Atak na chrześcijan w Nigerii pozostał niemal niezauważony na świecie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Nigerii furiat rozjechał autem chrześcijan, w tym małe dzieci, które uczestniczyły w procesji podczas Wielkanocy. Nigeryjskie „dzieci” zostały rozjechane, a pojazd wjechał w ludzi uczestniczących w procesji w Gombe.

 

Policja w Nigerii bada śmierć 11 osób w północno - wschodnim mieście Gombe po tym, jak samochód wjechał w procesję z okazji Wielkanocy w ostatnią niedzielę. Kierowca, agent ochrony na służbie, był niezadowolony, że procesja zablokowała drogę, jak podają niektóre media, po czym furiat wjechał autem w tłum. Potem ludzie wywlekli szofera i jego pasażera z pojazdu. Doszło do linczu. Sprawca masakry i jego kompan podróży zostali zabici.

 

Szef policji w Nigerii powiedział, że incydent był „niefortunny” i kierowca stracił kontrolę nad samochodem. Przywódca międzywyznaniowej grupy chrześcijańskiej Brigade Boys w Gombe powiedział z kolei, że kierowca zmasakrował procesję „celowo”.

 

„Kierowca samochodu wydzierał się na dzieci, bo nie mógł przejechać. W przypływie wściekłości wcisnął pedał gazu i rozjechał grupę nastolatków” - powiedział Isaac Kwadang w wywiadzie  udzielonym agencji informacyjnej AFP.

Nie ujawniono żadnych szczegółów na temat ofiar, ale wiadomo, że członkowie Brygady Chłopców są w wieku od 6 do 22 lat. Inny świadek powiedział lokalnemu serwisowi informacyjnemu Punch, że kierowca „celowo przyjechał zabić” z nienawiści do chrześcijan. Mary Mallum, rzeczniczka policji stanowej Gombe, powiedziała AFP, że 30 dzieci zostało rannych i przewieziono je do szpitala.

 

Szef policji Mohammed Abubakar Adamu podał w oświadczeniu, że incydent był „nieszczęśliwym śmiertelnym wypadkiem samochodowym” i nakazał przeprowadzenie szybkiego dochodzenia w przedmiotowej sprawie.

 

Ocena: 

Średnio: 5 (2 votes)

Komentarze

Portret użytkownika alabama

W żadnym przypadku nie

W żadnym przypadku nie popieram, nie usprawiedliwiam tego mordu bo to było haniebne, potworne, po prostu straszne. Ale co do tych procesji to właśnie tak jak u nas. Maszerują drogami te procesje, pielgrzymki blokują ulice bo idą święte krowy katolickie. A jak protest chcą zrobić choćby ruchy LGBT to nie wolno. Polska chory kraj z ustrojem państwa wyznaniowego.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika sceptyyk

Nawet gdyby szli bezkresnymi

Nawet gdyby szli bezkresnymi stepami, pustynią, czy niewydeptaną niekończącą się sawanną i tak zostaliby zabici, trwa ludobójstwo na masową skalę, celem są chrześcijanie.

Mr. Kangur, tym przekazem  doj...łeś w punkt...  Samo sedno. Inni piszą o zawąskich drogach, zaszerokich Tirach i inne bzdeciny, a Ty trafiłeś w sam punkt...  Pozdrówka  :) 

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

jak byś był pewny swoich

jak byś był pewny swoich racji, to nie podejrzewałbyś sceptyka o złośliwość.. On taki sam jak ty zagubiony i przestraszony, że zbawienia nie będzie... Smile On też wierzy w bajki, bo bajka to taka dziecinna przytulanka...

 Zbrodniczość religii polega na tym, że tak inteligentni ludzie jak wy maja sieczkę w głowie w pewnych obszarach rozumienia rzeczywistości...

Portret użytkownika Kangur.

O żadne racje mi nie chodziło

O żadne racje mi nie chodziło, tylko o intencje Sceptyyka.

Pozwól, że pokażę Ci Twoje obiektywne pojmowanie rzeczywistości:

... jak islamy modlą się na ulicach, to Ci nie przeszkadza(to wina chrześcijan)

... jak meczety "wołają" przez głośniki na modły, to Ci nie przeszkadza(to wina chrześcijan)

... jak muzułmanie otwarcie mordują w imię religii, to Ci nie przeszkadza(to wina chrześcijan)

...jak islamy celowo wjeżdżają w modlące się dzieci, to też Ci nie przeszkadza, bo to też oczywiście jest wina chrześcijan...niestety to ty masz sieczkę w głowie, albo to już demencja.

Człowiek obiektywny i zdrowy widzi, co się dzieje.

________________________________________

"Niektórzy "ludzie" nigdy nie będą mnie lubić, ponieważ mój duch irytuje ich demony…"

Strony

Skomentuj