Belgijski sąd uznał „przepustki Covidowe” za niezgodne z prawem i ukarał rząd grzywną

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Sąd w belgijskiej Walonii orzekł, że korzystanie z przepustki COVID-owej jest nielegalne i narzucił lokalnym władzom dzienną grzywnę w wysokości 5 000 euro do czasu wycofania jej z użytku. Urzędnicy są gotowi aby podjąć batalię sądowniczą, aby uratować twarz i uprawomocnić nielegalne łamanie praw obywatelskich.

 

Zgodnie z wyrokiem przepisy nakazujące każdemu okazanie paszportu szczepionkowego przed wejściem do kawiarni, restauracji, siłowni i obiektów kulturalnych, ograniczały wolności jednostki w sposób nieproporcjonalny, który nie służy realizowanemu przez nich celowi. Wyrok to skutek postępowania wszczętego przez organizację non-profit o nazwie „Notre bon droit” (Nasze dobre prawo).

Według belgijskiej gazety Le Soir, przedstawiciele rządu walońskiego nie pojawili się nawet na rozprawie sądowej, do której doszło 16 listopada. Urzędnicy tłumaczyli swoją absencję długim weekendem listopadowym. Rząd Walonii zareagował na decyzję sądu, stwierdzając, że „nie unieważnia walońskiego dekretu. CST nadal obowiązuje w Walonii”. Dodano przy tym, że w środę rano złożone zostanie odwołanie od tej decyzji.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Z a p r a s z a m - www.NPTV.pl i DobreFilmyTu

 

Portret użytkownika ARTUR

Nielegalne jest przejście na

Nielegalne jest przejście na czerwonym świetle , morderstwo i okaleczanie Ludzi jest przestępstwem ściganym z urzędu przez prokuraturę i tutaj dochodzimy do ściany - prokurator jest na pensji rządowej i nie może się sprzeciwić bo sprzeniewierzy się podpisanej lojalce tak jak każdy urzędnik . 

Strony

Skomentuj