Brytyjski kanał pokazał nowy film kaźni Kadafiego

Kategorie: 

youtube.com
Nieznane wcześniej nagranie dotyczące zamordowania libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego ujawnił brytyjski kanał telewizyjny.

 

 

BBC Two pokazało ostatnie chwile z życia pułkownika Kadafiego. Na materiale filmowym można zauważyć, że siedzi on na masce samochodu, otoczony mnóstwem uzbrojonych ludzi. Jego twarz pokryta jest krwią, a rebelianci wykrzykują obelgi.

 

Muammar Kadafi został schwytany przez libijską Tymczasową Radę Narodową 20 października 2011 roku podczas próby ucieczki z miasta Syrta. Według komunikatu prasowego NATO, samoloty Sojuszu przeprowadziły ataki na 11 samochodów wojskowych armii Kaddafiego. W ich wyniku Kadafi został ranny i schwytany przez bojowników. Wiadomo, że przed śmiercią, libijski przywódca wezwał swych oprawców, aby się opamiętali:
„Haram alaikum, ... Haram alaikum. Będziecie się wstydzić! Grzesznicy!"

Rosja, ONZ i międzynarodowa organizacja pozarządowa Amnesty International domaga się gruntownego śledztwa w sprawie okoliczności śmierci Kaddafiego.

 

 

Ocena: 

Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Akamai

Poczytaj trochę jak wyglądało

Poczytaj trochę jak wyglądało życie przeciętnego Libijczyka za rządów Kadaffiego i nie pisz bzdur. "Naród nękany przez totalitaryzm jego rządów". Czerpiesz chyba swoją wiedzę z programu "Szkło kontaktowe" prowadzonego w TVN przez "niezależnego" dziennikarza Miecugowa. 

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika Akamai

Nigdy nie opieram swojej

Nigdy nie opieram swojej wiedzy tylko na jednym źródle.
1. Byłem na spotkaniu z człowiekiem, który mieszkał przez 10 lat w Trypolisie za rządów tego "tyrana".
2. Moja sąsiadka, lekarka, była 15 lat na kontrakcie w Libii i mówiła to samo.
3. Przeczytaj sobie relację Albina Siwaka, który też tam mieszkał jako ambasadr RP, i także to potwierdza.
Poniżej tylko kilka faktów na temat tego jak okrutny dyktator traktował obywateli Libii :
* PKB per capita = $14,192
* każda rodzina otrzymywała rocznie pomoc = $1,000
* bezrobotny otrzymywał $730 miesięcznie
* miesięczna pensja pielęgniarki w szpitalu = $1,000
* każdy noworodek = jednorazowo $7,000
* po zawarciu małżeństwa każda para otrzymywała $64,000 na zakup mieszkania
* na założenie własnej działalności jednorazowa, bezzwrotna  dotacja $20,000
* zakaz wysokich podatków i ceł
* darmowe edukacja i opieka zdrowotna
* edukacja i staż za granicą opłacane przez państwo
* sieci sklepów dla dużych rodzin z symbolicznymi cenami na podstawowe art. spożywcze
* surowe kary za sprzedaż przeterminowanych produktów, w niektórych przypadkach areszt
* liczne apteki z darmowymi lekami
* podrabianie leków uważane było za groźne przestępstwo
* nie było opłat za czynsz
* nie było opłat za energię elektryczną
* na zakup samochodu i mieszkania udzielano bezodsetkowych  pożyczek
* osobie kupującej auto do 50% ceny dopłacało państwo
* paliwo było tańsze od wody: 1l. paliwa = $0.14.
A jeśli nie wiesz kto napadł na Irak i Libię oraz zainicjował tzw. "arabską wiosnę", to wybacz, ale jesteś dopiero na początku drogi.
Pozdrawiam.

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika U_P_Adlina

wielkie pieniądze mogą

wielkie pieniądze mogą zdziałać cuda!! Jezeli ktoś opłaci odpowiednia ilość najemników a na dodatek ma w rękach media, które mówią co mają mówić to może być po przysłowiowych ptokach!! Podałem przykład straszliwego ludobójczego reżimu w arabii saudyjskiej, który ścina ludziom głowy na ulicach!!.....Dlaczego nie mówia o tym prawie w ogóle "nasze" media??.....Zastanawiasz się, co by się działo w tych mediach, gdyby Putin ściął na placu czerwonym kilku opozycjonistów?????.......I dlaczego w arabii ssaudyjskiej ci żyjący w strachu ludzie nie robią rewolucji??!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika U_P_Adlina

Dobrze mówisz Akamai !! Libia

Dobrze mówisz Akamai !! Libia za Kaddafiego to był kraj mlekiem i miodem płynący!! Tolerancyjny z socjalem takim, że my możemy tylko sobie pomarzyć!! Stał się jednak celem dla bandziorów usmańskich, ponieważ Kaddafi postanowił, że nie będzie sie rozliczał  w handlu ropą dolarami !! Podobnie jak Saddam Husajn!! W grę oczywiście wchodziło też libijskie złoto, które - jak i na upainie - zostało zaraz skwapliwie zaanektowane przez usmańskich bandziorów!!..... Nie jest tajemnicą, że usmany od dekad żyją w luksusie w dużej mierze za zrabowane dobra innych krajów, które zdobywają na drodze podbojów, wykorzystując swoja przewagę militarną nad większością ofiar!!.......Ale do czasu!!

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Strony

Skomentuj