Były kanclerz Austrii Sebastian Kurz pracownikiem jaczejki amerykańskiego wywiadu?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Były kanclerz Austrii Sebastian Kurz zaledwie po niecałym miesiącu bezrobocia znalazł sobie nowe zajęcie. Według austriackich mediów obejmie on stanowisko kierownicze w jednym z przedsiębiorstw z Doliny Krzemowej. Według serwisu exxpress.at i redaktora naczelnego tygodnika „Falter” nowym pracodawcą austriackiego polityka może być korporacja Palantir.

Palantir został założony przez Petera Thiela, amerykańskiego miliardera pochodzenia niemieckiego, znanego ze swojego poparcia dla Donalda Trumpa i Partii Republikańskiej, co w Dolinie Krzemowej raczej nie jest częstą sytuacją. Zajmuje się gromadzeniem i przetwarzaniem danych. Jego klientami są przede wszystkim amerykańskie agencje rządowe, w tym służby specjalne, amerykańska armia oraz prywatne firmy z branży medycznej i finansowej.

Kontakty firmy z tajnymi służbami USA rozpoczęły się już właściwie u samego jej zarania, gdyż pierwszym istotnym inwestorem w Palantir była założona przez CIA firma In-Q-Tel, która zajmuje się inwestowaniem w przedsiębiorstwa branży Hi-Tech, które mają Centralnej Agencji Wywiadu dostarczać technologie informatyczne, wspierające amerykański wysiłek wywiadowczy. Oprócz CIA Palantir wspierała także inne agencje wywiadu Stanów Zjednoczonych, Departament Obrony USA, Departament Bezpieczeństwa Krajowego, Federalne Biuro Śledcze, Korpus Piechoty Morskiej, Siły Powietrzne, Dowództwo Operacji Specjalnych, akademię wojskową West Point oraz Ośrodki Kontroli i Profilaktyki Chorób.

Według ustaleń zachodnich mediów Kurz na swoim stanowisku ma zarobić około 500 tys. Euro rocznie co przy 200 tys. na stanowisku kanclerza Austrii jest sporym finansowym awansem. Jeżeli rzeczywiście obejmie on stanowisko w jaczejce amerykańskiego wywiadu - korporacji Palantir - nie powinno to nikogo zdziwić, wszak jej prezes jest bliskim sojusznikiem Donalda Trumpa a Kurz w trakcie swoich rządów dał się poznać nie tylko jako najlepszy sojusznik Izraela w Europie, paraliżując ewentualne sankcję za anektowanie przez reżim syjonistyczny części Zachodniego Brzegu czy też zrywając z antyizraelską doktryną Kreyskiego z lat 70-tych, która od ponad 40 lat obowiązywała w Austrii ale wręcz określił bezpieczeństwo państwa położonego a Palestynie jako „austriacki interes narodowy”.

Więc pomimo różnic i rozdźwięku jeżeli chodzi o handel UE-USA czy też sugestie Trumpa o zwiększenie wydatków wojskowych, fakt tak mocnego wsparcia Kurza dla państwa żydowskiego, którego polityka bezpieczeństwa jest nierozerwalnie związana z amerykańskimi interesami oraz była ściśle związana z administracją Trumpa, sprawił zapewne, że austriacki polityk właśnie dzięki temu otrzyma kierownicze stanowisko w korporacji będącej zapleczem technologicznym amerykańskich tajnych służb wszelakich, od CIA przez FBI po NSA.

Tym bardziej że założyciel Palantir Peter Thiel, był biznesowo powiązany z Jeffreyem Epsteinem, człowiekiem który najprawdopodobniej zajmował się produkowaniem dla izraelskich służb materiałów kompromitujących z udziałem nieletnich dziewczyn oraz ważnych osobistości świata polityki. Thiel jest współwłaścicielem firmy Epsteina – Carbyne.

Carbyne to „bliźniak” Palantir z tym że związany rzecz jasna z wywiadem izraelskim, a konkretnie z ściśle tajną jednostką wywiadu wojskowego Izraela – Unit 8200 – zajmującą się łącznością oraz łamaniem szyfrów.

W Radzie doradczej Carbyne stanowisko piastuje były pracownik Palantir – Trae Stephens oraz m.in. były sekretarz bezpieczeństwa krajowego USA Michael Chertoff, z pochodzenia Żyd rzecz jasna, Eliot Tawil, nowojorski deweloper i fundator kampanii Donalda Trumpa oraz Ehud Barak, były dyrektor Amanu – izraelskiego wywiadu wojskowego.

Więzi pomiędzy Palantir a Carbyne zostały scementowane w 2013 roku kiedy to przedsiębiorstwo Thiela otworzyło w Izraelu swoje centrum badawczo-rozwojowe. Prezesem izraelskiego oddziału tej firmy jest Hamultal Meridor, ściśle związany z jednostką 8200. Izraelski wywiad miał także wykorzystywać technologię amerykańskiej firmy do algorytmów dla sztucznej inteligencji.

 

 

 

 

Na podstawie:

http://www.slguardian.org/2019/09/how-cia-mossad-creating-orwellian.html

https://www.trtworld.com/magazine/israel-linked-cia-funded-palantir-goes-public-making-esp...

https://euobserver.com/news/144227

https://www.c-span.org/video/?458075-1/president-trump-meets-austrian-chancellor-kurz

https://en.wikipedia.org/wiki/Palantir_Technologies

https://www.timesofisrael.com/is-a-netanyahu-kurz-bromance-responsible-for-austrias-new-di...

https://en.wikipedia.org/wiki/Peter_Thiel

https://en.wikipedia.org/wiki/In-Q-Tel

https://www.krone.at/2589078

https://www.wprost.pl/polityka/10581994/niedawny-kanclerz-austrii-sebastian-kurz-znalazl-p...

https://en.wikipedia.org/wiki/Sebastian_Kurz

https://www.blick.ch/ausland/neuer-job-im-silicon-valley-wechselt-ex-kanzler-kurz-ins-sili...

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

No cóż, to był tylko taki

No cóż, to był tylko taki następny prawicowy gość, co to chciał wszystkimi pozamiatać równo i sprawiedliwość nationalną ustanowić.Być może bu mu się udało gdyby nie...Te cholerne pieniądze co mu zprowponowano zeby sobie te BZDURY odpuścił. Chłop nie jest głupi, bo jak widać, tylko na to czekał Smile I sobie odpuścił.

Portret użytkownika adolf

Byl prowadzony za reke na

Byl prowadzony za reke na wysokie stanowiska, najmlodszy minister w msz. Po uszach podobny do kurta waldheima co zakladal onz. Nawet flage izraela kazal wywiesic pokazujac ze austria = izrael ( a la polin hehe). A  teraz odwolali zeby nie bral odpowiedzialnosci za przymusowa depopulacje, jeszcze wyplynie bo ma plecy w cia.

Skomentuj