Boris Johnson odmawia podania się do dymisji

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Trudno się dziwić, że cierpliwość Brytyjczyków do premiera powoli się kończy, gdy na jaw wychodzą kolejne „historie”, jak to Boris Johnson i jego współpracownicy i bliscy nie stosowali się w czasie lockdownów do restrykcji nakładanych na resztę społeczeństwa. Mieszkańcy UK, wściekli na premiera za świętowanie urodzin w czerwcu 2020 r., publikują właśnie w internecie zdjęcia z ich samotnych „przyjęć” z czasów ścisłych covidowych restrykcji.

 

W dniu wczorajszym pisaliśmy o rewelacjach ujawnionych przez stację ITV News, zgodnie z którymi 19 czerwca, po godzinie 14, w Cabinet Room odbyło się spotkanie z okazji urodzin Borisa Johnsona. Było to mikro przyjęcie – niespodzianka, którą dla swojego męża zorganizowała Carrie Symonds. A przypomnijmy, że w czerwcu 2020 roku w UK obowiązywał ścisły lockdown i zakaz spotkań w pomieszczeniach zamkniętych powyżej dwóch osób pochodzących z więcej niż jednego gospodarstwa domowego. I chociaż minister środowiska George Eustice zaprzeczył, że na urodzinach premiera pojawiło się 19 czerwca 30 osób i choć poinformował, że było ich może z 10, to Brytyjczycy i tak mają powoli dość wypływających co tydzień skandali z udziałem premiera i nietrzymania przez niego i jego „świtę” zasad lockdownu.

Coraz więcej Brytyjczyków okazuje w sieci swoją złość po kolejnych rewelacjach dotyczących nieprzestrzegania przez premiera i rząd ograniczeń nakładanych na kraj w trakcie kolejnych lockdownów. Po informacji o tym, że w czasie pierwszej fali premier świętował nawet w znaczącym gronie swoje urodziny, internet zalewają zdjęcia i wpisy wściekłych ludzi, którzy te ważne dla nich momenty (albo momenty jakże istotne dla ich dzieci) musieli spędzać w samotności albo co najwyżej w ścisłym gronie rodzinnym.

Wczoraj, odpowiadając na pytania w parlamencie, Boris Johnson został oskarżony przez lidera opozycji, Keir Starmera o zmienianie wersji wydarzeń w sprawie spotkań na Downing Street, które odbyły się w czasie lockdownu i został zapytany, czy zrezygnuje ze stanowiska. Na to pytanie premier odparł krótko: „Nie”. Premier uparcie twierdzi, że nie złamał restrykcji świadomie i tłumaczy, że „nikt go nie ostrzegł”, że może je złamać biorąc udział w spotkaniach. Wcześniej Boris Johnson przyznał, że ministrowie, którzy świadomie zwodzą parlament, powinni ustąpić ze stanowiska, jednak sam nie chce tego zrobić mimo pogrążających go informacji. Premier przeprosił za udział w imprezie w ogrodzie na Downing Street, na którą jego doradca zaprosił pracowników „z własnym alkoholem” w maju 2020 roku, kiedy to obowiązywały restrykcje pierwszego lockdownu. Tłumaczył jednak, że uważał to spotkanie za spotkanie w ramach pracy.

Sue Gray podjęła się sporządzenia raportu dotyczącego kwestii złamania zasad lockdownu na Downing Street i podejrzewa się, że już go ukończyła, jednak nie podano jeszcze do wiadomości, kiedy przekaże go rządowi. Premier obiecał, że opublikuje raport Sue Gray w całości i zwróci się do parlamentu w sprawie jego ustaleń. „Kiedy go otrzymam, oczywiście zrobię dokładnie to, co powiedziałem” – powiedział Boris Johnson w czasie napiętej sesji pytań w Izbie Gmin, w czasie której odrzucał pytania dotyczące rezygnacji. Johnson wezwał swoich krytyków, aby poczekali na wnioski pani Gray, jednak jego obrona w stylu „poczekamy i zobaczymy” osłabła we wtorek, gdy policja poinformowała, że wszczęła śledztwo w sprawie niektórych spotkań.

Metropolitan Police poinformowało, że „liczne wydarzenia” w biurze pana Johnsona na Downing Street i innych budynkach rządowych spełniły kryteria policji potrzebne do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie „najpoważniejszych i rażących” naruszeń zasad lockdownu.

Autorstwo: Marek Piotrowski, Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net

Ocena: 

Średnio: 4.9 (7 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Nawet jak go usuną to na jego

Nawet jak go usuną to na jego miejsce jest już dziesięciu nowych którzy mogą być jeszcze gorsi. Tak sobie myślę, że faktycznie z tym powrotem do normalności będzie ciężko. Big pharma,  big tech i big data mają za dużo do zyskania by tak łatwo odpuścić kreowany przez siebie korporacyjno- technokratyczny świat. Jest dokładnie jak przedstawia to film "szach mat ludzkości" czyli teraz jest etap publicznego kompromitowania klasy politycznej by w jej miejsce wstawić nowych "swoich ludzi" jeszcze bardziej powiązanych z korporacjami tzw. nowe elity. To wszystko co jest w tym filmie się spełnia tylko kolejność jest trochę inna.

 https://youtu.be/Ts_mYc9VTRU

Nie chce się już nawet komentować tego całego cyrku. Sami powiedzcie czy jak odejdzie PIS ktoś przywróci Polskę do stanu sprzed pandemii? Nie. Dlatego nie gdyż jesteśmy za bardzo powiązani z Unią Europejską a ta ma wytyczne czyli cyfrowa osobowość pod przykrywką paszportów covid. To nie jest teoria spiskowa oni o tym mówią. 

https://mobile.twitter.com/PoliticsForUK/status/1484999161380544516

Widzicie my o tym mówiliśmy od lat, że będą chcieli wprowadzić digital id i że na końcu i tak się to skończy czipowaniem ludzi. Paszport covid to początek cyfrowej tożsamości. 

https://youtu.be/4-g5mCYb7_A

Portret użytkownika Daria Pawlicz

Zwarcie obwodów w mózgu, opis

Zwarcie obwodów w mózgu, opis do filmu:

https://t.me/drchristianenorthrup/3500

 

"Podczas demonstracji przeciwko rządowi Izraela. Jeden z protestujących zaczął krzyczeć, wyrzucając dym z oczu, ust, nosa i uszu. Jego mózg płonął od środka. Zaskoczeni protestujący próbują ugasić pożar, który wydobył się z głowy zombie, za pomocą kurtki i butelki wody. Wygląda jak worek zamykany sznurkiem. Krąży inny film, w którym dwóch mężczyzn pali z głowy. Wiadomo, że obaj mężczyźni zostali zaszczepieni. Wygląda na to, że coś w ich głowie uległo zwarciu, być może spowodowane przez mikrofale lub promieniowanie elektromagnetyczne 5G. Wiadomo, że osoby, które otrzymały „szczepionkę” śmierci podlegają uszkodzeniom wewnętrznym spowodowanym oddziaływaniem fal elektromagnetycznych i metali ciężkich, grafenu itp. "

Co to się dzieje na świecie Smile

Strony

Skomentuj