Biolodzy ogłosili przyspieszenie ewolucji koronawirusa

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Biolodzy z Australii odkryli, że pojawianie się coraz groźniejszych szczepów koronawirusa SARS-CoV-2 wynika z rosnącego tempa jego ewolucji. Wcześniej wirus akumulował nie więcej niż dwie mutacje miesięcznie, ale teraz liczba ta wzrosła do 10-15. 

W ciągu roku na świecie zarejestrowano cztery warianty SARS-CoV-2, wyróżnione przez ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia w grupie o najwyższej ocenie ryzyka. Są to brytyjskie (alfa), południowoafrykańskie (beta), brazylijskie (gamma) i indyjskie (delta) szczepy infekcji. 

 

Te opcje rozprzestrzeniają się szybciej niż inne ale ich śmiertelność w tym IFR oraz CFR pozostają z jakiegoś powodu nieznane. Ponadto nowe szczepy są mniej podatne na przeciwciała, które pojawiły się już w organizmie w wyniku szczepień lub po wcześniejszej infekcji.

 

Pracownicy Uniwersytetu w Melbourne uważają, że koronawirus zaczął szybciej mutować pod wpływem pozytywnej selekcji. Naukowcy zbadali sekwencje genetyczne wirusa SARS-CoV-2 z otwartej bazy danych GISAID i oszacowali tempo ewolucji patogenu przy użyciu różnych modeli.

 

Analiza wykazała, że ​​tempo ewolucji koronawirusa różni się znacznie między szczepami, a pojawienie się nowych wariantów patogenu jest w dużej mierze zdeterminowane wzrostem tempa ewolucji. W niektórych okresach tempo ewolucji SARS-CoV-2 czterokrotnie przekracza podstawową filogenetykę.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Wiertaranachazara

Niezle to wymyslili - dostac

Niezle to wymyslili - dostac sie do ludzkich cial za pomoca sciemy i wstrzyknac im cos co urealni ta scieme.

Nikt nie moze im udowodnic co bylo pierwsze jajko czy kura. a moze maja jeszcze koguta ?

Kogutem moze byc np uzycie COVIDA przez terrorystow...

 

Portret użytkownika Max 1983

Ja prawdopodobnie idę sobie

Ja prawdopodobnie idę sobie test jutro zrobić.Mój kaszel który mam jakieś pół roku olewałem ,ale co raz gorzej jest z moją mamą i koleżanką z którą się spotykam.Wszyscy zrobimy testy, zobaczymy co dalej.Może prawdą jest to co nie którzy pisali parę miesięcy temu że prędzej czy później ten wirus zostanie jakoś podrasowany ,albo sam zmutuje do groźnej formy.Sam już nie wiem ,te testy też gówno warte ,ale co mi zostaje skoro wszyscy wkoło mi się dusić zaczynają!!.

Świat to zło i powinien przestać istnieć.Ludzie większości to gnidy i życzę im tego samego.Bóg??A Boga mam w tym samym miejscu gdzie on ma mnie.

Strony

Skomentuj