Biden „zakończył” pandemię koronawirusa i od razu spadły akcje producentów szczepionek

Kategorie: 

Źródło: tg

Główni producenci szczepionek stracili łączną wartość rynkową 10 miliardów dolarów w obawie przed wzrostem obojętności społeczeństwa na szczepienia.

 

Inwestorzy zaczęli sprzedawać udziały producentów szczepionek na koronawirusa, ponieważ kapitalizacja branży spadła o ponad 10 miliardów dolarów wartości rynkowej po tym, jak prezydent USA Joe Biden powiedział, że „pandemia się skończyła” – pisze Financial Times.

 

Moderna spadła w poniedziałek o 7,14% na giełdzie w Nowym Jorku, BioNTech o 8,6%, Novavax o 6,5%, a Pfizer, który ma znacznie szerszy portfel produktów, o 1,3%. S&P 500 zakończył dzień krótkim wzrostem ceny.

 

Spadek odzwierciedla publiczną obojętność na szczepienia koronawirusowe, twierdzą analitycy. Wpływ na to miała również wypowiedź prezydenta Stanów Zjednoczonych i przywódców innych krajów, że kryzysowa faza pandemii koronawirusa dobiega końca.

 

W niedzielnym wieczorze „60 Minutes” Biden wypowiedział się pozytywnie na temat walki z koronawirusem w wywiadzie. „Pandemia się skończyła. Nadal mamy problem z koroną i pracujemy nad tym, ale pandemia się skończyła” – powiedział.

 

W lipcu administracja Bidena zaktualizowała COVID-19 do stanu zagrożenia zdrowia publicznego, ale kilku wyższych urzędników obniżyło ocenę zagrożenia. W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że koniec pandemii jest „bliski”.

 

Analityk BMO Capital Markets Evan Zygerman powiedział Financial Times, że spadek zapasów szczepionek był prawdopodobnie spowodowany komentarzami Bidena, a także obawami dotyczącymi nowych dawek przypominających koronawirusa zaprojektowanych w celu ochrony przed szczepem macierzystym i podopcjami Omicron BA.4 i BA .5, a także ze względu na perspektywy makroekonomiczne.

 

Roger Song, analityk z Jefferies, powiedział, że gwałtowny spadek akcji producenta szczepionek był prawdopodobnie spowodowany ostatnimi uwagami prezydenta, ale dodał, że koronawirus pozostaje niebezpieczny i należy zachować ostrożność, gdy zbliża się zima. Powiedział, że sprzedaż szczepionek na koronawirusa w USA zaczyna przypominać bardziej typowy rynek, jak szczepionki przeciw grypie, które przynoszą około 5 miliardów dolarów rocznie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (4 votes)

Komentarze

Portret użytkownika S

No a "ile można doić tą samą

No a "ile można doić tą samą krowę" ? The Great Reset zakłada całą serię, coraz gorszych katastrof, które mają nas zniszczyć, by Elity zbudowały dla siebie wymarzony Eden, z grupką posłusznych niewolników. Przecież co oznacza słowo RESET? Na przykład komputera? To całkowite wymazanie starego systemu i wgranie nowego. I to nas czeka. Ale ludzie przyzwyczajają się do nawet najgorszych nieszczęść. Dlatego katastrofy należy zmieniać i będą one inne niż poprzednie i coraz gorsze. Był wirusik, potem teatrzyk na Ukrainie, który już się ludziom znudził. Teraz jesteśmy na progu hiperinflacji (np. Morawiecki podpisał odpowiednie ustawy), a już za kilka tygodni zaczynamy kryzys energetyczny rodem z najgorszych czasów komunizmu (20 stopień zasilania itp.). Zaraz po nim (już w 2023) zacznie się kryzys żywnościowy, a prawdopodobnie nawet głód tu u nas, taki sam jak te w Afryce. Wg. planu Great Reset to powinno wreszcie doprowadzić do globalnych zamieszek, żeby można było wyprowadzić na ulice wojsko. Starcie zdesperowanych ludzi z "gestapowcami" chroniącymi dupy politykierów, powinno doprowadzić do wojen domowych, które bardzo łatwo będzie można zmanipulować do eskalacji na III WW. A na gruzach Świata wychodzą ONI, cali na biało, podpisują pokój i zniesienie państw (żeby nie było wojen). Wycieńczeni, załamani i zdziesiątkowani ludzie z ulgą zgadzają się na propozycję JEDNEJ WŁADZY. I Game Over, nietykalne Elity są od teraz absolutnymi władcami życia i śmierci zniewolonego plebsu.

Zobacz mój film, skopiuj, udostępniaj i pokazuj innym, jeśli sądzisz, że warto. Obudźmy jak najwięcej owiec, zanim będzie za późno ... https://ourtube.co.uk/video/27735/7---look-who-s-talking?channelName=DarthBanji

Portret użytkownika Q.

"Anastazja" to bajka dla

"Anastazja" to bajka dla naiwnych.. w dodatku napisana na zlecenie Putina by zachęcić rusków do zasiedlania nieprzyjaznych terenów dalekiej północy jak Syberia. Wszystko to "okraszone" było programem rządowego rozdawania ziemi w tamtych rejonach każdemu chętnemu w ilości właśnie tego "magicznego" 1 ha, żeby naiwniacy uwierzyli że da się normalnie żyć w rejonie koła podbiegunowego - samowystarczalnie, zdrowo i ekologicznie.. Tylko dlaczego kto żyw uciekał  z tamtąd w cieplejsze regiony ?? 

Natomiast poza rosyjskie zainteresowanie tą bajką to tylko "roboczy odprysk" polityki rosyjskiego władcy..  który w ten sposób chciał zapewnić przynależność terenów północnej Syberii swojemu krajowi wobec coraz silniejszego zainteresowania osadnictwem tam obywateli Chin.

Przeczytałem wszystkie dziesięć tomów - na szczęście nic mnie to nie kosztowało bo całą serię pobrałem z internetu za darmo. Bajka na którą szkoda wydawać pieniądze. 

Portret użytkownika Endymion

Z NAJNOWSZEJ CHWILI!!!!

Z NAJNOWSZEJ CHWILI!!!!

Kolega ma kilku miesięczne dziecko, miało zatwardzenie dwa dni, dostało gorączki; czyli 38,6.. potem katar. Spanikował i pojechał do doktUra. Tam bez badań, bez nawet osłuchania dziecka, nawet na nie doktUrka nie spojrzała!!! Wpisany Covid, 30 dni bez opuszczania miejsca zamieszkania, czyli nawet jak dostanie zapalenie płuc, do lekarza nie wolno jechać, a umrze na Covid. Kolega po tej sytuacji zaczął rozmawiać ze znajomymi rodziny, znalazł tam pielęgniarkę, która powiedziała mu, że lekarze znowu mają płacony dodatek za wpisanie Covida do akt chorego!!!!!!!!!!

Kwarantanna dla całej rodziny i wszystkich co mieli z dzieckiem styczność??; nie istnieje to obecnie.. liczą się pieniądze dla doktUra :( 

NIE ODPUŚCILI!!!!!!!!!!!! to dopiero początek.. nagonaka na szczepienia małych dzieci jest priorytetem dla unych.

P.S.

Jestem masochistą i oglądam co moi wrogowie knują.. Kaczka mówiąc o inflacji i gospodarce był przedstawiony na tle migawek z fabryk, gdzie każdy pracownik na linii produkcyjnej był w masce, a teraz takiego wymogu nie ma, ale TVPiS dalej to chce nam w głowy włożyć!!!!

DIVI LESCHI GENUS AMO 

Portret użytkownika chazarska logika

Na takim scenariuszu przeciez

Na takim scenariuszu przeciez zainstalowali ZSRR po 45 roku,ludzie poddali sie komunizmowi po pieciu latach martyrologii hitlerowskiej i jak przyszli wyzwoliciele ze Wschodu to juz nie walczyli z nimi ci ktorzy przysiegali ze beda walczyc przeciwko bolszewizmowi od 1920 roku poddali sie w ciagu pieciu tylko lat.

a teraz chcesz zmienic cos co trwa od 45 roku w rok ? Te pokolenia od 45 roku wychowywaly nastepne pokolenia i nastepne coraz slabsze. Zmieniono im myslenie co widac jak tu pisza te chazarki jakie to czubki ignoranci i debile.

Troche pozno wyszkolic ludzi ktorzy by byli zgodni w 60 proc pogladow najwazniejszych dla czlowieka czyli wiara nadzieja i milosc.

 

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika inzynier magister

szaatański pomiot

szaatański pomiot szczepionkowo depopulacyjny zboków pederastyucznych dostał w gębę ale w Polsce pewnie dalej będą wmawiać by ludzie się sami zdepopulowali śmiercionkami NWO GMO 5G ! Musimy prosić Jezusa o miłosierdzie !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj