Australijczycy buntują się przeciwko szalonemu lockdownowi

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube/ABC News

Władze Australii chcą zamknąć połowę społeczeństwa w domach, zalecają całkowitą izolację i unikanie jakichkolwiek kontaktów z ludźmi. Wszystko przez stosunkowo niewielką liczbę nowych zakażeń. W kilku miastach odbyły się protesty przeciwko lockdownowi.

 

Strategię walki z pandemią australijskich władz można przedstawić krótko - zostańcie w domu, nie rozmawiajcie ze sobą, pracujcie, a zakupy róbcie tylko w ostateczności. Taką zasadą objętych zostało już 13 milionów Australijczyków, tj. około połowy mieszkańców tego państwa. Rząd szerzy panikę w związku z koronawirusem i mówi o rekordach zakażeń.

 

Jak wygląda sytuacja pandemiczna w Australii? W stanie Nowa Południowa Walia, która jest objęta twardym lockdownem, potwierdzono 163 nowych zakażeń w ciągu doby. Władze wskazują, że jest to rekordowa liczba. W tym samym czasie, w stanie Wiktoria wykryto zaledwie 12 nowych przypadków, a lockdown trwa w najlepsze. To jeszcze nic - w Australii Południowej obowiązuje lockdown, choć w ciągu ostatniej dobry wykryto tam 1 (słownie: jeden) przypadek zakażenia. Natomiast jeszcze kilka dni temu potwierdzono tam "aż" sześć nowych zakażeń.

W sobotę w kilku największych miastach Australii odbyły się "nielegalne" protesty. Tysiące ludzi wyszło na ulice Sydney, aby zademonstrować sprzeciw wobec szalonego lockdownu, który w tym mieście obowiązuje od ponad czterech tygodni. Większość osób poszła protestować bez maseczek, co wręcz oburzyło tamtejsze władze. Protest nie należał do spokojnych - w wyniku starć z policją aresztowano 57 osób.

Policja Nowej Południowej Walii ogłosiła, że ludzie mają prawo do pokojowych zgromadzeń, ale nie tym razem. Demonstracja w Sydney została uznana za nielegalną z powodu pandemii, ale dobiegła końca po kilku godzinach. Protestujący byli zatrzymywani za ataki na policjantów i za sam udział w marszu. Co więcej, policja utworzyła specjalną jednostkę, która zajmie się identyfikowaniem każdej osoby z tej demonstracji. W sobotę mniejsze protesty odbyły się również w miastach Adelaide i Melbourne, gdzie wprowadzono lockdown, a także Brisbane, gdzie został zniesiony na początku lipca.

 

Australijskie i inne zagraniczne media dość niechętnie piszą o przedziwnych zaleceniach ekspertów. Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia australijskiego stanu Nowa Południowa Walia mówiła niedawno, że mieszkańcy powinni pozostać w domach, unikać kontaktów, nie rozmawiać z innymi ludźmi i pracować. Do tego oczywiście mają słuchać i przestrzegać wszystkich zaleceń rządu, nie organizować się i nie stawiać oporu. Brzmi jak chory eksperyment? To się dzieje naprawdę.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (5 votes)

Komentarze

Portret użytkownika Joel

Co by się stało, gdybyś oddał

Co by się stało, gdybyś oddał mocz w toalecie pełnej wybielacza? 

▸ Mieszanie wybielacza i amoniaku może być śmiertelne.

Wybielacz zawiera substancję chemiczną zwaną podchlorynem sodu, NaClO (czasami nazywaną NaOCl). Amoniak to NH 3. Kiedy te chemikalia reagują, wytwarzają szereg szkodliwych substancji, w tym chloraminę (NH 2 Cl), dichloraminę (NHCl 2), trichloraminę (NCl 3), kwas solny (HCl) i chlor gazowy (Cl 2).

▸ ​Jeśli przypadkowo zmieszasz wybielacz z amoniakiem, z pewnością poczujesz pieczenie w nosie i oczach i miejmy nadzieję, nic więcej.

▸ Ludzki mocz (zdrowego mężczyzny lub kobiety) nie powinien zawierać amoniaku, chociaż zawiera substancję chemiczną zwaną mocznikiem, która po pewnym czasie może przekształcić się w amoniak. (Nawet jeśli mocz pachnie amoniakiem, nie oznacza to, że jest go pełen - amoniak jest wykrywany przez przeciętny nos nawet przy dość niskich progach).

▸ "Jeśli występuje nadmiar amoniaku (którego może być lub nie, w zależności od mieszaniny), może powstać toksyczna i potencjalnie wybuchowa ciekła hydrazyna. Chociaż zanieczyszczona hydrazyna nie wybucha, może wrzeć i rozpylać gorącą, chemicznie toksyczną ciecz." (greelane)

~ Biblioteka Aleksandryjska ~ źródło rzetelnej wiedzy

 

https://www.facebook.com/BibliotekaAleksandryjska/posts/286794633061866

 

Portret użytkownika Quark

A Ty kto jesteś , że o

A Ty kto jesteś , że o polakach mówisz w trzeciej osobie , żyd ?  Nie będę Ci tłumaczył zawiłości tych procesów socjologicznych w społeczeństwie , które za to odpowiadają - (bo mi się już nie chce..) ale powiem tylko , że jak wytniesz i wyrwiesz z ogrodu zdrowe i szlachetne odmiany np. jabłoni to z tych dziadowskich co pozostaną już nigdy tych szlachetnych odmian nie uzyskasz. A w przypadku ludzi zostały utracone geny przenoszące lepsze cechy oraz wpływ wychowawczy osób najbardziej wartościowych na resztę społeczeństwa. Bo jaki ojciec taki syn a jaka matka taka i córka . 

Portret użytkownika lIljl

Tutaj nie chodzi o

Tutaj nie chodzi o inteligencję geniusze, tylko ducha walki. to zostało stłamione, bo silni Polacy to problem dla Europy. Tak, Środkowa Europa pod rządem zachodnim jest tak naprawdę wrogiem, słowianin jest u nich tym samym co niewolnik. Upadek inteleku wiąże się z posłuszeństwem.

Portret użytkownika Uther Lightbringer

Ja jednak zauważam, że w

Ja jednak zauważam, że w Polsce budzi się coraz więcej ludzi i doskonale zdaje sobie sprawę z tego szaleństwa.  W ostatnim czasie protestów przeciwko lockdownowi i przymusowym szczepieniom jest coraz więcej np. kilka dni temu taki protest był w Głogowie.

Strony

Skomentuj