ani PO , SLD czy PiS nie sa wstanie nic zmienic . po prostu nie chcą radykalnych zmian 

Portret użytkownika &

Ost-ro.

Ost-ro.

Nalezy wspomnieć, że pycha kroczy przed upadkiem. Gadanie, że pieniądz jest najwazniejszy to zwodzenie. Oni wiedzą, że nie pieniądz rządzi tylko jakaś siła kosmiczna.

Strony

Skomentuj