Australia chce zakazać anonimowych komentarzy w mediach społecznościowych

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Australia chce zakazać anonimowości w internecie. Tamtejszy rząd ogłosił, że serwisy społecznościowe, w tym Facebook, powinny odpowiadać za zniesławiające komentarze publikowane anonimowo. W ten sposób próbuje się zmusić platformy, aby ich użytkownicy przy każdym komentarzu podawali swoją tożsamość.

 

 

Australijski rząd zyskał złą sławę, wprowadzając na czas pandemii jedne z najostrzejszych obostrzeń na świecie. Władza m.in. zabraniała zgromadzeń publicznych i wychodzenia z domu "bez potrzeby". Sugerowano, aby ludzie unikali jakichkolwiek kontaktów i nie rozmawiali ze sobą. Gdy mieszkańcy zaczęli protestować przeciwko szalonemu lockdownowi, policja w agresywny sposób tłumiła wszelkie objawy nieposłuszeństwa, używając gazu łzawiącego, a nawet strzelając do ludzi gumowymi kulami.

 

Co więcej, australijskie media niczym w zmowie z rządem nie przedstawiały agresji policji względem mieszkańców, a zamiast tego pokazywały "pokojowe" zatrzymania rzekomo skrajnie niebezpiecznych manifestantów. Sprzeciw wobec obostrzeniom tłumiono na wiele różnych sposobów.

 

Teraz rząd Australii zapowiada kolejne działania - tym razem w internecie. Premier Scott Morrison stwierdził, że media społecznościowe są przepełnione tchórzami, którzy anonimowo i bezkarnie obrażają i "niszczą innym życie". Ogłosił, że platformy powinny brać odpowiedzialność za tego typu wpisy, skoro zezwalają na publikowanie anonimowych komentarzy.

Rząd Australii chce, aby media społecznościowe, takie jak Facebook, wymagały od swoich użytkowników podania danych osobowych. W ten sposób serwisy uniknęłyby jakiejkolwiek odpowiedzialności, a za nienawistne komentarze, lub takie, które zostaną po prostu uznane za szkodliwe, mieliby odpowiadać sami autorzy. Niewykluczone, że Australijczycy będą musieli wkrótce przedstawiać swoje dowody tożsamości, aby móc nadal korzystać z mediów społecznościowych.

W ten sposób władze Australii otrzymałyby możliwość ścigania osób, które zamieszczą np. krytyczne komentarze pod adresem policji, rządu lub konkretnych osób, a być może krytyczne nawet wobec lockdownu czy szczepień na COVID-19.

 

Ocena: 

Średnio: 3.5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika baca to opolczyk

nie moge sie doczekac kiedy

nie moge sie doczekac kiedy net przestanie byc anonimowy a ludzie beda wchodzic na haslo z wyliczenia z matmy lub fizy ..
i bed miec nato tylko kilkanascie sekund...
znikna wtedy zadaniowcy typu baca , insztalator Język

Portret użytkownika baca to opolczyk

Opolczyk vel rumcajs vel baca

Opolczyk vel rumcajs vel baca czy jak cie tam scierwo zadaniowe zwa , widze ze miales przodkow w Sonderkommando.

Oni tez nie mogli sie doczekac kiedy wsadza kogos do pieca bo to dawalo im wladze nad umarlymi.

tylko zapomniales smieciu ,ze to matrixy trafia do obozow a nie ludzie ktorzy sa normalni.

takze szykuj miejsce bo dla ciebie nie ma miejsca jak sie to rozpocznie , kazdy normalny cie zabije cha cha chazaria. jak wyczuje jaka podstepna kanalia jestes.

Portret użytkownika zdzichu

Gosciu pierdoly wypisujesz.

Gosciu pierdoly wypisujesz.
1- W Australi nie ma cos takiego jak Dowod Osobisty czy inne karty z ID, Za "dowod osobisty " tam uzywa sie Prawo jazdy lub paszport. 

Dla ciekawosci ci napisze ,ze policjant nie moze w Australi ciebie zatrzymac na chodniku i wylegitymowac, a zatrzymac tylko moze jezeli robisz awantury albo prowadzisz auto. Innej opcji nie ma.

2- Za to co dzieje sie w poszczegolnych stanach Australi odpowiadaja rzady stanowe nie federalny. Wiec policje na ludzi napuszczali te oszolomy z Rzadow stanowych i dopisz ze teraz Policja tez tam sie buntuje dlaczego ma to robic.

Strony

Skomentuj