Belgijski sąd uznał za niezgodne z prawem żądanie przepustki Covid

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Sąd w belgijskim regionie Walonii, francuskojęzycznym regionie południowej Belgii, liczącym około 3,5 miliona mieszkańców, orzekł, że korzystanie z certyfikatu szczepionki przeciw COVID jest nielegalne. W rezultacie sąd nakazał lokalnym władzom płacenie dziennej grzywny w wysokości 5 tys euro do czasu zniesienia wymogu, podała agencja informacyjna Anadolu.

Sąd Pierwszej Instancji w Namur orzekł we wtorek, że używanie COVID Safe Ticket (CST) jest nielegalne w regionie Walonii. Zgodnie z decyzją przepisy nakazujące każdemu okazanie CST przed wejściem do kawiarni, restauracji, siłowni i placówek kulturalnych ograniczają wolności jednostki w sposób nieproporcjonalny, który nie służy celowi, do którego dąży.

 

Organizacja non-profit o nazwie „Notre bon droit” (Nasze Dobre Prawo) wszczęła procedurę kwestionowania walońskiego orzeczenia dotyczącego COVID. Województwo walońskie zapowiedziało, że nie uchyli orzeczenia i natychmiast odwołało się od wyroku sądu.

 

Według belgijskiej gazety Le Soir przedstawiciele rządu walońskiego nie pojawili się 16 listopada br. na rozprawie sądowej, ponieważ nikt nie był zaangażowany w sprawę w administracji państwowej przez pięć dni z powodu splotu weekendów i świąt. Zaproszenie otrzymano 10 listopada, ale następnego dnia Belgia miała święto państwowe - Dzień Rozejmu na cześć zakończenia I wojny światowej.

 

Święto przypadło w czwartek i zostało przedłużone przez większość urzędników do długiego weekendu. W kolejny poniedziałek, tj. 15 listopada, był Dzień Króla, który jest dniem wolnym dla administracji państwowej. W konsekwencji nikt nie był zaangażowany w tę sprawę, a rozprawy odbywały się pod nieobecność walońskich urzędników.

 

Korzystanie z COVID Safe Pass jest obowiązkowe na terenie całego kraju przy wchodzeniu do restauracji, siłowni i obiektów kulturalnych, ale oficjalnie rządy regionalne są odpowiedzialne za wprowadzenie restrykcyjnych środków w systemie federalnym.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (3 votes)

Komentarze

Portret użytkownika BG-OG

TO SIĘ KE I TSUE WKURWI (

TO SIĘ KE I TSUE WKURWI ( SORKI ) !!!! a W NIEMCZECH WPROWADZONA OPASKI NA RĘKĘ , ŻEBY ŁATWIEJ ODRÓŻNIĆ W HANDLU SZCZEPÓW OD NIE SZCZEPÓW. TRADYCJA JEDNAK ZOBOWIĄZUJE.
"Sprzedawcy detaliczni w Niemczech promują ogólnokrajowe rozwiązanie w postaci „opaski na rękę” dla klientów sklepów, aby ułatwić obowiązkowe kontrole 2G. W myśl zasady 2G dostęp do sklepów mają tylko osoby zaszczepione na Covid-19 lub wyleczone z koronawirusa." HEHE

Portret użytkownika Robaczkowa

I co? Cieszysz się dziadu z

I co? Cieszysz się dziadu z cudzego nieszczęścia? Najpierw Austria, Niemcy, a potem może być Polska. Jak takie głupki będą przyklaskiwać zagranicznym sukinsynom to po jakimś czasie karma ich i w Polsce dopadnie. Chcesz być niewolnikiem i na rozkaz zapierdalać na szczepienia z 3 razy na rok do usranej celowo przyśpieszonej śmierci?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Strony

Skomentuj