Brazylia ma zakazać obywatelom odmowy szczepienia COVID-19

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Sąd Najwyższy Brazylii pozwolił rządzącym „pośrednio zmusić” ludność do szczepienia przeciwko nowemu koronawirusowi, jeśli zostaną przyjęte odpowiednie przepisy. Za ich pośrednictwem władze różnych szczebli będą mogły nakładać ograniczenia na obywateli w przypadku odmowy szczepienia.

 

„Federalny Sąd Najwyższy orzekł, że szczepienia przeciwko koronawirusowi mogą być obowiązkowe na mocy odpowiednich przepisów” - stwierdził w oświadczeniu po rozprawie.

 

Rozpatrując kwestię obowiązkowych szczepień ludności, komisja poparła sędziego Ricardo Lewandowskiego, który argumentował, że przymus może być realizowany „pośrednio”, np. zakazując osobom niezaszczepionym odwiedzania określonych miejsc lub wykonywania określonych czynności. Jednocześnie sędziowie podkreślili, że szczepienia wymagają wyraźnej zgody ludzi. Każda decyzja o szczepieniu przymusowym byłaby rażącym naruszeniem konstytucji.

 

Decyzją tego sądu brazylijskie władze stanowe i miejskie starają się nałożyć na obywateli obowiązek zaszczepienia się, jeśli nie chcą narzucać im pewnych ograniczeń.

 

Rząd brazylijski planuje zaszczepić całą populację przeciwko koronawirusowi w 2021 roku przy użyciu szczepionek zatwierdzonych przez krajowy organ regulacyjny ds. zdrowia Anvisa. Wcześniej ogłoszono, że pierwsze partie szczepionek przeciwko koronawirusowi wyprodukowane przez AstraZeneca, Sinovac i Pfizer / BioNTech dotrą do Brazylii w styczniu i lutym. Oczekiwana łączna wielkość tych wysyłek to 25 milionów dawek.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Bezsilne ujadanie "pożytecznych idiotów" z Ministerstwa Prawdy zawsze upewnia mnie, że mam rację. Podziękujcie za to ode mnie drogie "płatne szczekaczki", swoim oficerom prowadzącym i politrukom Biggrin

Portret użytkownika euklides

Równie szybko się skończy.

Równie szybko się skończy. Wszechświat jeśli chce się obronić to musi usunąć patusów. Teraz ogniska choroby nie może dłużej ignorować, bo się choróbsko rozwija. Oczywiście tą chorobą są rządowe patusy, a COVID jest ich odbiciem. To się wszystko zawsze układa we wzorki.

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj