Bonusy dla zaszczepionych na COVID-19 będą legalne? Czy prawo nie obroni nas przed przymusem zaszczepienia?!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Ostatnie wypowiedzi prawników na temat szczepionek przeciwko COVID-19 dają bardzo wiele do myślenia. Wszystko wskazuje na to, że ludzie jednak będą zmuszani do przyjęcia tej dziwacznej mikstury!

Kwestia zgodności obowiązkowych szczepień ochronnych z konstytucją czeka na rozstrzygnięcie w Trybunale Konstytucyjnym. Jeśli szczepionka na COVID-19 zostanie uznana za obowiązkową, to wprowadzenie pewnych zachęt zdaniem prawników nie będzie uznane za nadużycie w przypadku jej dobrowolności.

 

Konstytucja stwierdza, iż ograniczenie praw i wolności musi być zapisane w ustawie. Zatem również zapis o bonusie powinien znaleźć się w regulacji ustawowej. Tymczasem rząd w sytuacji pandemii COVID-19 wiele ograniczeń zapisał wyłącznie w rozporządzeniach. Według prawników, jest to zła praktyka.

 

Jeżeli bonusy za przyjęcie szczepionki na COVID-19, które przyjmą postać zwolnienia z przestrzegania obostrzeń, będą miały formę ustawową, to zdaniem prawników będą legalne i nie będą stanowić naruszenia niczyich praw ani nierównego traktowania obywateli.

Zatem segregacja sanitarna Polaków w świetle prawa będzie… zgodna z prawem.

Wielka szkoda, że nie porusza się w tym temacie kwestii wszelkich zagrożeń oraz planów wynikających ze szczepień, z których największym jest projekt „Wielkiego Resetu”. O tym w kontekście szczepień nie mówi się kompletnie nic. Co samo w sobie wskazuje na to, że w tej kwestii rząd kłamie, a prawnicy jeszcze temu przyklaskują tezami o zgodności pewnych praktyk z Konstytucją.

 

 

Źródło:

https://www.rp.pl/Zdrowie/312069947-Rzad-szykuje-bonusy-by-zachecic-do-szczepienia-sie-na-COVID-Co-na-to-prawnicy.html

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Mojeimię44

Dla mnie to mogą rozdawać

Dla mnie to mogą rozdawać samochody, wycieczki zagraniczne, darmowe spa czy nawet papier toaletowy dla tych którzy się zesrają z radości, że przyjęli to gówno. Ja mogę chodzić z logiem drzewa życia na masce niczym żydzi z gwiazdą Dawida na ramieniu.

wolę mieć drzewko na maseczce niż syf szatanistów 666 w sobie. Wiele mówi, że jest to rodzaj końca czasów być może ten koniec będzie w etapach . Nikt nie powiedział, że apokalipsa będzie trwać miesiąc tak jak nikt nie powiedział, że skutki uboczne szczepionki wychodzą chwilę po wstrzyknięciu. 

Zatem kochani cieszmy się każdą chwilą. Moim zdaniem za 3-4 lata ludzie zaczną masowo umierać przez tą szczepionkę i problem niezaszczepionych zniknie jednak ten okres 3-4 lat może być dla nas niezaszczepionych bardzo trudny. Możemy być nawet prześladowani bardziej brutalnie niż przez jakieś bonusy dla zaszczepionych. Kto wytrwa obudzi się w nowej lepszej rzeczywistości. Zapewne stracimy bliskich, wybuchną wojny, gospodarka będzie w stanie tragicznym ale potem będą pierwsze oznaki wiosny. 

Biblia dużo pisze o drzewie życia, drzewie świata, które wyrośnie w środku nowego Jeruzalem czyli odnowionej ziemii. Te opowieści są ściągnięte ze słowiańskich legend i z innych legend świata. Drzewo życia to symbol mesjasza. Tego, który ten syf poukłada tak by żyło nam się lepiej. 

 

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika Mojeimię44

Możecie minusować pro

Możecie minusować pro szczepionkowe trolle. Mam to głeboko w poważaniu. Narobiło was się więcej niż much przy gównie. Prawdziwi doktorzy mówią prawdę tylko wy ich krzyk wyciszacie. To samo mówi ulotka pfizer. Jednym słowem ta szczepionka to gówno opakowane w najpiękniejszą promocje. Chcecie to się szprycujcie nawet 3 razy dziennie jednak od mojej osobistej cielesnej wolności wara! Nie żyję w cnotach by jakiś fanatyk moją cnotę zaczął molestować. Moje ciało moja sprawa! Jeden z tych ludzi jest doktorem a drugi tylko lekarzem profesorem. Wiem komu ufać.

PILNE! Linkuj ciekawe artykuły znz u siebie na koncie społecznościowym. Zwiększaj zasięg. 

Portret użytkownika jaa

Państwo musiałoby gwarantować

Państwo musiałoby gwarantować bezpieczeństwo (skutki celowe i uboczne) i skład szczepionek. Inaczej nie może dawać bonusów za zaszczepienie się takimi szczepionkami. Do tego ustawa zapewnia prawo do dbania o własne zdrowie - w tym poprzez niezażywanie lekarstw nie mających prawidłowych certyfikatów. Więcej - zażywanie niesprawdzonych lekarstw jest traktowane jako działanie na swoją szkodę. Trzeba też pamiętać, że zakażenie się nie oznacza automatycznie śmierci.

Strony

Skomentuj