Bill Gates przewiduje nową epidemię na świecie w ciągu najbliższych 20 lat

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Znany przedsiębiorca uważa, że ryzyko nowej pandemii w ciągu najbliższych 20 lat wynosi około 50%. Wyraził swoją opinię w wywiadzie dla hiszpańskiej gazety El Diario.

 

Bill Gates nazywa potencjalne zagrożenia zarówno wirusami znanymi nauce, jak i tymi, które jeszcze nie zostały zbadane. Na przykład mutacja grypy, nowy koronawirus lub ta sama małpia ospa, o której dziś mówi wiele osób, może stać się źródłem nowej pandemii. Ale jeśli mówimy o znanych chorobach wirusowych, to znacznie szybciej będzie można stworzyć szczepionkę przeciwko nim.

 

Gates wymienia kolejne źródło zagrożenia. Może to być jakiś bioterrorysta, na którego zlecenie powstanie zupełnie nowy typ wirusa, nieznany naukowcom. Po jego przemyślanym rozłożeniu znacznie trudniej będzie walczyć z taką pandemią. Scenariusz będzie szczególnie straszny, jeśli kilka epicentrów choroby pojawi się jednocześnie w różnych częściach planety.

 

Mimo to Bill Gates podkreślał przypadkowość infekcji człowieka nowym wirusem. Wynika to z faktu, że dzisiaj ludzie coraz częściej najeżdżają niezbadane ekosystemy, które rozwijały się bez nich przez kilka stuleci. Oczywiście z krążących w nich chorób nie można było w żaden sposób ukształtować odporności u ludzi.

 

Gates wzywa do utworzenia globalnych zespołów reagowania kryzysowego, aby walczyć z pandemią. Będą w stanie szybko się zmobilizować w przypadku zagrożenia biologicznego.

 

Pamiętaj, pandemia koronawirusa dotknęła wiele obszarów biznesu. Najbardziej ucierpiała branża turystyczna i zakłady gastronomiczne, z których wiele zostało zamkniętych z powodu ograniczeń kwarantanny.

 

 

Ocena: 

Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika drako to UPAdlina

„Nowy rząd talibów uzyskał

„Nowy rząd talibów uzyskał dostęp do akt, dzięki którym można zidentyfikować osoby nawrócone na chrześcijaństwo. Ponadto, ich bojownicy aktywnie poszukują chrześcijan, chodząc od drzwi do drzwi” –

przypomina wam to USA i Australie jak chodzili door to door i wyciagali na covidka?
Wiecie juz jak was beda likwidowac czy dalej wierzycie ze wasze drzwi sa pancerne a swiatla nie widac ?

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Ech ta historia ! Jak ona

Ech ta historia ! Jak ona lubi się powtarzać :

https://www.cdc.gov/flu/pandemic-resources/1957-1958-pandemic.html

"W lutym 1957 r. w Azji Wschodniej pojawił się nowy wirus grypy typu A (H2N2), wywołując pandemię („azjatycka grypa”). Ten wirus H2N2 składał się z trzech różnych genów wirusa H2N2 pochodzącego z wirusa ptasiej grypy A, w tym genów hemaglutyniny H2 i neuraminidazy N2. Po raz pierwszy odnotowano ją w Singapurze w lutym 1957 r., Hongkongu w kwietniu 1957 r. oraz w nadmorskich miastach w Stanach Zjednoczonych latem 1957 r. Szacunkowa liczba zgonów wynosiła 1,1 miliona na całym świecie i 116 000 w Stanach Zjednoczonych."

To po przetłumaczeniu przez translator. Bardzo interesująca strona, pełna odnośników do innych plandemii z ostatnich 100 lat.

Ciekawe, ciekawe...  *biggrin**biggrin*.

 

Portret użytkownika ba

Skoro to wie znaczy ze to

Skoro to wie znaczy ze to sfinansuje , bo te wirusy " uciekają ze wschodnich labolatorium " z wiadomego kraju gdzie trwa wojna

2 Tymo0teusza 3: 13  Natomiast ludzie niegodziwi i oszuści będą się posuwać od złego ku gorszemu, wprowadzając w błąd i będąc w błąd wprowadzani.+

Zablokowany do odwołania. To nie portal religijny. Moderator.

Skomentuj