Auschwitz może się stać obszarem eksterytorialnym. Czy będziemy mieli pierwszą enklawę Izraela w Europie?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Środowiska żydowskie poczynają sobie coraz śmielej. Nie dość, że polscy podatnicy  finansują takie antypolskie ośrodki jak muzeum polin czy obecne muzeum w Auschwitz to jeszcze Okazuje się, że całkiem poważnie wysuwa się postulaty aby niemiecki obóz zagłady w Brzezince uczynić obszarem zarządzanym przez Izrael lub środowiska żydowskie.

 

Biorąc pod uwagę zachowanie obecnych władz muzeum w Auschwitz Birkenau właściwie dawny niemiecki obóz i jest już de facto eksterytorialny. Świadczy o tym bardzo wiele aspektów, jak te, że konsekwentnie uniemożliwia się wchodzenie tam z polskimi flagami przez polskich Patriotów, oraz pozmieniane opisy konkretnych miejsc w obozie, stosujące rasistowską retorykę opisując więźniów dzieląc ich na Żydów i tak zwanych Nie-Żydów, czyli chyba jakąś formę podludzi.

 

W najnowszym tygodnik Sieci będącym de facto propagandową partii rządzącej PiS, pojawiły się już po raz kolejny oczekiwania niejakiego Jonnego Danielsa, sierżanta izraelskich sił zbrojnych i jednocześnie wyjątkowo skutecznego agenta wpływu, który uzyskał zdumiewający dostęp do najwyższych władz w Polsce i jest uważany za reprezentanta strony żydowskiej.

 

Pan Daniels, który do końca nie wiadomo kim jest poza tym, że reprezentuje fundację o nazwie From The Depth, ma wielu znajomych w PiS i niektórzy złośliwcy twierdzą, że posiada pozycję tak mocną jakby to on był rzeczywistym prezydentem Polski. Zresztą już nie pierwszy raz zaproponował uczynienie z Auschwitz enklawy. Sugerował to już  w lutym 2018 roku, kiedy trwał poważny kryzys w relacjach dyplomatycznych między Polską a Izraelem, spowodowany sprzeciwem Izraela wobec polskiej ustawy o IPN.

 

Wtedy postulat utworzenia czegoś w rodzaju enklawy Izraela w Auschwitz wydawał się zbyt daleko posunięty. Teraz nie jest to już takie oczywiste, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie zachowanie prezydenta Izraela, który zaprosił do Auschwitz prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina, nie uzgadniając tego najwyraźniej z polskim MSZ. Może to po prostu oznaczać, że z punktu widzenia Izraela Auschwitz nie leży w Polsce.

Nie zapominajmy, że ta teza kłóci się z promowaną ostatnio teorią, wedle której Żydzi w Holokauście ginęli nie w niemieckich tylko w polskich obozach zagłady. Skoro zatem Auschwitz nie leży w Polsce, tylko w Izraelu, bo tym terytorium dysponuje jak swoim prezydent Izraela, to może przynajmniej w przypadku tego obozu uzasadnione jest nazywanie go nie niemieckim, nie polskim,tylko izraelskim?

Być może przypadkiem jest też to, że w ekspozycja w muzeum Yad Vashem Obozy śmierci na terenie Trzeciej Rzeszy oznaczone są biało czerwonymi znacznikami. Trzeba przyznać, że świetnie współgra to popularną ostatnio narracją, aby nazywać niemieckie obozy zagłady polskimi.

 

Trzeba przyznać, że postulat pana Danielsa, odnośnie przejęcia finansowania Auschwitz jako miejsca o znaczeniu muzealnym jest kuszący. Przynajmniej polski podatnik nie będzie zmuszony do finansowania ośrodków jawnie antypolskich. Enklawa Izraela zwana Auschwitz z obecnego poziomu de facto podniesie się po prostu do poziomu de iure. 

 

Kwestia eksterytorialności jest batdzo delikatna, bo dokładnie takie oczekiwania mieli późniejsi najeźdźcy, Niemcy, oczekujący eksyerytorialnej autostrady na Prusy Wschodnie. Historia lubi się powtarzać i teraz słyszymy o eksterytorialności Auschwitz, obozu śmierci zbudowanego dla Polaków. 

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Średnio: 4.2 (5 votes)

Komentarze

Portret użytkownika inzynier magister

straszne czasy, najpierw

straszne czasy, najpierw folksdojcze ryżego zdrajcy od szkopów a teraz zdrajcy z innego kierunku ! kiedy Polką będą rządzić Polacy ? Kiedy będziemy mieć polskiego Orbana ?

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika euklides

 Kiedy będziemy mieć

 Kiedy będziemy mieć polskiego Orbana ?

Pytanie źle zadane. Mamy lepszych od Orbana. Pytanie brzmi kiedy będziemy mieć społeczeństwo co najmniej na poziomie Węgrów.

Portret użytkownika Kangur.

... kiedy będziemy mieć

... kiedy będziemy mieć społeczeństwo co najmniej na poziomie Węgrów.

... jak 60 % mułów ruszy w końcu swoje zapleśniałe dupska i swoją bierność i biadolenie, przełoży na czyny.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika hyh Swarozyd

kiedy zajdzie sie 15 ludzi

kiedy zajdzie sie 15 ludzi zalozy partie i przejmie wladze

kiedy znajdzie sie 1000 ludzi , uzbroji sie i przejmie wladze

kiedy znajdzie sie ktos kto zablokuje wszystkie transfery Polakow z Zachodu do Polski tak by utrzymanki bezpanstwowcy zostali odcieci od zrodla dochodow i zaczeli interesowac sie krajem.

Portret użytkownika misiek

Znalezione w sieci http:/

Znalezione w sieci http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=25659&Itemid=44

Podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Waszyngtonie podpisano kilka porozumień dotyczących energii. Donald Trump, prezydent USA, podczas konferencji prasowej zorganizowanej w trakcie wizyty prezydenta Andrzeja Dudy, zauważył, że Polska podpisała już zobowiązania dotyczące nabycia ponad 6 mld m sześc. gazu rocznie o wartości przeszło 25 mld dol.

– Obecnie nasze kraje podpisują kolejną umowę dotyczącą dwóch mld m sześc. gazu za około 8 mld dolarów – stwierdził w środę Trump.
Dotychczas żadne liczby dotyczące wartości podpisanych umów na dostawy LNG (skroplony gaz ziemny) z USA nie były ujawniane. Z drugiej strony nie są one na tyle szczegółowe, aby na ich podstawie wyciągać wnioski dotyczące tego, czy kupujemy dodatkowy surowiec tanio, czy drogo.

Andrzej:

Z podanych danych nawet dla ucznia szkoły podstawowej nie powinno byc problemu wyliczyć, że cena 1 m3 gazu wynosi $4/m3, czyli $4000/1000 m3. Ta jednostka 1000 m3 jest jednostką rozliczeniową w handlu gazem na świecie. 

Zwykle płaci się za to 150 -200 dolarów.

Jeśli podane w tym artykule dane sa prawdziwe to pozostaje tylko teoria spiskowa, czyli Polska zaczyna płacić żydowskie roszczenie stosownie do ustawy 447.

 

Portret użytkownika oczadział cy co

2mld m3 gazu roczniex20lat

2mld m3 gazu roczniex20lat =40mld łączna cena za całe 20lat to 8mld dolarów = [8/40=0,2] 200$/1000m 3 - proszę czytać ze zrozumieniem zanim się coś nabazgrze

ps.  jak czytam ZNZ to mam CORAZ CZĘSTSZE wrażenie, że FAKTAa czytam  heh. kiedyś info na tym portalu było bardziej wiarygodne,  a tak, wystarczy szczegulik drobny, a tam, co to jest 20lat, i już SENSACYJA

Strony

Skomentuj