Bill Gates sporządził prognozę na 2021 rok i powiedział, kiedy skończy się koszmar związany z COVID-19

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Założyciel Microsoftu, Bill Gates, w wywiadzie dla GeekWire Summit przedstawił kilka prognoz dla świata w 2021 roku. Mówił o przyczynach globalnych zmian klimatycznych na Ziemi, a także o zakończeniu pandemii koronawirusa.

 

 

Gates uważa, że do końca 2020 roku sytuacja z koronawirusem tylko się pogorszy, ale do początku przyszłego roku sytuacja się będzie poprawiać.

 

Zdaniem analityka do tego czasu pojawią się leki, które z powodzeniem mogą zwalczyć zakażenie koronawirusem. Powstaną przeciwciała jednokomórkowe, które będą chronić organizm ludzki przed obcymi czynnikami.

 

Billa Gatesa jest przekonany, że przynajmniej jedna z testowanych szczepionek zostanie zatwierdzona do początku przyszłego roku. Pandemia zakończy się, gdy wszystkie kraje bez wyjątku będą z nią walczyć.

 

Jeśli chodzi o zmiany klimatyczne, miliarder powiedział, że zielona energia jest bardzo dobra, ale środowisko nadal będzie cierpieć z powodu produkcji stali i cementu.

 

Pod koniec rozmowy Gates doszedł do wniosku, że ludzie stali się bardziej świadomi natury i siebie nawzajem, dlatego generalnie życie powinno być lepsze. Ludzie wreszcie zdają sobie sprawę z zagrożenia związanego z globalną zmianą klimatu. Już ponad połowa światowej populacji postrzega zmiany klimatyczne jako kryzys lub bardzo poważny problem.

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Strony

Skomentuj