Co będzie oznaczać stan wyjątkowy w Polsce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, polskie władze wprowadziły szereg restrykcji, w tym obowiązek zakrywania nisa i ust w całym kraju. Uczyniono to jednak nielegalnie, przekraczając delegacje ustawy o chorobach zakaźnych. Wkrótce może się jednak okazać, że restrykcje się zalegalizują. Wystarczy, że rząd wprowadzi stan wyjątkowy. Co to będzie oznaczało dla nas wszystkich?

 

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki nie wykluczył wprowadzenia stanu wyjątkowego na terenie naszego kraju. Na takie rozwiązanie zdecydowali się już nasi sąsiedzi. Trwa on obecnie zarówno w Czechach jak i na Słowacji.

 

Stan wyjątkowy wiąże się zawsze z czasową utratą niektórych praw obywatelskich. Poprzednio nie wprowadzono go ze względu na oczekiwane wybory prezydenckie. Następne wybory będą za 3 lata zatem "hulaj dusza, piekła nie ma" i wszystkie opcje są na przysłowiowym stole.

 

Niewykluczone, że teraz obóz rządzący nie będzie widział przeszkód, aby wprowadzić takie rozwiązanie. Być może wstrzymuje ich przed tym tylko ewentualna potrzeba wypłacania odszkodowań ludziom, którzy nie mogą prowadzić swojego biznesu na skutek obostrzeń. 

 

Teraz mamy de facto stan wyjątkowy, bo mimo braku podstawy prawn3j, polivja w tamach akcji Zero Tolerancji dla osób bez masek, ruszyła na łowy w całej Polsce. Prowadzone są kontrole drogowe osób poruszających się samochodami bez masek. Zatrzymywane są auta, w których dwie osoby siedzą z przodu i policjanci odpytują pasażerów csy mieszkają razem z kierowcą! Okazuje się, że może być gorzej. 

 

Ludzie masowo odmawiają przyjęcia mandatów od polujących na nich policjantów, a sądy uniewinniają tych co nie noszą masek stwierdzając zgodnie, że brak podstawy prawnej do takich działań. Stan wyjątkowy i specjalna ustawa covidowa wydają się być logicznym wyjściem z tego prawnego pata, w jakim się znaleźliśmy.

 

Trzeba zaznaczyć, że w czasie stanu wyjątkowego mogą być zawieszone liczne prawa. Między innymi można zakazać swobody ruchu osobowego i towarowego na drogach publicznych, kolejach, drogach wodnych i drogach lotniczych. Do tego można zakazać organizowania i przeprowadzania wszelkiego rodzaju zgromadzeń, organizowania i przeprowadzania imprez masowych oraz prowadzonych w ramach działalności kulturalnej imprez artystycznych i rozrywkowych.

 

Nie będzie też wolno strajkować, ani stosować innych form protestu. Gdyby to wprowadzono rząd pozbyłby się wielu problemów jak np. Ostatnie protesty rolników czy zapowiedzi strajków ze strony central związkowych. 

 

Wprowadzenie stanu wyjątkowego powoduje także częściowe lub całkowite czasowe zawieszenie następujących praw obywatelskich: wolności osobistej, nietykalności mieszkania, wolności prasy, tajemnicy korespondencji, prawa koalicji, zgromadzania się i zawiązywania stowarzyszeń. Można będzie zatem dosłownie zamknąć Internet! 

 

Politycy i urzędnicy mieliby wtedy zagwarantowaną bezkarność, i mogliby walczyć bezwzględnie z oponentami, którzy nie zgadzają się z prowadzonymi działaniami w czasie pandemii, stosując przeciw nim cały dostępny aparat terroru. Być może nadciągają jeszcze bardziej mroczne czasy niż te obecnie. 

 

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

zbliżający sięupadek

zbliżający sięupadek gospodarki światowej ale i polskiej bo morawiecki i inni iluminaci albo marionetki rządu globalnego wdrażają lucyferiańską Agendę 2030 Zielonego ładu ordo ab chao wprowadzą zakaz strajkowania i innych protestów bo bieda i nędza jest coraz większa, a jaka drożyzna ! inaczej ludzie wyjdą na ulice tak jak w Izraelu ! komunistyczny rząd praw dla zwierząt kaczyńskiego musi upaść jeśli dalej będą wykonywać plan globalistów od szczepionkowego znamienia bestii ! Juz likwidują kopalnie i przemysł węglowy,m a w to miejsce zainstalują wiatraki z niemiec, a co jeśli przestanie wiaćwiatr ?! przecież pogoda sięzmienia, zresztą sypią proszek chemtrails ? Co wtedy zrobi morawiecki albo jego wnukowie ? zjedzą sztucznego hotddoga GMO od gatesa sorosa... z dodatkiem ludzkich płodów. Módlmy się do Chrystusa o pomoc w duchowej walce z szatańskimi globalistami pisowskich marionetek i innych wykoljeńców ONZ WHO GMO ! Niech nam Maryja Dziewica pomaga razem z aniołami Boga Wszechmogącego Jahve !!!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Mirosław Pawłowski

Służba zdrowia chowa się

Służba zdrowia chowa się przed chorymi. Brak informacji, że maseczki trzeba zmieniać co 20 minut. Brak pojemników na zużyte maseczki aby bezpiecznie utylizować je. To wszystko wskazuje na to, że rząd ogłosił pandemie aby słabsi zdrowotnie obywatele zapadali na płuca i na inne choroby układu oddechowego. Przy zablokowanej służbie zdrowia do pierwsze kroki depopulacji

Portret użytkownika drug

 

 

 

Służba zdrowia jest nieczynna od 7-miu miesięcy i nie słychać nigdzie o protestach. Nie widziałem ani jednego artykułu o proteście skierownym przez chorych, organizacje, rzecznika pacjentów czy zw zawodowe do premiera, ministra zdrowia. . Problem nie istnieje,  rząd sie o nim nie wypowiada.  Jedyne o czym mówią to maseczki i kolejne restrykcje.  Tu chodzi o depopulację,

 

 

 

Portret użytkownika emlin

Na razie tego nie widać . Co

Na razie tego nie widać . Co ciekawe brak " właściwej " opieki medycznej nie wpływa na umieralność .Pamiętam jak to w marcu onkolodzy alarmowli ,że za pare miesięcy zaczną się zgony. Należy to obserwować dalej , gdyż może się okazać ,że niepotrzebnie wydajemy miliardy jeśli nie ma efektu. W takim przypadku system sam sobie strzeli w stopę.

Zresztą już teraz dochodzą informacje z Włoch gdzie prawdziwą przyczyną zgonów były wadliwe prodedury medyczne polecane przez WHO..

Portret użytkownika drako_tr

Przecież to było do

Przecież to było do przewidzenia.

15-go października miały być wprowadzone restrykcje dla emerytów, bo w momencie ich ogłaszania, zbrodniarze nie wiedzieli jeszcze, ilu ludzi będzie protestowało przeciwko ich bezzasadnemu i bezprawnemu zamordyzmowi...ale zakładam, że zostaną zamienione na  restrykcje dla wszystkich Polaków....stan wojenny... Największy ucisk jest już o krok.

Strony

Skomentuj